Rozdział 02 — Pozostałości

ROZDZIAŁ 02 - Resztki

Kiedy rozpocznie się rozdział, staraj się unikać mdłości z powodu czerwonego efektu stroboskopowego na ekranie i obserwuj, jak Sebastianowi przydarzają się nieco niepokojące rzeczy. Po przebudzeniu się w sali szpitalnej zbadaj biurko, aby znaleźć Artykuł w gazecie: Znaleziono ciała i Słoik Goo (100) . Poszukaj w misce pobliskiej toalety ukrytej Słoik Goo (300) . Podejdź do drzwi prowadzących do pokoju, a spotkasz tajemniczą pielęgniarkę Tytanię, która nagle (na szczęście) wypuszcza cię z pokoju.

Skręć w prawo i idź za nią w stronę recepcji. Spójrz na tablicę ogłoszeniową na pobliskiej ścianie za Plakat Zaginionej Osoby: Sebastian (tylko Nowa gra+). Pielęgniarka wyciągnie znak w księdze, która działa jako system zapisu w tej grze. Zaloguj się, aby zapisać, a zakratowane drzwi po prawej stronie się otworzą. Przejdź przez otwarte teraz drzwi i podejdź do dużego (i bardzo podejrzanego) krzesła. Za nim na ziemi jest Fragment mapy 1 . O cholera, właśnie natknęliśmy się na film z piłą tutaj. Ograniczniki ramion i nóg zatrzasną się, gdy usiądziesz, a niebezpiecznie wyglądające nakrycie głowy wskoczy na twoją czaszkę.

Spokojnie, to jest sposób gry na ulepszenie twojej postaci. Na razie jednak będziesz mieć wystarczająco dużo punktów ulepszeń (goo), aby kupić jedyne dostępne ulepszenie. Kup go, a nagle wyjdziesz ze szpitala i obudzisz się w płonącym wraku karetki pogotowia. Z patelni do ognia.

Kiedy odzyskasz kontrolę nad Sebastianem, kuśtykaj do małego kawałka gruzu znajdującego się na wprost. Na wierzchu jest Strzykawka (1) . Leczą one początkowo zdrowie Sebastiana o 30%, ale można je ulepszyć, aby uzyskać wyższy procent leczenia.

Uwaga: Sebastian może leczyć się do pewnego punktu (oznaczonego czerwoną linią na pasku zdrowia), jeśli się nie porusza. Miej to na uwadze, aby uniknąć marnowania cennych przedmiotów leczniczych. Maksymalne zdrowie Sebastiana można poprawić poprzez ulepszenie, a także odnajdywanie apteczek podczas podróży.

Rozejrzyj się, aby znaleźć pobliską ścieżkę (oczywiście poplamioną krwią) i podążaj nią, aż zobaczysz kilka ptaków rozdzierających ciało. Obok zwłok znajduje się skrzynia i Twój wstęp do ataków wręcz (Y). Użyj nowego ataku, aby rozbić pudło.

Uwaga: Ataki wręcz w tej grze są bardzo słabe, nawet jeśli są w pełni ulepszone i służą tylko do odrzucenia wroga. Wróg zostanie odepchnięty przy pierwszym trafieniu, ale następne uderzenie nie spowoduje odrzucenia uderzenie, a wróg się cofnie. Dlatego generalnie lepiej jest uderzyć w zwarciu tylko raz, a następnie oddalić się przed ponownym zamachnięciem. Ataki w zwarciu (przy podstawowych obrażeniach) mogą wymagać sześciu lub więcej zamachów, aby pokonać zwykłego wroga.

Zeskanuj ścieżkę przed sobą, aby zobaczyć źródło światła. Kieruj się w jego stronę przez zarośla, aby dowiedzieć się, co to robi. Zwłoki będą leżeć obok latarnia . Chwyć latarnię i podnieś ją, by obejrzeć krótką scenkę przerywnikową. Niestety sprawy nie wyglądają dobrze. Zejdź z klifu, aby kontynuować.

PUNKT KONTROLNY

Podejdź do groźnej sylwetki, aby znaleźć swojego kolegi oficera Connelly'ego, który pożera miejscowego. Gra złapie Pistolet obok niego dla ciebie, ale kilka sekund później odzyskasz kontrolę i Connelly rzuci się na ciebie. Pistolety są używane w typowy sposób w tej grze (LT) to celowanie, (RT) strzelanie i (X) przeładowanie. Strzały w głowę sprawdzają się najlepiej przeciwko większości zwykłych wrogów (choć są pewne wyjątki).

Szybko wyceluj i zastrzel zatrutego gliniarza. Jeśli zmarnujesz amunicję (zwykle więcej niż trzy pociski, możesz chcieć umrzeć i ponownie spróbować starcia (bo pocisków w tym rozdziale jest mało), gdy ciało uderzy w podłogę, będziesz mógł odetchnąć z ulgą .

PUNKT KONTROLNY

Wejdź do namiotu, w którym Connelly ucztował, aby znaleźć Słoik Goo (200) i kilka pudełek do rozbicia. Wyjdź z namiotu i idź dalej ścieżką do jaskini. Na półce po lewej stronie, kiedy wejdziesz, jest Słoik Goo (200) . Gra wspomni również o tym, jak korzystać z latarni. (LS), aby go zapalić lub zgasić. Kawałek wewnątrz jaskini zobaczysz Leslie stojącą za drutem potykającym.

To jest „oficjalne” wprowadzenie do pułapek (co oznacza, że ​​jedna z rozdziału 01 służyła tylko do rozgrzewki i nie można jej było wyłączyć). Podejdź do drutu, by obejrzeć przerywnik z Leslie. Generalnie najłatwiej jest podchodzić do pułapek będąc w ukryciu. Jest mniej prawdopodobne, że przypadkowo je uruchomisz, gdy się do nich zbliżysz.

Aby wyłączyć pułapki z drutu, musisz zbliżyć się do punktu źródłowego (koniec z kształtem zębatki) i przytrzymać (A), aby je rozbroić. Gdy rozbroisz pułapkę, odzyskane zostaną części złomu, które można później wykorzystać do tworzenia przedmiotów. Możesz więc albo zwabić wrogów w pułapki (marnując przedmioty rzemieślnicze, ale oszczędzając amunicję do broni) lub wyłączyć pułapki i zabijać wrogów konwencjonalnymi metodami.

Idź dalej i wyjdź z jaskini, a dotrzesz do wozu. Zajrzyj do tyłu wózka, aby znaleźć Słoik Goo (300) i pudełko do rozbicia. Przesunięcie się nieco do przodu uruchomi krótką scenę wprowadzającą do meczów. Mecze są bardzo cenne w tej grze, ponieważ uniemożliwiają wrogom odrodzenie się po powaleniu. Naciśnij (B) obok ciała z ikoną płomienia, aby użyć zapałki i ją spalić. Należy pamiętać, że nie każde ciało musi zostać spalone, ponieważ niektóre nie będą się odradzać.

Dopasowania – kiedy ich używać

  • Zabójstwo z ukrycia: Nie
  • Strzał w głowę (głowa eksploduje): Nie
  • Wróg powalony strzałem lub w walce wręcz: kopnij pierwszy, aby sprawdzić. jeśli wciąż żyje, tak
  • Ciała napisane do wstawania: Tak
  • Stos ciał (3+): Tak

Kopnij lub po prostu spal samotne ciało obok Mecz (1) , ponieważ prawdopodobnie masz mało amunicji w tym momencie. Poszukaj światła w pobliżu, aby zauważyć małą kabinę. Na drzwiach jest naszkicowany krwią symbol szpitala psychiatrycznego Beacon Mental (uspokajające, prawda?). Otwórz drzwi, aby zobaczyć krótką scenkę przerywnikową, w której pielęgniarka podróżuje do lustra na ścianie. W ten sposób uzyskujesz dostęp do obszaru piasty (lustra również wydają wyraźny dźwięk, gdy jesteś blisko nich, więc słuchaj ich).

Chwyć Słoik Goo (300) i świecące Wpis do dziennika z ławki przed wejściem do lustra. W centrum szpitalnym zapisz i dokonaj wszelkich drobnych ulepszeń, jakie chcesz (dopasowanie może być dobrym pomysłem lub amunicją do broni ręcznej, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Możesz także wziąć Artykuł w gazecie: Seryjny zabójca na wolności ze stosu przy recepcji i odebrać Plakat Zaginionej Osoby: Leslie z tablicy ogłoszeń naprzeciwko. Gdy skończysz, wyjdź z powrotem do chaty przez lustro.

Wyjdź z chaty i idź kawałek dalej liniową ścieżką, by zobaczyć przed sobą kolejną oświetloną chatę. Gdy się zbliżysz, Leslie wbiegnie do środka, a nawiedzony (zwykły wróg) goni go i uderza w zamknięte drzwi. Jeśli jesteś szybki, możesz zamknąć lukę i przekraść się ostatnie kilka stóp, aby zabić za darmo z ukrycia. Chociaż jeśli go upchniesz, możesz po prostu ponownie wczytać zapis i spróbować ponownie.

Gdy nawiedzony zginie, wejdź do drzwi i wyskocz (A) przez okno z tyłu (po zobaczeniu Leslie uciekającej torem). Tuż na wprost jest duża metalowa brama. Spójrz obok tego na swój pierwszy Statua . Można je rozbić atakiem wręcz (lub wystrzelić, gdy jesteś poza zasięgiem), aby odzyskać ukryty klucz. Te klucze mogą być używane do otwierania szafek w centrum szpitala i zdobywania przedmiotów. Gdy skończysz z posągiem, otwórz bramę. Po przejściu przez bramę podejdź do bel siana tuż przed tobą, a obejmie cię przerywnik filmowy.

PUNKT KONTROLNY

Gdy scena się skończy, dwóch nawiedzonych znajdzie się na zewnątrz małego domu. Jeden podróżuje wzdłuż boku domu, zanim wróci, drugi schodzi ścieżką z dala od ciebie i domu, zanim odwróci się i zawróci (oboje powtarzają swoje ścieżki, chyba że cię zauważą).

Staraj się ukradkiem zabić tego, który wejdzie po ścianie domu (ponieważ wzrok drugiej osoby zostanie zasłonięty przez ścianę domu. Następnie zmierz czas, w którym zbliżysz się do drugiego, aby go również zabić. Bez ukrywania się prawdopodobnie poradzisz sobie z jednym wroga, ale zmarnuje na to pociski.Pod nogami masz butelkę, gdy odzyskasz kontrolę, więc użyj jej, jeśli musisz.

Kiedy obaj nawiedzone zostaną zlikwidowane, podejdź do ognia przed domem, aby znaleźć Uwaga na miasto nad jeziorem . Wewnątrz domu są Zapałki (5) (co sprawia, że ​​warto samemu), Strzykawka (1) a po drugiej stronie domu (na zewnątrz) pułapka na drut do zdemontowania.

Gdy skończysz plądrować dom, wróć do głównej ścieżki (nie martw się, latarnia morska na ciebie nie wpłynie) i podążaj nią, aż zobaczysz przed sobą ognisko, a obok niego nawiedzony. W niewielkiej odległości za nim jest jeszcze jeden nawiedzony.

PUNKT KONTROLNY

Najlepszym podejściem jest skradanie się po lewej stronie obszaru i zabicie nawiedzonego spacerującego tam i z powrotem przed zniszczonym domem. Następnie chwyć pochodnię, którą upuszcza po śmierci, aby zabić jedno trafienie lub po prostu zabić drugiego nawiedzonego obok ogniska.

Jest tu sporo do zgarnięcia, zanim przejdziemy dalej. Obok ogniska znajduje się mała chatka z Zapałki (3) , Kule pistoletowe (1) i skrzynia do rozbicia. Wyjdź z chaty i spójrz na jej prawą stronę, aby dostrzec wąską uliczkę prowadzącą do małego domu (nie tego, którego pilnował drugi nawiedzony). Nawiedzony będzie patrolował front (użyj tej pochodni, jeśli nadal ją masz, lub zabij go z ukrycia).

Wejdź do domu, aby znaleźć Fragment mapy 2 siedząc na kanapie bezpośrednio przed tobą. W pierwszym pomieszczeniu jest kilka skrzyń do rozbicia na przedmioty. Przejdź do korytarza, aby znaleźć pułapkę z drutu, którą możesz wyłączyć. Do zabitych deskami drzwi po prawej stronie można wejść, walcząc wręcz z deskami (pamiętaj o tym w przyszłych przedsięwzięciach). Wewnątrz znajduje się oskryptowane nawiedzone ciało, które ożyje, gdy wejdziesz. Użyj pochodni z nawiedzonego frontu, aby szybko się go pozbyć.

Możesz odebrać Słoik Goo (200) i otwórz małe pudełko na stojaku tutaj, aby uzyskać Klucz . Gdy skończysz, udaj się do pokoju na końcu korytarza na Kule do broni krótkiej (5) i Słoik Goo (500) . Skoro już ograbiliśmy to miejsce, możemy wrócić do domu przy ognisku w innym miejscu, w którym skończyliśmy.

Przed wejściem do domu przygotuj pistolet i obejdź prawą stronę domu. Tutaj powinieneś zauważyć parę pułapek na niedźwiedzie na ziemi i nawiedzonego tuż za nim. Stań na otwartej przestrzeni i zwab nawiedzonych w pułapki na niedźwiedzie. Kiedy jest uwięziony, skorzystaj z okazji i włóż kilka rund do jego głowy. Gdy skończysz, wyłącz pułapki (musisz się skradać, by pojawił się komunikat o wyłączeniu).

Na tym niewielkim obszarze jest jeszcze jeden ostateczny wróg. Ostatniego nawiedzonego znajdziesz w tylnej części domu, za pułapkami na niedźwiedzie, wędrujących wewnątrz konstrukcji. Skradaj się za nim, aby zabić z ukrycia, jeśli możesz, wystrzel go, jeśli nie możesz.

Teraz możesz ograbić dom (ostrożnie, ponieważ w przedniej części domu znajduje się pułapka z drutu, a w przedniej części kilka pułapek na niedźwiedzie). W przedniej części domu można znaleźć Strzykawka (1) i szafka z Słoik Goo (300) wewnątrz. W tylnej części domu znajduje się kolejna pułapka z drutu i Słoik Goo (700) . Za tylną częścią domu znajduje się kolejna pułapka z drutu (częściowo ukryta w cieniu).

Z tyłu tylnej części domu powinieneś zobaczyć dużą drewnianą bramę blokującą ci drogę. Zanim się do niego zbliżysz, poszukaj dwóch ciał leżących kawałek przed nim. Są to oskryptowani wrogowie, którzy powstaną, gdy spróbujesz otworzyć bramę. Jeśli w tym momencie nadal masz zapałki, użycie jednej na nich spali obie i pozwoli ci bezpiecznie otworzyć bramę. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał przestać otwierać bramę po jej zainicjowaniu i zaatakować ich.

Tak czy inaczej, gdy brama zostanie otwarta, wejdziesz na większą otwartą przestrzeń. Kilka nawiedzonych jest rozsianych po całym obszarze wokół ognisk w centrum, więc bezpośrednia bitwa nie jest tutaj opcją. Jeśli przejdziesz przez zarośla w lewo i ominiesz krawędź, w zaroślach znajdziesz małą chatkę. Wewnątrz jest Strzykawka (1) , beczkę, którą można rozbić i Fragment mapy 3 . Nie martw się, hałas nie zaalarmuje wrogów w okolicy.

Wróć do miejsca, w którym przeszedłeś przez bramę do obszaru i tym razem skieruj się po prawej stronie obszaru. Zabicie wrogów w tym obszarze z ukrycia jest ryzykowne i zwykle kończy się śmiercią. Skradaj się za małym kamiennym murkiem i wzdłuż prawej krawędzi obszaru, aż zbliżysz się do nawiedzonego żerowania obok kamiennego przejścia/mostu. Podejdź jak najbliżej, nie alarmując go, a następnie przebiegnij obok niego i na drugi koniec mostu, aby uruchomić scenkę przerywnikową i koniec rozdziału (oszczędzisz dużo czasu i amunicji).