Lista rozszerzeń World of Warcraft

To jest pełna lista rozszerzeń World of Warcraft, zawierająca krótkie przeglądy każdego rozszerzenia wydanego do tej pory od 2007 roku.

Za pomocąSamuel Stewart 5 lipca 2021 Rozszerzenia World of Warcraft

Kiedy World of Warcraft po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2004 roku, po wydaniu cieszącego się dużym uznaniem Warcraft III – Mroźny Tron , zasadniczo wprowadził gatunek MMORPG w centrum uwagi głównego nurtu.

Jasne, nie było ten pierwszy MMORPG, ale w prawdziwym stylu Blizzarda wzięli istniejącą rzecz, przepakowali ją i znakomicie sprzedali.

I tak po prostu oryginalna wanilia World of Warcraft stała się fenomenem popkultury i zmieniła bieg franczyzy, na lepsze lub na gorsze.

Dzięki ogromnemu sukcesowi gra doczekała się do tej pory łącznie ośmiu rozszerzeń i pociąg raczej się nie zatrzyma.

Jeśli jesteś tak zagorzałym fanem WoW, jak my, oto krótki przegląd wszystkich dotychczasowych rozszerzeń!

Spis treściPokazywać

Lista rozszerzeń Wow

Płonąca Krucjata

Data wydania: 16 stycznia 2007 r.

ten pierwsza ekspansja miał duży wpływ na grę jako całość, zarówno z punktu widzenia mechaniki, jak i wiedzy. Wprowadziła dwie nowe rasy, Draenei i Krwawe Elfy i dodała odpowiednie strefy startowe do świata Azeroth. Ale większość nowej zawartości nie znajduje się w Azeroth, ale w Outland , miejsce odwiedzone wcześniej w Warcraft III – Mroźny Tron .

A propos, Płonąca Krucjata jest godny uwagi, ponieważ oznacza to moment, w którym Blizzard postanowił nadać WoW większą wagę, jeśli chodzi o kanon fabuły franczyzy, poprzez zaangażowanie ustalonych Warcraft III postacie w grze, w tym przede wszystkim Illidan — główna postać z uznanego RTS — jako boss rajdowy w grze końcowej.

Lista rozszerzeń World of Warcraft

Pod względem mechaniki chyba najbardziej doniosłym dodatkiem był latające wierzchowce które mogły być używane tylko w Outland, podczas gdy zwykłe wierzchowce naziemne stały się tańsze i bardziej dostępne dla graczy. Oczywiście to rozszerzenie również oznaczone wzrost limitu pierwszego poziomu ponieważ skoczył z 60 do 70, wprowadzając nowe umiejętności i rozszerzając system talentów.

Co więcej, klasy Paladyn i Szaman nie były już wyłączne dla frakcji odpowiednio Przymierza i Hordy, ponieważ były w wanilii. A do tego zawód jubilerstwo został wprowadzony i umożliwił graczom dodawanie dodatkowych statystyk do ich wyposażenia poprzez umieszczanie specjalnych klejnotów w gniazdach.

Kolejnym ważnym dodatkiem był statystyka odporności , który łagodził obrażenia otrzymywane od (i tylko od) innych graczy, mający pomóc zrównoważyć walkę PvP. Mówiąc o PvP, to rozszerzenie dodało również jedno zupełnie nowe pole bitwy i wprowadziło Arena PvP po raz pierwszy.

Najlepsza ekspansja Wow

Gniew Króla Lisza

Data wydania: 13 listopada 2008 r.

Kontynuacja trendu wykorzystywania sukcesu i popularności Warcraft III , WoW's druga ekspansja obracał się wokół Arthas , powszechnie uwielbiany antybohater, który pod koniec roku został koronowany na nowego Króla Lisza Mroźny Tron .

Nie trzeba dodawać, że dodał kontynent Northrend do Azeroth, który, podobnie jak Outland, był o wiele bardziej interesujący i różnorodny niż zwykłe śnieżne pustkowia, które znaliśmy z gry strategicznej.

To rozszerzenie nie dodało żadnych nowych ras, ale wprowadziło pierwszą klasę „bohatera” w postaci Rycerz Śmierci . Byli pierwszą klasą, która zaczynała na wyższym poziomie (55), posiadała własną instancyjną strefę startową we wschodnim Lordaeron, a nawet prostą profesję dla danej klasy — Wykuwanie Run. Death Knights mogli pełnić zarówno rolę tankowania, jak i DPS, chociaż byli bardziej popularni w tym drugim.

Lista rozszerzeń World of Warcraft

Po raz kolejny zwiększono limit poziomu o dziesięć, skacząc z 70 do 80. Oprócz zwykłego dodawania nowych umiejętności, dopracowania systemu talentów, nowych stref i lochów, Gniew Króla Lisza dodano również znaczną ilość zawartości PvP, wprowadzając dwa nowe pola bitew i dwie nowe areny, a także pierwszą dedykowaną światową strefę PvP w postaci Wintergrasp .

Wreszcie kolejnym znaczącym dodatkiem był nowy główny zawód Napis , co pozwalało graczom na tworzenie specjalnych glifów, które wzmacniałyby lub w inny sposób zmieniały pewne umiejętności po „wpisaniu” glifu. Ta profesja obejmowała również tworzenie zwojów używanych do przyznawania tymczasowych wzmocnień, a także welinów, które mogły przechowywać zaklęcia do późniejszego wykorzystania .

Najlepsza gra Warcraft

Kataklizm

Data wydania: 7 grudnia 2010 r.

A potem przyszedł Kataklizm, co zmieniło nie tylko oblicze świata Azeroth w grze, ale także oblicze gry i całej społeczności. Po zabiciu dwóch najwybitniejszych postaci z Warcraft III Blizzard zwrócił się do niektórych złoczyńców ze starszych gier Warcrafta i Skrzydła Śmierci był następny na bloku do krojenia.

Teraz, Kataklizm zaprezentował dwie nowe rasy specyficzne dla frakcji — Worgeni oraz Gobliny , wraz z własnymi unikalnymi strefami startowymi w Azeroth. Ale dwie nowe rasy nie były największą zmianą dokonaną w tym rozszerzeniu, ponieważ prawie każda strefa w Azeroth została mocno zmieniona, na zawsze zmieniając znajome krajobrazy Azeroth. Otwarto kilka zupełnie nowych stref, w tym obszar PvP w Tol Barad , a także dwa nowe pola bitew.

Oś czasu ekspansji Wow

Pod względem mechaniki limit poziomu został ponownie zwiększony, choć tym razem tylko o pięć poziomów, dzięki czemu 85 nowy maksymalny poziom. Wszystkie istniejące klasy zostały przeprojektowane i zbalansowane, dodano nowe kombinacje klas rasowych, a system talentów został całkowicie przebudowany.

Jedyny zawód dodany w Kataklizm był drugorzędnym zawodem Archeologia , co pozwoliło graczom znaleźć cenne artefakty. Przez większość czasu te przedmioty były po prostu drogimi „śmieciami sprzedawców”, ale gracze mogli również znaleźć wierzchowce, zwierzaki, przedmioty kosmetyczne, a nawet potężny sprzęt.

W dodatku, Kataklizm również dodane Przekuwanie , czyli możliwość dostosowania premii do statystyk na sprzęcie, aby przedmiot był bardziej przydatny dla gracza. Ponadto, poziomowanie gildii została wprowadzona, umożliwiając graczom uzyskanie przydatnych dodatkowych profitów, gdy ich gildia awansuje. I w końcu, latający było możliwe w Azeroth po raz pierwszy.

Pakiety rozszerzeń World of Warcraft

Mgły Pandarii

Data wydania: 25 września 2012 r.

Następny Kataklizm , ten czwarta ekspansja nie został zbyt dobrze przyjęty przez szerszą rzeszę fanów, głównie dlatego, że był skoncentrowany wokół wyścigu, który został początkowo wprowadzony jako Żart primaaprilisowy . Odkrywanie nowego kontynentu Pandaria fabuła koncentruje się na eksploracji mistycznej wyspy, a także na nieustannym konflikcie między Przymierzem a Hordą.

Limit poziomów dla tego rozszerzenia został ponownie zwiększony o pięć, dzięki czemu 90 nowy sufit. Przede wszystkim Mgły Pandarii wprowadzono Pandarenów jako pierwszą neutralną rasę, która mogła dołączyć do Przymierza lub Hordy, wyłącznie na podstawie osobistego wyboru gracza.

Wow dodatki w kolejności

To rozszerzenie oznaczało również dodanie pierwszej nowej klasy od czasu WotLK, Mnich —klasa hybrydowa, która mogłaby pełnić rolę czołgisty, uzdrowiciela lub DPS, cały czas używając lekkiej zbroi, z bronią na pięści i kijami jako bronią do wyboru.

MoP ponownie przerobił również system talentów, usuwając stare pasywne bonusy, które zwiększają większość starych drzewek talentów i pozwalając graczom wybierać między trzema konkretnymi umiejętnościami raz na 15 poziomów.

Wprowadzono również to rozszerzenie Scenariusze -mały lochy które zostały zaprojektowane tak, aby można je było pokonać trzema graczami, a nie zwykłymi pięcioma. Ponadto do 5-osobowych lochów dodano tryby wyzwań, a na froncie PvP wprowadzono trzy nowe pola bitewne.

Kolejnym nowym dodatkiem, który pozostawił niektórych graczy z mieszanymi uczuciami, był System walki zwierzaków — turowa minigra bojowa obracająca się wokół zwierzaków towarzyszących, bardzo przypominająca Pokemona.

Warlods of Draenor

Władcy Draenoru

Data wydania: 13 listopada 2014 r.

Wielu zgodzi się, że historie tracą na znaczeniu, a pisarze tracą legitymację, gdy podróże w czasie zaczynają być wykorzystywane jako narzędzie fabularne, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi ponowne rozpoznanie istniejącej wiedzy. I kiedy Władcy Draenoru nie robi dokładnie tych rzeczy, zbliża się nieprzyjemnie blisko.

WoD zabiera nas do alternatywna oś czasu , wracając do kluczowego momentu, który zadecydował o losie Orczej Hordy, kiedy ich ojczysty świat Draenor był wciąż nierozerwalny. Tutaj fabuła koncentruje się na alternatywnym sposobie, w jaki historia mogłaby się rozegrać, gdyby orkowie nie zawarli przymierza z Mannoroth, choć z Garroshem Hellscreamem jako dziką kartą, która ma na nią wpływ.

Lista rozszerzeń Wow

Piąte rozszerzenie podniosło limit poziomu o dziesięć, dzięki czemu poziom 100 nowe maksimum. Ogólny nacisk położono bardziej na usprawnienie mechanik niż wprowadzenie nowych, więc WoD usunął niektóre drugorzędne statystyki i wprowadził Wyszukiwarka grup jako usprawnione narzędzie do wyszukiwania grup zarówno w trybie PvP, jak i PvE.

Rozgrywka w Battleground została również dopracowana, a zarówno ekwipunek, jak i dziennik zadań stały się łatwiejsze w zarządzaniu niż wcześniej.

Dwie znaczące zmiany wprowadzone do gry z WoD to: Garnizony oraz grafika aktualizacje . Podczas gdy te pierwsze były konfigurowalnymi fortecami, w których gracze mogli się rozwijać i brać udział w różnych działaniach, w grze pojawiła się bardzo potrzebna poprawa na froncie graficznym, zawierająca zaktualizowane modele postaci i inne drobne ulepszenia graficzne, które jednak pomogły WoWowi nadążać za duchem czasu.

Poza tym WoD dodał nową strefę światowego PvP z instancjami o nazwie Ashran jak również Potyczki — zwyczajne scenariusze walki na arenie, które byłyby dostępne nawet dla graczy o niskim poziomie i pozwoliłyby im wcześnie zapoznać się z tego rodzaju walką PvP.

Wow gry w porządku

Legion

Data wydania: 30 sierpnia 2016 r.

Pamiętasz, jak oryginalny Gul'dan zginął w Grobowcu Sargerasa? Cóż, po wydarzeniach z Władcy Draenoru , alternatywna rzeczywistość Gul’dan jest po to, aby ponownie otworzyć go w „głównej” rzeczywistości! I tak po prostu wracamy do Płonącego Legionu i Illidana jako centralnego punktu fabuły i wielkiego zła, Sargerasa , jest również wrzucany do mieszanki.

Legion wprowadza kolejną nową kolekcję stref do Azeroth, Złamane Wyspy . Był wcześniej odwiedzany w kampanii Nocnych Elfów w Mroźny Tron , z Dalaran teraz zlokalizowanym tam zamiast w Northrend i funkcjonującym jako główne centrum.

Wszystkie dodatki Wow w kolejności

Limit poziomu został podniesiony ze 100 do 110 i wprowadzono drugą w historii klasę bohaterów: Łowca demonów . Ta nowa klasa była hybrydą, która mogła skupiać się na zadawaniu obrażeń na sekundę lub tankowaniu, ale w przeciwieństwie do Rycerza Śmierci, który był dostępny dla każdej rasy, tylko Nocne Elfy i Krwawe Elfy mogły zostać Łowcami Demonów. Ponadto, ' Rozkazy klas zostały wprowadzone, oferując kampanie i nagrody dla poszczególnych klas.

Rozszerzenie dodało również wysoce konfigurowalna broń artefaktowa które skalowały się wraz z poziomem gracza i były używane jako główna broń podczas wydarzeń z Legion . System PvP został po raz kolejny uproszczony, w tym usunięto sprzęt PvP i zmodernizowano system honoru, który pozwala teraz graczom zdobywać nowe umiejętności za pomocą punktów honoru zamiast zdobywania sprzętu, minimalizując w ten sposób znaczenie sprzętu w walce PvP.

Wow, bitwa o Azeroth

Bitwa o Azeroth

Data wydania: 14 sierpnia 2018 r.

Poprzednie dwa rozszerzenia kładły duży nacisk na PvP. Teraz nie tylko Bitwa o Azeroth Skoncentruj się również na mechanice PvP, ale sprawia to również, że jest to centralny punkt fabuły. Mianowicie historia Bitwa o Azeroth nie kręci się wokół niszczących świat superzłoczyńców. W zamian, skupia się na wojna między Przymierzem a Hordą w wielorozdziałowej fabule kampanii wojennej.

To rozszerzenie wprowadza łącznie osiem nowych ras , po cztery na każdą frakcję, chociaż wiele z nich bardziej przypomina nowe skórki istniejących ras niż zupełnie nowe.

Przymierze po raz pierwszy zdobyło Lightforged Draenei i Elfy Pustki, podczas gdy Horda zdobyła Highmountain Tauren i Nightborne, z których wszystkie zostały dodane podczas Legion dla tych, którzy zamówili rozszerzenie w przedsprzedaży. Później krasnoludy Ciemnego Żelaza i ludzie z Kul Tiran zostali dodani do Przymierza, podczas gdy Orkowie Mag’har i Trolle Zandalari zostali dodani do Hordy.

Co więcej, rozszerzenie to wnosi do Azeroth dwa nowe obszary lądowe w postaci wysp Kul Tiras oraz Zandalar .

Lista rozszerzeń Warcraft

Limit poziomu w BFA został podniesiony z 110 do 120 . Do gry dodano Warfronts — ogromne scenariusze PvE inspirowane elementami RTS klasycznych gier Warcraft.

Co więcej, dodano dwie nowe areny, a graczom pozwolono wyłączyć PvP niezależnie od typu królestwa, a system Honoru został ponownie odświeżony. Na froncie PvE Wyprawy na wyspę zostały wprowadzone, chociaż te scenariusze dla 3 graczy miały również tryb PvP.

WoW Krainy Cienia

Krainy Cienia

Data wydania: 27 października 2020 r.

Najnowszy dodatek WoW nosi tytuł Krainy Cienia i skupia się na uniwersum Warcraft życie pozagrobowe . To powiedziawszy, jak można się spodziewać, ponownie odwiedza niektóre z najbardziej rozpoznawalnych postaci z serii. Jednak posiada również jeden z największych remontów od czasu Kataklizm .

Przede wszystkim jest to squish pierwszego poziomu gry, który obniża maksymalny poziom ze 120 do pierwotnego 60 , zmniejszając liczby i sprawiając, że zdobywanie poziomów jest znacznie krótsze niż w starszych wersjach gry.

Oprócz zwykłego dodawania nowych stref i lochów, Krainy Cienia po raz kolejny wstrząsa systemami talentów i klas, ale główny nacisk w tym rozszerzeniu kładzie się na System przymierza .

Gdy zapuszczają się w Krainy Cienia zadowolony i osiągnąć maksymalny poziom, gracze muszą dostosować się do jednego z czterech przymierzy: Necrolord, Venthyr, Kyrianor lub Night Fae. Każda z nich ma swoje własne kampanie i zapewni graczom unikalne atuty i umiejętności, które wpłyną na ich styl gry.

Przede wszystkim obejmuje to system Związanie duszy , który dodaje dodatkową warstwę dostosowywania do umiejętności gracza.

Ostatnie słowo

Przedstawiliśmy teraz wszystkie World of Warcraft wydane do tej pory rozszerzenia. Jeśli Blizzard trzyma się swojego zwykłego harmonogramu, następne rozszerzenie powinno pojawić się w 2022 roku, ale to jeszcze daleko.

Oczywiście dzisiejszy WoW jest daleki od gry, w której wielu dorastało, i jest mało prawdopodobne, że łańcuch rozszerzeń i zmian wkrótce się skończy. Wielu już drapie się po głowach, zastanawiając się, gdzie jeszcze Blizzard mógłby zabrać serię, ale jak zwykle możemy tylko poczekać i zobaczyć.

Też możesz polubić