INS Zadanie 01 — Retencja syntezatorów

THE INSTITUTE QUEST 01 — Retencja syntezatorów

Wywoływane przez ukończenie Historii 11 – Zinstytucjonalizowane

Cel: Porozmawiaj z ojcem

Teraz, kiedy zbadałeś Instytut i uzyskałeś dostęp do iz miejsca, Ojciec chce z tobą porozmawiać. Kiedy przybywasz, wydaje się, że syntezator na powierzchni zbuntował się i sieje spustoszenie jako przywódca gangu najeźdźców. Zgódź się na pomoc Instytutowi, a lokalizacja syntezatora zostanie dodana do twojej mapy, a otrzymasz zadanie spotkania się z pobliskim biegaczem na potrzeby tej operacji odzyskiwania.

Cel: Spotkaj się z kurserem

Kursor znajduje się na dalekim wschodzie mapy, więc jeśli nie zbadałeś już tego obszaru, prawdopodobnie czeka Cię uczciwa wędrówka. Okolica jest otoczona wodą, więc możesz po prostu tam popłynąć, jeśli masz perk aquaboy/girl i ominąć wszystkich wrogów po drodze. Kiedy w końcu dotrzesz do celu, w krótkiej uliczce znajdziesz bieżnika. Jeśli masz wysoką charyzmę, możesz nakłonić go do przekazania kilku granatów przed rozpoczęciem szturmu na gang.

Cel: Odzyskaj zbuntowany syntezator

Trochę ostrzeżenia tutaj. Gang znajduje się na flotylli tratw i łodzi prowadzących do zatopionego kontenerowca, na którym można znaleźć syntezator. Ten obszar jest bardzo otwarty, co oznacza, że ​​ci, którzy używają broni krótkiego zasięgu lub broni białej, będą w bardzo niekorzystnej sytuacji. Używaj broni dalekiego zasięgu i ataków z ukrycia, aby pokonać wędrujących najeźdźców bez alarmowania ich całej masy. Jeśli nie masz broni dalekiego zasięgu, będziesz musiał po prostu przemieszczać się od osłony do osłony, najlepiej jak potrafisz. Istnieje również wiele sejfów i innych gadżetów do łupienia, gdy poruszasz się po liniach statków, więc poświęć trochę czasu na eksplorację po drodze.

Nie spiesz się i ostrożnie poruszaj się po rozchwianych chodnikach w kierunku gigantycznego kontenerowca z tyłu. W końcu dotrzesz do punktu, w którym nie możesz podejść bliżej. Zobaczysz drut naciągnięty z platformy, na której się znajdujesz, do kontenerowca. Można tu przejechać kolejką linową. Naciśnij świecący czerwony przycisk, aby przywołać samochód (lub jeśli zostaniesz zauważony przez wrogów, sami natkną się na samochód). Przejdź do kontenerowca i zacznij metodycznie wspinać się w górę.

Uwaga: Po wejściu na drugie piętro (czwarte piętro, tuż nad wodą jest pierwszym piętrem), możesz wyjść na drewnianą platformę z krzesłem na końcu, która wychodzi na przód statku. Na stoliku obok znajduje się kopia amerykańskiego tajnego podręcznika operacyjnego, który możesz wziąć.

Idź dalej w górę, a wejdziesz do kajuty kapitana. Kursor X6 krótko z tobą porozmawia i poda ci kod resetujący zbuntowanego syntezatora, który może się przydać, gdy wkrótce się z nim skonfrontujesz. Bezpośrednio przed tobą, po wejściu, będzie skrzynia z legendarną strzelbą bojową Le Fusil Terribles, która jest miłym dodatkiem do twojej zbrojowni. Rozejrzyj się po kabinie za drabiną prowadzącą do góry, która zatrzaśnie się prosto w konfrontację z Gabrielem, zbiegłym syntezatorem, kiedy ją weźmiesz.

Gabriel przez chwilę z tobą porozmawia. Możesz użyć na nim kodu resetującego w trakcie rozmowy, by usunąć go z nadchodzącej (nieuniknionej, nawet przy użyciu perswazji) walki, przez co pozostali członkowie gangu natychmiast otworzą ogień. Próba przekonania go spowoduje, że pozostali członkowie gangu zawołają, by nie słuchał, zanim otworzą do ciebie ogień. Więc będziesz musiał przebić się przez to. Chroń się jednak za osłoną, ponieważ członkowie, którzy są z Gabrielem, są często najeźdźcami wyższego poziomu (surwiwaliści) i są znacznie twardsi niż zwykli najeźdźcy. Kiedy konfrontacja się skończy, X6 teleportuje Gabriela z powrotem do Instytutu. Jest tu również czerwona skrzynka z łupami, a także sejf do najazdu. Potem nadszedł czas, aby wrócić do Instytutu, aby zgłosić swój sukces.

Cel: Wróć do Ojca

Rozmowa z ojcem zaowocuje kilkoma linijkami dialogu, a on poinformuje cię, że masz teraz pokój w Instytucie.

Cel: Odwiedź swoją kwaterę

Podążaj za znacznikiem przez kręte rury i korytarze, aby znaleźć swoje własne małe miejsce. Niedługo po wejściu przybędzie X6-88 i poinformuje cię, że Ojciec chce się z tobą znowu widzieć, kończąc ten quest i rozpoczynając The Institute Quest 02 - Bitwa o Bunker Hill.