Charmander, Squirtle i Bulbasaur powracają jako pokemony startowe w X i Y, mogą teraz mega ewoluować

Pokemon X i Y

W ostatnim Nintendo Direct, zwanym Pokemon Direct, opisali dziwne warunki początkowe dla Pokemon X i Y, w których można wybrać nie jeden, ale dwa startowe Pokemony. Twój najlepszy przyjaciel (którego nazywasz) daje ci jeden z starterów generacji X i Y w postaci Chespina, Fennekina lub Froakie. Jednak, gdy później odwiedzisz Profesora Pokemonów, aby zdobyć Pokedex i Pokegear, pozwala on również wybrać innego początkowego Pokemona z wyboru Bulbasaura, Charmandera lub Squirtle.

Tak, otrzymasz jeden starter szóstej generacji i jeden starter pierwszej generacji! Nie tylko to, ale Nintendo wprowadza zupełnie nowe poziomy ewolucji do gry o nazwie Mega Evolutions. Mega Ewolucje pozwalają Pokemonom ewoluować poza ich najbardziej rozwinięty stan. Dzieje się tak, gdy mega pierścień, który nosi trener, reaguje z mega kamieniem trzymanym przez Pokemona. Wydaje się, że ma to coś wspólnego z poziomem szczęścia lub przyjaźni Pokemonów.

Niestety wygląda na to, że może się to zdarzyć tylko w bitwie, a przynajmniej nie pokazano żadnego filmu pokazującego, że te ewolucje są trwałe. Venusaur, Charizard i Blastoise to tylko niektóre z Pokemonów, które mają Mega Ewolucje. Zwiastun później pokazuje, że Mawile, Lucario, Absol, Ampharos, a nawet Mewtwo również mają Mega Ewolucje. Tak, obraz Mewthree, na który wszyscy szaleją, to Mega Ewolucja Mewtwo.

Źródło: Pokemon Direct