ArmA 3 będzie dostępna wyłącznie na platformie Steam

Broń 3

ArmA 2 może nie mieć najpopularniejszej gry na świecie. W rzeczywistości jego popularność ma znacznie więcej wspólnego z DayZ, ulubionym modem zombie. Mimo to sprzedał wystarczająco dużo kopii, aby zagwarantować sequel.

A ArmA 3 będzie dostępna wyłącznie na platformie Steam.

Tak, ArmA 3 będzie wymagała działania Steam we wszystkich jego formach. Na sklepowych półkach dostępne będą pudełkowe egzemplarze gry. Jednak te pudełka będą zawierać tylko kody Steam lub DVD, aby pomóc w instalacji. Jednak po zainstalowaniu tytuł nadal wymaga platformy Steam.

Według Bohemia Interactive, uczynienie gry ekskluzywną na platformie Steam było absolutnie konieczne, aby dotrzymać planowanej daty premiery w 2013 roku. „Jako niezależny deweloper nieustannie analizujemy sposób, w jaki tworzymy, dystrybuujemy i publikujemy gry” – wyjaśnił szef Bohemia, Marek Španel. „Valve dokonał ogromnych ulepszeń w swoim systemie, dzięki czemu proces instalacji/aktualizacji stał się znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika – zarówno dla programistów, jak i klientów.

Bohemia wyjaśniła, że ​​po niedawnym incydencie w Grecji mają trudności w rozwoju. Odnosi się to do faktu, że dwóch głównych twórców gry zostało aresztowanych pod zarzutem szpiegostwa i osadzonych w więzieniu na cztery miesiące. Szalone jest jednak to, że Bohemia wcale nie opóźnia gry. Mieliśmy miliony firm opóźniających gry z nadzwyczajnie głupich powodów, a Bohemia nie opóźnia swojej gry nawet po tym, jak członkowie ich zespołu zostali dosłownie uwięzieni.

To jest hardcore.

Źródło: Eurogamer

za pomocąAngelo D'Argenio