Zawsze czasami zakończenie „Twist” potworów jest niesprawiedliwe

Zawsze Czasami Potwory

Gotowy na Zawsze Czasami Potwory spoilery, ludzie? Ponieważ mam coś, muszę to wypuścić.

Zawsze Czasami Potwory jest nierealne. Myślę, że Vagabond Dog poszedł i przeleciał nas wszystkich, tylko dlatego, że chcieli namalować pesymistyczny portret świata, w którym spadają kamienie, wszyscy umierają, a wszyscy jesteśmy potworami (nawet przypadkowo). Teraz wiem, że nie wszyscy będziecie mieli dokładnie takie samo doświadczenie jak ja; Zawsze Czasami Potwory to bardzo osobista gra. Myślę jednak, że można śmiało powiedzieć, że co najmniej połowa grających ludzi prawdopodobnie poczuje się tak samo oszukana jak ja, i myślę, że wszyscy zostaliśmy przerżnięci, ponieważ narracja się nie zgadzała.

To twoja ostatnia szansa na wycofanie się, jeśli nie chcesz widzieć spoilerów. Chociaż, żeby być uczciwym, to tylko spoilery dla jednego konkretnego Zawsze Czasami Potwory opowieść. Twój mógłby być inny. Mogłoby być lepiej lub gorzej. Wiem tylko, że muszę to z siebie wyrzucić.

Kiedy grałem Zawsze Czasami Potwory , moja bohaterka Marie próbowała zrobić wszystko dobrze. Trzymała swojego najlepszego przyjaciela, Darkeffa, z dala od narkotyków, pomogła mu szantażować lekarza swojej dziewczyny, aby mogli dostać drugą szansę i iść na odwyk. Oddała psa właścicielowi. Nie pomogła przekonać mężczyzny, że samobójstwo nie było odpowiedzią i nie udało jej się właściwie zbadać wiadomości, ale zrobiła co mogła w Dubstown. Przeniosła się do Beaton, ciężko pracowała w magazynie, pomagała sfałszować wybory i wyszła. Nie miało to znaczenia, ponieważ ta sama skorumpowana korporacja finansowała ich obu, a „dobry” kandydat po przegranej zaczął pracować dla tej firmy. Marie naprawdę próbowała zadośćuczynić w Salt City, załatwiając sprawy, aby naprawić samochód, wyznając swoje grzechy i pomagając finansować program dla dzieci. Dotarła do San Verdano, aby wziąć udział w ślubie swojej dawnej miłości.

To tam wszystko się pogorszyło. Kiedy Marie przybyła, zdała sobie sprawę, że kobieta, z którą Crawford był zaręczony, to jej były najlepszy przyjaciel, Sam. Ta sama najlepsza przyjaciółka, którą Marie musiała porzucić, kiedy dostała umowę wydawcy na napisanie książki, co zrobiła za namową Crawforda. Ten sam przyjaciel, który w retrospekcji postanowiłem spróbować i wrócić, nie pozwalając Marie początkowo oglądać gwiazd z Crawfordem i Samem, ani nie wysuwając się do przodu i nie całując go. Kiedy Marie i Crawford zerwali, Sam zaatakował i ukradł go, a jak powiedział kiedyś Alistair: „Swooping jest zły”. Niecały rok później biorą ślub. Auć.

Pogarsza się. Kiedy podjąłem decyzje w Zawsze Czasami Potwory , próbowałem robić to, co bym chciał w prawdziwym życiu. Sam zaprosił Marie na wieczór panieński. Odmówiłem, ponieważ co do diabła, kobieto?! Nadchodzi dzień ślubu, Sam się nie pojawia, a Marie i Crawford wracają do siebie. Tyle że mam złe zakończenie, bo najwyraźniej gówno wydarzyło się w Vegas, Sam został zabity z powodu długów hazardowych, Crawford był zbyt pogrążony w żałobie, by ruszyć dalej po tym, jak się dowiedział, a Marie postanowiła zostać bezcelowym włóczęgą.

Problem w tym, że nie ma to sensu z narracyjnego punktu widzenia. Przyjrzyjmy się interakcjom Vagabond Dog między Crawfordem i Samem w trakcie gry. Crawford nigdy nie wykazywał zainteresowania Samem, romantycznie, ale flirtował z Marie. Nawet pocałował ją, kiedy pojawiła się, gdy czekał na kometę. Mieszkali razem. Kiedy Marie dostała umowę, która wykluczyła Sama, Crawford zachęcił ją do jej przyjęcia, w taki sposób, że wydawało się, że Sam nie ma dla niego znaczenia i że nie obchodzi go jej sukces ani porażka.

Nie wspominając o Zawsze Czasami Potwory rozkład jazdy. Przyjęcie, na którym Marie dostała kontrakt z wydawcą, odbyło się rok przed otrzymaniem zaproszenia na ślub Crawforda i Sama. Każdy, kto był w poważnym związku, wie, że jest okres żałoby i często odbicia. Biorąc pod uwagę poprzedni stosunek Crawforda do Sama, prawdopodobnie jest to związek z odbicia. Myślę, że matka Crawforda nawet to potwierdza, kiedy powiedziała Marie, że jej syn wydawał się szczęśliwszy w jej związku z nią niż w związku z Samem. Fakt, że Crawford nie chciał Marie na ślubie oznacza, że ​​wciąż były tam uczucia, a fakt, że Sam był gotów zaprosić Marie bez konsultacji z narzeczonym, podważa jej motywacje.

Zawsze Czasami Potwory

Nie wątpię w miłość Crawforda do Sama. Prawdopodobnie troszczył się o nią. Nie oświadczyłby się, gdyby tego nie zrobił. Uważam jednak, że złe zakończenie, które otrzymałem w mojej grze, było zbyt dramatyczne i zostało napisane z myślą o szokującej wartości, a nie realistycznym wyniku. Widzisz, Marie odkryła, że ​​Sam i Crawford się pobierają. Sam poprosił Marie, żeby wzięła udział w jej wieczorze panieńskim, a mój awatar odmówił. Gdybym był w takiej sytuacji, po prostu bym tego nie zrobił. Przyszedł ślub, a Sam się nie pojawił. Crawford był załamany, a ja poleciłem Marie. Powinno być długo i szczęśliwie.

Tyle że tak nie było. Na początku gry widzisz zabójcę i jego szefa w alejce, a włóczęga zatrzymuje ich oboje, aby opowiedzieć im historię Zawsze Czasami Potwory . Ujawniono tożsamość włóczęgi i... to była Marie! Sam wpadł w tarapaty podczas hazardu w Los Vargas, w wyniku czego został zabity przez zabójcę. Crawford był zmiażdżony, kiedy w końcu się o tym dowiedział i pozwolił, by smutek z powodu Sama zrujnował mu życie. Marie poddała się i została włóczęgą, ponieważ nie mogła konkurować z duchem.

Wydaje się to po prostu nierealne, tak jak Vagabond Dog robi wszystko, aby to, co wydawało się dobrym zakończeniem, stało się złe. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki Crawford kontaktował się z Samem przez lata poprzedzające ich krótkie zaloty, ogarnięcie go żalem tak bardzo, że nie dał szansy swojej pierwszej miłości, jest nierealne. Crawford i Sam byli razem przez niecały rok. Marie i Crawford byli razem od czasów college'u i zerwali dopiero rok temu. Chociaż jestem pewien, że nadejdzie okres żałoby, Vagabond Dog przez cały czas prowadził sprawę Zawsze Czasami Potwory to sprawiło, że awatar i jego kochanek wydawali się możliwymi bratnimi duszami. Jednym z osiągnięć jest nawet „Star-Crossed Lovers”.

Co więcej, nie pasuje to do awatara. Jeśli ludzie grają Zawsze Czasami Potwory mając na celu dotarcie do San Verdano, po drodze zrobią drastyczne rzeczy. Mogą kłamać, oszukiwać, kraść, handlować narkotykami, angażować się w walki psów, rujnować życie ludzi, fałszować wybory i inne okropne rzeczy. Jeśli jakikolwiek główny bohater jest gotów zrobić to wszystko, nie zamierza porzucić swojego kochanka za pierwszym razem, gdy sytuacja stanie się ciężka. Nawet jeśli kochanek poddał się smutkowi, nie widzę większości Zawsze Czasami Potwory awatary tak łatwo się poddają.

Nazywam bzdury na zakończenie, które otrzymałem w Zawsze Czasami Potwory . Wydawało się, że Vagabond Dog chciał być nerwowy i mroczny, przez co stworzył sytuację, w której naprawdę nie chcieli, aby gracz wygrał. Wszelkie punkty poczynione w historii, które sugerowały, że awatar i były kochanek są prawdopodobnie idealną parą, która mogłaby dostać drugą szansę, są odrzucane na rzecz nagłego stworzenia postaci, do której były kochanek nie wykazywał atrakcyjności, a nawet zachęcał awatara do porzucenia , jakiś szczyt doskonałości. Historia nie wspiera zakończenia „zwrotu”. Niedbałe opowiadanie historii zaowocowało nierealistyczną grą.