Czy tyłek R. Miki naprawdę jest aż tak kontrowersyjny?

Street Fighter V

Jeśli jesteś jednym z wielu śledzących każdego Street Fighter V Ponieważ z niecierpliwością oczekujesz gry, najnowsze wiadomości z Capcom mogły cię trochę zdenerwować. Zapaśnik Rainbow Mika, najlepiej znany jako R. Mika, doznał dwóch poważnych zmian, które zmieniają pogląd na niektóre ruchy.

R. Mika jest jedyną postacią, której ruchy zostały zmienione. Oto, co się stało. Jej sztuka krytyczna, Peach Assault, pokazywała, jak klepie się w tyłek. Kamera skupiała się na nim, a następnie przesuwała się, by pokazać, że wskazuje na przeciwnika i robi pocałunek na twarzy. Wiesz, jakby mówiła: „Pocałuj mnie w tyłek”. Teraz kamera nie przesuwa się w dół, więc nie widzisz klapsa. Ponadto, ona i jej partner w zapasach, Nadeshiko, również zmuszali swojego przeciwnika (męskiego lub żeńskiego) do podziału podczas tego ataku, a teraz tego nie robią. Zamiast trzymać nogę, ich ramiona obejmują talię przeciwnika.

Takie zmiany mogą wydawać się drobne, ale zmienia cały ton ataku. W przypadku klapsa był to absolutnie fanservice. Niektórzy ludzie mogli się nawet obrazić. Był to jednak również żart. R. Mika jest zapaśnikiem, co oznacza, że ​​chodzi o showmanship. Taki ruch ma na celu wyszydzenie jej przeciwnika i pokazanie jej własnej sprawności. To była pyskata i zarozumiała akcja, która pomogła zdefiniować jej osobowość w grze, w której ludzie nie mają wielu okazji, aby zobaczyć, jak wyróżniają się postacie.

Zwłaszcza odkąd uliczny wojownik zawsze była przesadną serią. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są postaciami wyidealizowanymi. Ich budowa ciała jest daleka od zwyczajności. Raczej wszyscy są bliżsi postaciom z kreskówek niż zwykłym ludziom. Spójrz na Birdie, który rzuca boogerem podczas bezczynnej animacji, która faktycznie może zadać obrażenia. Kończyny Dhalsima sterczą na ekranach. Vega jest przesadnie ładna.

Street Fighter V

To, że R. Mika, tęczowy zapaśnik, potrzebowałby prostej, ocenzurowanej akcji, wydaje się głupie. Zwłaszcza, że ​​zmieniająca się ostrość kamery uniemożliwia ludziom zobaczenie części akcji. Słyszysz klapsa, ale nie widzisz, co właściwie robi. Znika niuans. Biorąc pod uwagę fakt, że animacja trwa tylko kilka chwil, taka cenzura wydaje się bezcelowa.

To nie jest wielka sprawa. Kilka klatek animacji nie jest wartych bojkotu. Jednak wydaje się to dziwną decyzją ze strony Capcom, biorąc pod uwagę ogólny ton uliczny wojownik seria na przestrzeni lat. Wszystkie te postacie są zaprojektowane tak, aby pojawiały się dla mężczyzn i kobiet, z równymi możliwościami fanservice. Zmienianie działania definiującego postać wydaje się dziwne. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co stanie się z Critical Art R. Miki w ostatecznym wydaniu w 2016 roku.