Dolina żniw

Dostęp do Doliny Żniw można uzyskać, pokonując bossów szkieletowych lordów znajdujących się w zagajniku myśliwych, a następnie podążając liniową ścieżką od ich pokoju do pierwszego ogniska w okolicy. Duża część tego obszaru (i następnego) jest skąpana w truciźnie, więc weź ze sobą trujący mech i inne przedmioty odporne na truciznę / leczące, ponieważ będziesz ich tutaj potrzebować. Pokonanie bossa w następnym obszarze faktycznie opróżni pulę trucizny na drodze do uzyskania dostępu do ogniska. Wyjdź i przejdź przez basen z trucizną od ogniska i idź ścieżką w górę, aby spotkać się z Chloanne. U kowala zajmuje się handlem przedmiotami do ulepszania broni. Możesz wyczerpać jej dialog, aby pojawiła się w Majuli, tuż przed chatą kowala.

Kontynuuj w górę, aż przeoczysz ogromną jamę z trucizną z ciemnym olbrzymem stojącym pośrodku. Postacie łucznicze mogą używać tej pozycji do zasypywania go strzałami bez ryzyka. Giganci są generalnie bezsilni wobec atakujących z dystansu ze względu na niedokładność ich ataków dystansowych (potężna czarna magiczna kula), którą można łatwo uniknąć, ale generalnie śmigają nad głową, gdy strzelają w linii prostej z ich uniesionej ręki. Inne postacie będą musiały zbliżyć się do jeziora, aby zaatakować giganta. Idź ścieżką za sobą w lewo (od strony jeziora z trucizną) i idź dalej, aż staniesz przed jeziorem z trucizną. Po lewej stronie powinieneś zobaczyć zwłoki wiszące nad krawędzią, a obok nich stos kości. Gdy zbliżysz się do zwłok, kości połączą się w szkielet z dwoma mieczami. Szybko go wyślij (podobnie jak w walce z bossem szkieletowego Lorda). Gdy skończysz, przeszukaj zwłoki, aby podnieść Lifegem.

Postacie walczące w zwarciu i czarodzieje, którzy wcześniej nie mogli zabić giganta, będą musieli z nim walczyć. Czarownicy mogą strzelać do olbrzyma z pobliskiej rampy, a następnie wycofać się z powrotem do bezpiecznych, wolnych od trucizn brzegów. Olbrzym zostanie zwabiony w twoją stronę i gdy będzie się kołysał, możesz go wykończyć. Postacie walczące w zwarciu mogą zrobić to samo, ale będą musiały wejść w truciznę, aby go uruchomić, zanim wycofają się z powrotem na rampę. Po drugiej stronie jeziora czeka na odrodzenie szkielet, który może zostać wywołany przez twoją bliskość, więc pamiętaj o tym, zbierając przedmioty poniżej. Wyposaż swoje przedmioty redukujące trucizny / leczące i zacznij zbierać przedmioty. Możesz znaleźć: Znikające dusze, Mały gładki i jedwabisty kamień, Kawałek tytanitu, Nóż do rzucania trucizną i Odłamek tytanitu na dnie zatrutego jeziora. Udaj się po rampie po drugiej stronie, aby uruchomić szkielet, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Zwłoki obok szczytu rampy zapewniają pochodnię do złapania.

Teraz czas wrócić do jeziora po bardzo ważny przedmiot. Od podstawy rampy spójrz na lewą ścianę, aby zobaczyć tunel, którym możesz zjechać. Górny poziom pomieszczenia w środku jest wolny od trucizn, więc nie powinieneś tutaj potrzebować przedmiotu do leczenia trucizn. Po prawej stronie, gdy wejdziesz, szkielet miecza ożywi się, więc bądź gotów się z nim uporać. Pobliskie zwłoki zawierają cenny Pachnący Gałąź Yore oraz Pochodnię. Te gałęzie mogą być użyte do usunięcia skamieniałości z posągów ludzi, które widziałeś rozrzucone w kilku wcześniejszych obszarach (oczyszczanie ścieżek do innych obszarów i ogniska). W dolnym obszarze trucizny obok małej rampy powinieneś zauważyć dziurę w ścianie, która skrywa skrzynię. Wewnątrz znajduje się Ziarno Ognia i Boskie Błogosławieństwo do zebrania. Wyjdź ponownie z trucizny. Dziura wielkości drzwi w przeciwległej ścianie prowadzi do Gavlana (handlarza truciznami), jeśli spotkałeś go wcześniej na nabrzeżu niczyim. Pobliska skrzynia zawiera surowy kamień do zdobycia.

Wróć na zewnątrz i w górę rampą po prawej stronie, aby dotrzeć do ścieżki powyżej. Nieco dalej dostrzeżesz jeszcze dwóch ciemnych olbrzymów. Najlepiej jest zwabić jednego olbrzyma na raz, jeśli to możliwe, za pomocą ataków dystansowych i/lub użyć pobliskiej rampy na prawo od gigantów, aby uzyskać przewagę wysokości, która pozwoli ci łatwiej unikać ich wybuchów. Pamiętaj tylko, że w dalszej części platformy znajduje się zagłębienie, które można uruchomić, jeśli podejdziesz zbyt blisko. Gdy olbrzymy znikną, możesz zetrzeć trzy dobrze widoczne zagłębienia w okolicy. Inny będzie stał na zabitej deskami bramie na drugim końcu (może zostać trafiony atakiem dystansowym). Drugi na szczycie drabiny po prawej stronie można obsługiwać w ten sam sposób od dołu. Jeśli nie masz ataków dystansowych, będziesz musiał się z nimi uporać, gdy wejdziesz po drabinach.

Teraz, gdy teren jest czysty (lub w większości czysty), możesz wspiąć się po drabinach. Wybierz ten znajdujący się najbliżej wejścia, z którego przyszedłeś po prawej stronie, aby znaleźć Urny Klątw. Opuść się z powrotem i skorzystaj z drugiej drabiny, aby dostać się na wyższy poziom. Jeśli nie mogłeś ich wcześniej zabić, będą na ciebie czekać dwa pustaki. Usuń je, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i pociągnij dźwignię nad bramą, aby ją otworzyć. Zaraz za bramą, ścieżka się rozdziela. Po prawej stronie jest ognisko do rozpalenia, dalej reszta terenu.

Z nowego ogniska wróć do rozłamu i skręć w prawo na mały obszar pełen sprzętu górniczego. Kilka dziur w tym małym obszarze prowadzi do zatrutej mgły poniżej, ale na razie je pominiemy. Zamiast tego spójrz na lewą ścianę za szczeliną w skałach, po której możesz podróżować. Ścieżka wkrótce się rozwiewa (na wprost lub w prawo). Na razie jedziemy prosto. Zobaczysz przed sobą podejrzaną, zabitą deskami ścianę, że jeśli podejdziesz zbyt blisko, ciemny olbrzym przebije się i zaatakuje. Zamiast zwykłej reakcji (cięcie lub odstrzelenie) zwab giganta do ataku na ścianę za nim. Będzie musiał wykonać atak wręcz, aby się przedrzeć, więc nie zawracaj sobie głowy czekaniem, aż jego wybuchy energii go przełamią. Jeśli zdołasz to zrobić, znajdziesz ukryty skarb zawierający: Promienny Lifegem, Gładki i Jedwabisty Kamień, Pochodnię, Duszę Zaginionego Nieumarłego, Old Knight Pike i Old Knight Greatshield do zgarnięcia.

Wróć na poprzednią ścieżkę i spójrz w prawo (kiedy dotrzesz do małego obszaru giganta), aby zobaczyć dół z trucizną z półką wokół niego. Przygotuj lekarstwo na truciznę / zmniejsz przedmiot, a następnie zeskocz na półkę obok dołu z trucizną. Znajdziesz skrzynię, w której znajdziesz Trujący Kamień i Żywicę Zgniłej Sosny. Jedynym wyjściem jest zejście do dołu z trucizną. Tunel tutaj zawiera zwłoki z Duszą Bezimiennego Żołnierza, które możesz zabrać w drodze powrotnej do obszaru sprzętu górniczego w pobliżu ogniska.

Wróć na ścieżkę z gigantem, do którego właśnie podróżowałeś, i tym razem wybierz właściwą ścieżkę. Jest to upadek w jedną stronę, co oznacza, że ​​będziesz musiał zmierzyć się z czterema olbrzymami z sierpem (pamiętasz ich z zagajnika myśliwego?) bez możliwości odwrotu. Pociąga to za sobą szybkie pokonanie ich, wykorzystanie ich słabych umiejętności znajdowania ścieżek na swoją korzyść i wyczucie czasu wykonania uników. Możesz użyć tutejszych półek, aby zmylić ich odnajdywanie drogi (jeśli możesz do nich dotrzeć), co powinno ułatwić zadanie. Jeśli uda ci się zabić wszystkich czterech, odkryjesz, że ściany tego obszaru są pełne zabitych deskami szybów kopalnianych. Możesz uciec za pomocą rampy, ale najprawdopodobniej będziesz chciał stanąć prosto i zabić ich wszystkich w tym obszarze. Zagłębienie na rampie powyżej może również próbować wejść ci w drogę. Każdy rzucający zaklęcie z Zaklęciem Tęsknoty będzie tutaj bardzo pomocny w trzymaniu sierpowych gigantów z dala, gdy obrzucasz je zaklęciami.

Teraz, gdy najbliższy obszar jest czysty, możesz zbierać łupy. Podnieś Green Blossom z ciała na środku obszaru, a następnie przystąp do rozbijania zabitych deskami ścian (pamiętaj, że jedna z desek na górnej rampie skrywa w sobie dwa zagłębienia) pamiętaj również o samotności wgłębienie na górnym poziomie, jeśli nie zadbałeś o to podczas wcześniejszej walki. Zabite deskami otwory zawierają: Klejnot Życia, Przyprawę Simpletona, Duży odłamek tytanitu, Duszą duszę Dzielnego Wojownika, Promienny Klejnot Życia, Przyprawę Sceptyka i Odłamek tytanitu. Jedno z przejść jest znacznie głębsze od pozostałych i prowadzi do rozdarcia ścieżki. Po lewej stronie jest kryształowa jaszczurka, którą można zabić (ale jeśli spadnie do dołu, nie idź za nią, bo to cię zabije). Jeśli go zabijesz, upuści kilka rzadkich przedmiotów wzmacniających do użycia u kowala. Odwróć się i idź teraz w drugą stronę, by znaleźć na ciele kolejną cenną Pachnącą Gałęź Dawnego Drzewa. Możesz zeskoczyć z tej półki, aby powrócić do obszaru sprzętu górniczego.

Uzupełnij zapasy przy ognisku i wróć do obszaru sprzętu górniczego. W dół jednego z dołów z trucizną zobaczysz szkielet z przedmiotem. Przygotuj lekarstwo na truciznę/redukuj przedmioty i wrzuć do dziury. Wyciągnij Znikającą Duszę ze szkieletu i szybko idź w dół tunelu (skręca w prawo, co może być trudne do zauważenia). Po drodze znajdziesz kolejne ciało z przyprawą Simpleton's Spice do podniesienia. Gdy wyjdziesz z tunelu, skieruj się po rampie w prawo, aby wydostać się z trucizny. Z tej pozycji powinieneś być w stanie dostrzec dwa ciemne olbrzymy w pobliskim dole i nieumarłego młota na drewnianym moście powyżej. Postacie dystansowe będą w stanie z łatwością poradzić sobie z tymi zagrożeniami ze swojej stosunkowo bezpiecznej pozycji (mroczne podmuchy gigantów nie mogą trafić cię na półkę). Postacie walczące w zwarciu będą chciały uruchamiać olbrzymy pojedynczo, a następnie, jeśli to możliwe, zrzucić atak z półki. W przeciwnym razie będziesz musiał zwabić ich do podstawy rampy i tam ich zabrać. Nieumarły młot jest dość odporny na obrażenia, ale porusza się powoli i atakuje jak poruszanie się po melasie.

Teraz ten mały obszar jest czysty, powinieneś zauważyć przedmioty w dole poniżej. Wbiegnij i zdobądź Human Effigy, Duży Odłamek Tytanitu, Odłamek Tytanitu, Duszę Dzielnego Wojownika i zaklęcie Kameleon. Wyjdź z dołu i przejdź przez drewniany most, którego strzegł nieumarły młot. Po drugiej stronie mostu będziesz miał niższą ścieżkę w lewo, która przechodzi pod kilkoma zestawami łopat wiatraka. Możesz zobaczyć sierpowego olbrzyma przechodzącego przez wylot tunelu na wprost (jeśli nie, to będzie dalej w tunelu). Wypatruj olbrzyma i zabij go, gdy go zauważysz. W tylnej części tunelu znajduje się skąpany w słońcu posąg, z którym możesz wejść w interakcję, aby dołączyć do Hiers of the Sun Covement i nauczyć się chwalenia gestu słońca. Wyjdź z tunelu i wróć na drewniany most.

Z tego miejsca możesz wybrać dwie ścieżki (nie wliczając tej, którą właśnie wybraliśmy). Droga na wprost to kierunek, w którym chcemy iść dalej. Powinieneś zobaczyć drzwi ze stosem wazonów blokujących ścieżkę. Za wazami ukryty jest nieumarły młot, który przebije się przez wazony, gdy się do niego zbliżysz. Wycofaj się z powrotem na most i skorzystaj ze słabej ścieżki, aby szybko go zabić. Dwóch nieumarłych młotów poniżej nawet nie powinno cię zauważyć (chociaż jeśli to zrobią, będziesz chciał wycofać się przez most, aby się z nimi rozprawić). Gdy nieumarły na górnej półce zostanie wzniesiony, musisz wybrać drugą ścieżkę i zaatakować dwóch nieumarłych, których widziałeś z górnej półki. Uważaj na wazy z trucizną i powinieneś być w stanie je dość łatwo usunąć. Otwory po drugiej stronie pomieszczenia (górny i dolny poziom) prowadzą do następnego obszaru, Ziemnego Szczytu, przeczytaj w tej sekcji, aby zobaczyć, co cię czeka w środku.