Misja 05 - Klasyka pustkowi

MISJA 05 - Klasyka pustkowi

Lokalizacja: Twierdza Jeeta

Po obejrzeniu sceny z Chumbucket zostaniesz wprowadzony w koncepcję archaniołów. Są to specjalne konfiguracje części do Magnum Opus, które mogą być przydatne do zwiększania/dostosowywania statystyk i niektórych zadań pobocznych. Twoim głównym zadaniem w tej misji jest ukończenie konfiguracji Archanioła Jacka. To wymaga wielu rzeczy. Ale nie martw się. Każdy, który zjedziesz, sprawi, że Twój samochód będzie mocniejszy.

Gdy jesteś w menu garażu, naciśnij X/Kwadrat, aby przejść do ekranu archanioła. Tutaj możesz zobaczyć części wymagane do zbudowania Jacka oraz wymagania do ich odblokowania. Możesz również wybrać część w menu archanioła i tam ją kupić, jeśli jest dostępna, bez konieczności wracania do głównego ekranu garażu. Gdy skończysz wpatrywać się w drobiazgi, wyjdź z menu, aby przejść do historii.

Cel: Porozmawiaj z Jeet

Jak zwykle wejdź po metalowych schodach, aby znaleźć czekającego wariata. Tutaj zapoznasz się z koncepcją „ty drapie mnie po plecach, ja podrapie twoje”. Lub, ujmując to inaczej: Projekty Twierdzy. Są to pasywne korzyści, które można uzyskać, pomagając na wiele sposobów ulepszyć twierdzę.

Korzyści z tego to: automatyczne tankowanie, uzupełnianie amunicji, darmowa woda i wiele innych wartościowych bonusów. Wymagania do ich zdobycia są różne, ale generalnie sprowadzają się do trzech obszarów: wypełniania opcjonalnych zadań pobocznych, wydawania złomu lub znajdowania części projektu na pustkowiach (zwykle w miejscach poszukiwań lub w obozach wroga).

Po krótkiej przemowie Jeeta możesz przejść się po twierdzy, aby zobaczyć projekty (pokazane obrysami), ich szczegóły i wymagania dotyczące odblokowania. Pamiętaj o tym podczas podróży po pustkowiach, ponieważ znacznie ułatwią one życie. Możesz też skorzystać z okazji i splądrować twierdzę Jeeta na złom.

Przejdź obok miejsca, w którym siedzi Jeet, aby dotrzeć do górnego chodnika. Idź wzdłuż tego, aż dotrzesz do projektu zbrojowni z pierwszym kawałkiem złom obok tego. Idź dalej chodnikiem, aby znaleźć następną partię złom obok balustrady z widokiem na schody prowadzące w dół (obok projektu farmy larw).

Kolejny kawałek złom będzie w kącie trochę dalej i kolejny kawałek złom będzie w małym pomieszczeniu na końcu górnego chodnika. Zejdź po mijanych schodach i skręć w prawo, gdy dotrzesz na sam dół, by znaleźć jeszcze więcej złom . Kiedy będziesz gotowy, by ruszyć dalej, podejdź i porozmawiaj z Chumbucketem, aby zainicjować opcjonalną misję na pustkowiach, która będzie dotyczyć twojego zaginionego zwierzaka.

Uwaga: Musisz tylko zaakceptować misję, a nie ją ukończyć, aby móc kontynuować misję fabularną. Dla tych, którzy chcą to zrobić teraz, poszukaj Wasteland Mission 01 - Dinki Di w sekcji Wasteland Mission w menu.

Cel: Użyj posterunku obserwacyjnego na terytorium Jeeta

Uwaga: Możesz użyć dowolnego punktu obserwacyjnego na terytorium Jeeta, ale ja użyłem tego w obszarze Suchy Poryw tego terytorium, więc przewodnik odnosi się do tej lokalizacji.

Przeturlaj się przez białe wydmy w kierunku czekającego posterunku (powinieneś być w stanie zobaczyć balon na nim, twój cel). Przy frontowym wejściu wyskocz z Magnum Opus i wejdź do placówki. Tuż w środku natkniesz się na trzy szczenięta bojowe i psa bojowego (nieco szybszy i wytrzymalszy z dobrymi umiejętnościami unikania). Zestrzel psa bojowego, aby ułatwić walkę, lub użyj silnych ataków, aby przełamać jego gardę i zadać ból. Jeśli pies bojowy zdoła złapać cię od tyłu, szybko naciśnij X/Kwadrat, aby się uwolnić, zanim zacznie zadawać ci obrażenia.

Gdy wszyscy wrogowie będą płasko na ziemi, idź trochę dalej do placówki, patrząc na ścianę po lewej, gdzie zobaczysz alkowę z amunicją w środku. Kontynuuj podążanie za lewą ścianą i okrążaj ją, kiedy możesz, aby znaleźć puszkę jedzenia, aby uzupełnić swoje zdrowie. Na drewnianej półce tuż za jedzeniem trochę się świeci? złom . Odwróć się i spójrz na ścianę bezpośrednio za tobą, aby zobaczyć jeszcze trochę złom .

Zanim pójdziesz dalej w górę wzgórza, użyj drabiny na prawo od ostatniego kawałka złomu, aby wspiąć się na wyższy poziom. Tutaj znajdziesz małą chatkę z złom palet w środku, wygląda na to, że trafiliśmy w dziesiątkę. Odwróć się od miejsca, w którym znajdowała się paleta, aby zobaczyć kolektor wody, którego możesz użyć do uzupełnienia rzeczy. Podążaj chodnikiem obok kolektora, aż staniesz nad wejściem, aby znaleźć więcej złom .

Teraz, gdy posterunek obserwacyjny jest wolny od złomu, wróć na niższy poziom, a następnie podążaj główną ścieżką w górę wzgórza, aby kopnąć drzwi i znaleźć platformę, na której czeka balon. Zobaczysz zbiornik paliwa obok drzwi, które kopnąłeś, ale nie powinieneś musieć ponownie napełniać balonu. Wejdź do środka za pomocą Y/ Trójkąta i wznieś się na lazurowe niebo powyżej.

Kontynuuj wspinanie się, aż krótka scena pokaże ujawniany obszar (podobnie do synchronizacji Assassins Creed). Po jego zakończeniu będziesz patrzeć przez lornetkę. Obróć widok, aby znaleźć wszystkie małe białe kropki wokół siebie, które oznaczą lokalizacje, wrogów i tym podobne na mapie na później. Jeśli wszystko zauważysz, obok posterunku obserwacyjnego na twojej mapie pojawi się zielony haczyk. Te punkty obserwacyjne działają również jako miejsca szybkiej podróży, gdy są używane, co znacznie ułatwia podróżowanie po pustkowiach.

Cel: Zmniejsz zagrożenie na terytorium Jeeta

Teraz czas na część misji w dowolnej formie. Aby zmniejszyć zagrożenie na terytorium Jeeta, możesz zrobić wiele rzeczy:

  • Zniszcz strachy na wróble
  • Zburzyć obozy
  • Przebijać snajperów
  • Wyjmij konwoje
  • Oczyść pola minowe łazikiem i psem (jeśli ukończyłeś misję 01 na pustkowiach - Dinki Di)
  • Sikaj na wietrze

Aby kontynuować opowieść, musisz obniżyć poziom zagrożenia na terytoriach Jeeta do czterech (poziom zagrożenia obejmuje wszystkie części terytorium Jeeta, więc nawet jeśli całkowicie oczyścisz obszar, ogólny poziom zagrożenia nie spadnie do 0 aż wszystkie obszary będą czyste). Od Ciebie zależy, jak chcesz, aby to się stało, liczy się tylko to, co się dzieje. Pamiętaj, że początkowy film z tej misji miał 1:35:00, więc może ci to zająć trochę czasu.

Cel: Znajdź wymaganą karoserię

Uwaga: Jeśli wybrałeś ciało Shovelface podczas misji 02 - Magnum Opus, może nie być konieczne wykonywanie tej części misji.

Gdy poziom zagrożenia osiągnie cztery, a cel się zmieni, tocz się po zakurzonych szlakach, aż dotrzesz do oznaczonego miejsca, w którym czeka ciało Shovelface. Szosa (uzbrojony w broń białą i kilka skrapów prawdopodobnie będzie pilnował tego miejsca).

Po zakończonej walce wewnątrz falującego białego namiotu znajdziesz trochę amunicji oraz potrzebną karoserię. W małej budce po lewej stronie karoserii jest trochę złom i jeszcze trochę złom przy ścianie na lewo od chaty.

Cel: Użyj garażu, aby zainstalować ulepszenia dla Jacka

Ok, mam nadzieję, że w tym momencie oszczędzasz swoje grosze w kształcie złomu, tak jak radziłem. Powinieneś potrzebować w sumie pięciu ulepszeń, aby ukończyć podnośnik od początku tej misji. Ciało, które właśnie dostałeś, i zbroja odblokują się później w tej misji, ale zanim będziesz mógł kontynuować, będziesz musiał rozłożyć złom na trzy podstawowe części. Silnik Bantam V6 (100 sztuk), Baby Exhaust (300) i koła Deep Treadies (100).

Jeśli nie masz wystarczającej ilości złomu, będziesz chciał zacząć krążyć po miejscach poszukiwań lub nadal zmniejszać poziom zagrożenia w obszarze Jeeta (ponieważ strachy na wróble upuszczają złom po zniszczeniu, wrogie samochody upuszczają złom po zniszczeniu, a większość obszarów na mapie ma złom można znaleźć). Po zainstalowaniu wszystkiego poza ostatnim wymogiem (Baby Bars), twój cel zostanie zaktualizowany i będziesz na dobrej drodze, aby spotkać Gutgasha.

Cel: Jedź do twierdzy Gutgasha

Podążaj oznakowanym szlakiem przez pustkowia. Gdy wejdziesz na terytorium Gutgasha, zauważysz, że wrogie pojazdy stają się znacznie bardziej niebezpieczne i trudniejsze do zabicia. Posiadają dodatkowe paski zdrowia (pokazane przez tarczę z liczbą), co sprawia, że ​​są dla ciebie ogromnym zagrożeniem. Uciekaj przed nimi, jeśli ich spotkasz (lub złap kierowców harpunem przez przednią szybę) i ścigaj się do twierdzy Gutgasha, masywnego liniowca oceanicznego, który wylądował w piasku. Kiedy przybędziesz, uruchomi się scena.

Cel: zbierz drut spawalniczy

Gdy znajdziesz się w środku, Chum zabierze się do pracy i poprosi cię o zebranie dla niego drutu spawalniczego. Przejdź się przez nowo dostępną twierdzę, podziwiając widoki podczas epickiej misji zbierania drutu spawalniczego, który znajduje się około pięćdziesięciu metrów dalej. Zabierz go z półki i wróć do dołu ze tłuszczem i Chumbucketa. Albo nie, ponieważ twój cel zmieni się natychmiast, gdy go podniesiesz.

Cel: Zbierz łącznie 100 złomu (wywoływane, jeśli nie masz wystarczającej ilości złomu, aby kupić ulepszenie Baby Bars)

Opuść twierdzę, zbierz złom. Skróć życie mieszkańcom pustkowi. Dla tych, którym brakuje trochę złomu, udaj się do najbliższego miejsca poszukiwań w północno-wschodniej części twierdzy Gutgasha. Tutaj znajdziesz kontener wysyłkowy z trzema czerwonymi krzyżami na drzwiach i kawałkiem złom przed nim (tylko 1 złom? To trochę tanie).

Przenieś Magnum Opus na przód kontenera transportowego i użyj harpuna, aby wyrwać drzwi. Ujawniona w środku będzie złom palet , tam do wzięcia. Powinieneś dodać ładną małą ilość do całkowitej ilości złomu (54 w moim przypadku).

Cel: Użyj garażu, aby zainstalować ostatnie ulepszenie Jacka

Wejdź do menu garażu, kup i zainstaluj ostatnie ulepszenie dla Jacka, aby ukończyć konfigurację archanioła. W ten sposób otrzymasz podstawowy wielofunkcyjny pojazd do przemierzania pustkowi i ukończenia tej misji.