Recenzja Grand Theft Auto V

Sztuka Grand Theft Auto V
System: PS3*, Xbox 360
Twórca: Rockstar North
Pub: Rockstar Games
Premiera: 17 września 2013 r.
Gracze: 1 (2+ Online)
Rozdzielczość ekranu: 480p-1080p Intensywna przemoc, krew i rany, nagość, dojrzały humor, wulgarny język, silne treści seksualne, używanie narkotyków i alkoholu
Kryminalnie dobry
autorstwa Matta Walkera

Grand Theft Auto V jest wreszcie tutaj. O najnowszym wpisie w mega franczyzie Rockstar obiecano wiele. Tak bardzo, że wiele osób uważa, że ​​nie ma możliwości, aby to było w stanie dostarczyć. Zakres jest zbyt duży — trzeba coś przeoczyć. Coś zostanie pominięte, zmienione lub zmyślone – niektórzy fani są pewni, że gra jest skazana na porażkę. Mogę zaświadczyć, że nawet ja bałem się, że Rockstar obiecał za dużo. Na szczęście i wdzięczność widziałem cały świat obiecany i dostarczony w GTA V .

Jedną z największych zmian w serii jest posiadanie w grze wielu bohaterów. Chociaż mieliśmy już DLC, które wprowadzało inne postacie i historie, po raz pierwszy Rockstar wykorzystuje przeplatające się postacie jako główny punkt gry. Wiele osób obawia się, że posiadanie tego zmniejszy spersonalizowane wrażenia z gry. Jednak to działa… głównie.

Trzej bohaterowie w grze to Michael, Trevor i Franklin. Michael to emerytowany złodziej, który ma najgorszą rodzinę w świecie gier. Franklin to młody przedsiębiorca, który za wszelką cenę chce wyjść z domu. Jest też Trevor. Trevor jest, krótko mówiąc, szalony, obłąkany, psychotyczny i załamany; jest niesamowitym Hulk bez konieczności kupowania spodni za każdym razem, gdy się złości. Na papierze wszystkie trzy postacie wydają się różne, ale jest jedna rzecz, która sprawia, że ​​gra jest przyjemna: wszyscy są naprawdę dobrzy w tym, co robią.

Najgorętsze rzeczy na CheatCC!

W szczególności są tak dobrzy ze względu na swoje umiejętności. Każda postać ma określoną umiejętność lub, jeśli wolisz, moc, która pozwoli jej radzić sobie lepiej w danej sytuacji niż w innej. Na przykład umiejętność Trevora pozwala mu wejść w tryb szaleństwa, dzięki czemu może otrzymywać i zadawać więcej obrażeń niż normalnie. Franklin może spowolnić czas podczas strzelania z pojazdu. Te dodatkowe specjalne ruchy to nie jedyna rzecz, która oddziela postacie. Franklin jest najlepszy w motocyklach, a Trevor jest najlepszy w pojazdach latających. Jednak pomimo tak dużej różnorodności, jaką włożono w każdą postać, istnieje jedna wada w projektowaniu wielu bohaterów. Chociaż wiedziałem, że mam inne postacie do grania, większość czasu spędziłem z jedną postacią. Nie żebym nie lubił innych postaci, uważam, że historia jednej postaci jest dla mnie bardziej wciągająca niż innych.

Zrzut ekranu z Grand Theft Auto V

Prawdziwy problem pojawił się, gdy jesteś zmuszony grać innymi postaciami. Może gdyby to była tylko misja lub dwie, nie czułbym się tak na twojej twarzy, ale kiedy jest to dobry kawałek czasu, naprawdę zaczynasz tracić możliwość przełączania się między postaciami. Chociaż jest to błąd, nie mogę nie podziwiać ambicji stojącej za tą decyzją.

Mówiąc o ambicji, jak wspomniałem na początku, Rockstar obiecał nam światu tym wpisem i dostarczyli go. Chociaż oddzielne działania nie są niczym nowym w serii, tak wiele jest. Masz golf, tenis, nurkowanie, latanie samolotem, skoki spadochronowe i rzutki – żeby wymienić tylko niektóre. Każda dodatkowa aktywność ma unikalne elementy sterujące, w zależności od tego, co to jest. Na przykład tenis może nie kontrolować dokładnie tak, jak typowa gra w tenisa na rynku, ale nadal będziesz cieszyć się przyjemnym doświadczeniem i będziesz chciał wracać raz za razem, aby pracować nad backhandem. Możesz nawet usiąść i oglądać krótkie filmy w teatrach. Te filmy też są dobre. Mam na myśli to, że jeśli obłąkane, naładowane seksualnie, mylące doświadczenia filmowe to twoja sprawa.

Zrzut ekranu z Grand Theft Auto V

Oprócz tych zabawnych zajęć, znajdziesz także inne zajęcia, które naprawdę pomogą ci w grze, takie jak kradzież, a następnie dostarczanie zrzutów amunicji, rabowanie samochodów pancernych, kupowanie nieruchomości i handel akcjami. Wiadomość w GTA V jest to, że gotówka jest królem. Wszędzie, gdzie spojrzysz w grze, zobaczysz ten komunikat wzmocniony, a to tylko niektóre z działań, które pozwolą ci stać się najbogatszą osobą w Los Santos. Największym sposobem na zarabianie pieniędzy są napady.

To prawdopodobnie moja ulubiona funkcja dodana do GTA . Podczas gdy koncepcje misji wciąż istnieją, napady pozwalają poczuć się trochę bardziej pod kontrolą, a nie tylko czyimś chłopcem na posyłki. Napady to wielowarstwowe misje. Najpierw musisz uzyskać informacje o miejscu, które rabujesz: rozmieszczenie kamer, lokalizację otworów wentylacyjnych, dostęp do alarmów, ile potencjalnie może być rabowane itp. Następnie wchodzisz w etapy planowania. Współpracownik wyjaśni, jak to miejsce jest skonfigurowane, a także opisze opcje, które masz do wykonania napadu. Dwa przykłady są głośne i mądre. Po podjęciu tej decyzji musisz wybrać swoją załogę. Masz arkusze na temat jednych z najlepszych w branży; od nich musisz zdecydować, kogo zabierasz ze sobą. Wszyscy mają różne poziomy doświadczenia, ale wiąże się to również z inną pensją. Wybieraj mądrze, ponieważ mogę ci powiedzieć, że widziałem, jak napady idą źle, wszystko dlatego, że chciałem większej części pieniędzy. Nawet po tym wszystkim, zanim będziesz gotowy do wykonania głównego napadu, musisz wykonać osobne, mniejsze misje. To takie wyrafinowane podejście do GTA normalna rutyna misji. To z pewnością mój ulubiony aspekt GTA V .

Filmy / zwiastuny gier Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć
Zwiastun Michaela Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć
Przyczepa Franklina Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć
Przyczepa Trevora Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć
Oficjalny zwiastun nr 2 Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć
Zwiastun debiutu
Więcej zrzutów ekranu / obrazów wideo Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć Zrzut ekranu Grand Theft Auto V - kliknij, aby powiększyć Pokaz slajdówKomentarze Proszę włączyć JavaScript, aby zobaczyć komentarze zasilane przez Disqus. komentarze na blogu wspierane przezDisqus