12: W głębiny

Po rozpoczęciu misji zejdź na dół i podążaj za Keeganem do podwodnej jaskini. Na górze będą rekiny, więc płyń nisko i trzymaj się od nich z daleka. Trzymaj się blisko Keegana i podążaj za nim, przemierzając wrak statku. Po przejściu przez listowie powie ci, żebyś się zatrzymał, ponieważ wrogowie nurkowie zanurkują w okolicy.

Poczekaj, aż nurkowie rozdzielą się i zostawią samotnego, niczego niepodejrzewającego strażnika w pobliżu drugiego wraku. Zabij tego nurka i wejdź przez zepsuty kadłub następnego statku. Wrogi okręt podwodny zbliży się do twojej lokalizacji, więc gdy Keegan każe ci pozostać na dnie, schowaj się za skałą, aby uniknąć wykrycia. Gdy podwodny patrol przejdzie obok, idź za nim, aż dotrzesz do kontenera z nurkami. Zaangażuj ich i zabij ich wszystkich.

Kontynuuj podążanie za Keeganem i trzymaj się nisko w pobliżu dna morskiego. Gdy dotrzesz do kolejnej grupy wrogów, znajdź dobrą pozycję do flankowania ich, a następnie otwórz ogień. Wyczyść wszystkich wrogów, a następnie ponownie idź za Keeganem.


Będziesz musiał zanurkować głębiej w jaskini. Po prostu podążaj za Keeganem, a zobaczysz cel. Nie zbliżaj się jeszcze do tego; idź dalej wzdłuż jaskini i pomóż mu otworzyć drzwi. Podpłyń do kolejnej osłony i ponownie idź za Keeganem. Potężne wybuchy sonaru uniemożliwią zbliżenie się do celu. Upewnij się, że chowasz się za osłoną, gdy statek wysyła sygnał sonaru, aby uniknąć uszkodzenia. Po ukryciu się za drugim razem Keegan każe ci popłynąć w kierunku latarni morskiej przed następnym sygnałem sonaru.

Płyń szybko w kierunku zatopionej latarni morskiej, a następnie zsynchronizuj się z Keeganem. Wystrzel pocisk Proteus i poprowadź go do słabego punktu statku. Po zatopieniu statku znajdziesz się przygwożdżony gruzem ze zniszczonej latarni morskiej. Co gorsza, twoja rura powietrzna również została odłączona. Walcz, a twój partner przyjdzie ci na ratunek.

Trofeum/Osiągnięcie: Dawid i Goliat Po ukryciu się w zatopionej wieży strażniczej będziesz musiał zsynchronizować się ze swoim partnerem, aby wystrzelić torpedę kierowaną Proteus. Skieruj torpedę w słaby punkt okrętu, aby zniszczyć ją jednym strzałem.

Po uwolnieniu się z gruzów podążaj za Keeganem i uciekaj, gdy wokół ciebie spadają gruzy z tonącego statku. Uciekając, natkniesz się na zasadzkę wroga. Zabij wrogów, a zanim przejdziesz dalej, nie zapomnij podnieść pobliskiego aktu Rorke'a.

Przedmiot kolekcjonerski: Akta Rorke'a 12 Po zniszczeniu statku i ucieczce natrafisz na zasadzkę wroga. Laptop znajduje się w prawym dolnym rogu statku, z którego wyszedłeś.

Po zdobyciu informacji walcz dalej z kolejnymi wrogimi nurkami. Kontynuując, odkryjesz, że wrogowie na powierzchni zrzucają teraz ładunki głębinowe. Płyń w kierunku następnego wraku i kontynuuj podążanie za Keeganem w głąb statku. Spotkasz rekina, więc pozwól mu przejść i podążaj za Keeganem na górny pokład statku. Czeka nas więcej rekinów i trzeba iść pojedynczo. Musisz poruszać się powoli i zachować dystans od rekinów. Nie spiesz się w kierunku wyjścia, nieważne jak blisko się wydaje. Poruszaj się powoli i pozwól, aby najbliższe rekiny cię wyprzedziły, zanim ruszysz dalej.

Po przejściu przez komorę zarażoną rekinami kontynuuj podążanie za Keeganem, przechodząc przez dziób statku. Płyń w kierunku kolejnego tunelu, a misja zostanie zakończona.