Aya: Bezpieczne podróże

Bezpieczne podróże

Lokalizacja: Aja

Kiedy już odwiedzisz Kryptę na Ayi, zatrzymaj się w sterowni w Dokach i porozmawiaj z Angaranką o imieniu Maariko (chyba był zaręczony z Wolverine'em?).

Jest zaszczycony, że może cię poznać i poprosi o sprawdzenie satelitów, które w tajemniczy sposób zamilkły, podobnie jak załoga wysłana, by je znaleźć. Zgódź się na pomoc, a jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, złap model promu Angaran na stacji roboczej po lewej stronie głównego okna.

Znajdź pierwszy punkt nawigacyjny w swoim obecnym systemie, Onaon. Jest dokładnie i w dół od Słońca, poza orbitą jakiejkolwiek planety.

Ujawnia to puste miejsce, w którym kiedyś znajdował się fotel, ale nadal możesz zeskanować to puste miejsce w poszukiwaniu punktów badawczych Porzuconych. To samo dotyczy następnego punktu nawigacyjnego w systemie Sabeng – daleko na prawo od Słońca i tuż poza najdalszą orbitą planetarną.

Trzeci punkt znajduje się w układzie Joba, w dół i nieco na prawo od Słońca, pomiędzy orbitami trzeciej i czwartej planety.

Ten przynajmniej ma boję komunikacyjną, podającą ścieżkę statku, który wysłał Maariko, oraz dane badawcze Heleusa po zeskanowaniu. Teraz szlak prowadzi z powrotem do Eriksson, w górę i nieco na lewo od Słońca, tuż poza najdalszą orbitą planety.

Byłoby miło znaleźć kiedyś jeden z tych rozbitych statków z rozbitkiem, ale dzisiaj tak nie będzie. Zeskanuj wrak, aby dowiedzieć się, że statek został rozbity przez padlinożerców z portu Kadara.

Wyląduj w Kadarze. Tutaj punkt nawigacyjny staje się naprawdę zagmatwany - powie, że musisz wrócić do Burzy, ale tak naprawdę chce, abyś wędrował po Kadrze, aż Suvi skontaktuje się z tobą przez komunikator, aby powiedzieć, że zna lokalizację statku. Wydaje się, że często dzieje się to tuż po ponownym załadowaniu gry w Kadarze, więc jeśli nadal czekasz na jej telefon, spróbuj tego z kilku różnych lokalizacji.

Gdy poda ci dane, skieruj się na północ przez region Haarfel. Prawie na pewno napotkasz zbrojny opór i inne wyzwalacze podzadań, ale walcz dalej, dopóki nie znajdziesz posterunku w punkcie nawigacyjnym.

Najeźdźcy tutaj mają mniej więcej takie same możliwości jak Roekaar - nic strasznego, ale będziesz chciał użyć osłony, aby nie zostać przeżutym w krzyżowym ogniu. Miej też oko na Strzelców wyborowych na peryferiach walki.

Tu też jest Berserker - nie tak groźny na takiej otwartej przestrzeni jak ta, więc możesz zostawić go na koniec i skoncentrować ogień.

Gdy walka dobiegnie końca, podążaj za swoim celem do skrzyni transportowej, w której znajdują się pozostałości skradzionych satelitów.

Aktywuj wysuniętą stację na północ stąd i wróć do Ayi.

A teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, z czego naprawdę zbudowany jest Twój Ryder. Maariko przywita cię ciepło po twoim powrocie i poprosi o twoje wieści. Kiedy opowiesz historię, zapyta, czy ci padlinożercy byli angarami czy inicjatywą.

Jeśli powiesz mu, że to Inicjatywa, to bez względu na to, co powiesz później, będzie do ciebie zniesmaczony i odmówi nawet odebrania części satelity, które twój rodzaj ukradł mu. Gil może je uratować na kilka drobiazgów. Jeśli jednak chcesz skłamać mu prosto w twarz, Maariko przekaże Inicjatywie swoje dane astronomiczne, co da ci 73 AVP – cenne AVP, których nie można kupić, wynegocjować ani wytworzyć. Ile to jest dla Ciebie warte?

Każda decyzja kończy misję (UWAGA – dzięki nowej łatce, która pozwala na maksymalne zwiększenie poziomów Nexusa, AVP są cenniejsze niż kiedykolwiek).