Misja 10 - Linie wroga

MISJA 10 - Linie wroga

Cel: Odzyskaj konstruktora Halsey

Zostaniesz wysadzony w innym miejscu na elitarnym ojczystym świecie, ponownie biegnąc przez czerwone skaliste kaniony. Podążaj samotną kamienistą ścieżką, skręcając w lewo i zeskakując z półki, gdy dotrzesz do strumienia do wody poniżej. W wodnistej alkowie bezpośrednio przed lądowaniem znajduje się starożytny miecz, którego możesz szukać Intel . Wspinaj się z powrotem po skalistym zboczu, z którego właśnie zeskoczyłeś, a następnie przejdź do jaskini tuż za strumieniem. Po lewej stronie znajduje się tabliczka danych zawierająca niektóre Intel z kilkoma granatami plazmowymi obok, aby złapać. Kilku pomruków podejdzie do ciebie zza pobliskiej formacji skalnej, otwierając ogień, gdy zobaczą, że tak szybko odłóż je swoim magnum, gdy pojawią się w polu widzenia.

PUNKT KONTROLNY

Przejdź dalej do jaskini, schodząc po schodach, aż znajdziesz przed sobą więcej pomruków wspieranych przez elitę. Postaraj się je wszystkie wykończyć magnum, zamieniając się na karabin bojowy, jeśli zabraknie ci amunicji. Tuż za tym, gdy jaskinia się kończy, zostaniesz skonfrontowany z Krakenem z kilkoma statkami desantowymi przed nim. Gdy dojdziesz do końca jaskini, są dwa wyjścia, wybierz to po prawej i wskocz na małą półkę po lewej, gdy to zrobisz, aby znaleźć tam tablicę danych z Intel na tym. Siły Arbitra wkroczą do ataku (częściowo odwracając jego uwagę), ale nadal jest niebezpiecznie przebywać w jego zasięgu bez osłony, więc natychmiast przejdź za jeden z filarów lub ścian w tym obszarze. Gdy statki desantowe znikną, a Kraken odejdzie (dzięki Arbiterowi), udaj się na drugą stronę, aby zmierzyć się z elitami i szakalami, które wysadził statek desantowy.

Będziesz chciał wykończyć swoje magnum (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), a następnie zamień się na karabiny bojowe, aby zaatakować siły wroga, używając filarów i rzeźb w okolicy jako osłony, aby przerwać linię wzroku, aby się wyleczyć. Nie zapomnij wykorzystać swojej spartańskiej szarży przeciwko samotnym elitom, ponieważ jest to dość łatwy sposób na złamanie ich tarcz, odrzucenie ich i umożliwienie ci trafienia w głowę. Kiedy wszyscy wrogowie zginą, podążaj kamienistą ścieżką z tyłu obszaru wzdłuż klifu. Na ścieżce zobaczysz stojak z bronią przy ścianie po prawej stronie. Zamień swoje puste magnum na pistolet plazmowy na nadchodzące bitwy elity i chowaj się w drzwiach obok niego.

Przez drzwi znajduje się elita na wieżyczce plazmowej i pomruki skierowane w twoją stronę, więc ostrożnie zdejmij wieżyczkę z pozycji osłony, zanim wyjdziesz, aby zmierzyć się z pomrukami. Gdy oczyścisz obszar, bądź czujny na tę wieżyczkę (lub zerwij ją, jeśli nie stoi), ponieważ wrogowie wejdą przez drzwi obok niej i spróbują użyć wieży do ataku. W tunelu za pierwszą wieżyczką jest druga, więc upewnij się, że wyjmiesz ją bezpiecznie z osłony, tak jak to zrobiłeś za pierwszym razem. Możesz obejść półki po prawej stronie tego obszaru (te na szczycie klifu), aby dotrzeć do małego pomieszczenia z tablicą danych w rogu z kilkoma Intel odzyskać. Za drugą wieżyczką zobaczysz tarczę blokującą wejście do jaskini. Aby to ominąć, musisz wejść do drzwi po prawej stronie obszaru, likwidując szakale i elity w środku. Jest tu również stojak na broń z w pełni zaopatrzonymi karabinami, więc upewnij się, że go złapiesz. Spojrzenie przez dziurę w ścianie da ci widok na generator tarczy po drugiej stronie ściany tarczy, więc strzel w nią kilka razy z karabinu bojowego, aby oczyścić sobie drogę.

PUNKT KONTROLNY

Za miejscem, w którym znajdował się generator osłon, jest pięć duchów. Rozkaż co najmniej jednemu członkowi drużyny wejść do jednego i samemu wejść do jednego. Teraz przedzieraj się przez formacje skalne, aby ponownie wyłonić się na światło słoneczne, aby zobaczyć park Krakena obok klifu i kolejny statek desantowy rozładowujący wrogów przed tobą. Będziesz chciał pozostać w ciągłym ruchu, aby uniknąć strzałów oddanych przez Krakena, podczas gdy będziesz miał do czynienia z grupą pomruków i elitą, która wychodzi z drop-shipa. Pomruki samobójców wyjdą z drzwi / szczelin w skale po lewej, gdy się zbliżysz, więc uważaj, aby nie zniszczyły twojej jazdy (wysadzając cię w powietrze). Wewnątrz większej dziury z tyłu po lewej stronie znajduje się zastępczy duch, na którym można jeździć, jeśli uszkodzi oryginalny. Możesz także zauważyć tablet danych w rogu w pobliżu, aby uzyskać dodatkowe Intel . Wrogi duch będzie patrolował obszar dalej, więc bądź gotowy do zaatakowania go, gdy wyjdziesz z małego zakrytego obszaru.

Kolejny statek zrzuca więcej wrogów, gdy wykończysz zbuntowanego ducha, zrzucając strumień samobójczych pomruków. Wróć do małej jaskini, z której zabrałeś drugiego ducha i zastrzel go, zanim dotrą do ciebie. Kiedy ostatni wróg sił naziemnych zginie, Kraken zacznie się oddalać, co pozwoli ci ponownie wrócić na otwartą przestrzeń. Poruszaj się wzdłuż klifu, eliminując pozostałych maruderów wroga, aż dotrzesz do dużego otworu z kilkoma małymi osłonami przed nim. Patrząc na tarcze obróć się o 180, aby zobaczyć półkę skalną nieco po prawej stronie. Możesz przeskoczyć na tę półkę, podciągając się, by znaleźć karabinek i tablicę danych, aby trochę pociągnąć Intel wyłączony. Wejdź do tunelu dalej, wspinaj się po schodach i przedzieraj się przez zaciemnione przejścia, aż w końcu spadniesz na teren świątyni. Możesz tu skręcić w prawo, kierując się aż do odległej ściany klifu, aby znaleźć kawałek kamiennej ściany z grupą granatów plazmowych i tablicą danych z Intel na tym. Chociaż możesz chcieć to zrobić po walce, która jest szczegółowo opisana poniżej.

PUNKT KONTROLNY

Cel: Odzyskaj konstruktor

Zostawisz ciemność za sobą, wchodząc do dużego skalistego kanionu z chrząknięciem i elitą plecami do ciebie po prawej stronie. Gdy otworzysz ogień, wrogowie pojawią się zewsząd, a statek desantowy przyciągnie więcej wrogów. Prawdopodobnie będziesz chciał wrócić do jaskini, z której przybyłeś, podczas gdy statek desantowy odkłada swoich pasażerów, ponieważ wysadzi cię, jeśli będziesz na otwartej przestrzeni. Kiedy odejdzie, możesz wyjść z jaskini i wznowić rzeź. Wykończ elitę po prawej, a następnie zacznij iść do przodu, zamiatając obszar w poszukiwaniu pomruków i innych wrogów. Nie naciskaj zbyt daleko do przodu wzdłuż prawej ściany kanionu, ponieważ po prawej stronie znajdują się dwie wieżyczki, które zasłaniają otwarty obszar. Zamiast tego idź wzdłuż środka lub lewej strony, aby pozostać w jednym kawałku.

Gdy ciała uderzą w podłogę, szakale pojawią się na półkach po lewej stronie kanionu i zastrzelą cię, jeśli znajdziesz się na otwartym moście pośrodku. Poświęć trochę czasu, aby zdjąć je karabinkiem, zanim przejdziesz dalej. Chrząknięcie na środku mostu trzyma miotacz plazmy, który prawdopodobnie będziesz chciał chwycić. Nie dla przyszłych łowców, ale tylko dla szybkich obrażeń przeciwko elitom. W połowie zerwanego mostu, pośrodku obszaru, znajduje się stojak z karabinkami, których możesz użyć do zaopatrzenia, gdy w powietrzu nie będzie strzelać z broni. Powinieneś być w stanie wystrzelić z prawej strony tego stojaka w wieżyczki z tyłu po prawej stronie kanionu, cofając się, gdy ich strumień plazmy grozi połączeniem. Po prostu bądź ostrożny i nie spiesz się z nimi, ponieważ musisz zająć się dwoma, zanim będziesz mógł bezpiecznie iść do przodu. Po wykończeniu obu wieżyczek powinien przybyć kolejny statek, więc chowaj się za osłoną, ponieważ zrzuca więcej wrogów z tyłu kanionu, abyś mógł sobie z nimi poradzić. W pewnym momencie możesz przeskoczyć ze szczytu filaru na filar na środku ogromnego zniszczonego mostu, przeskakując na podwyższoną półkę na prawej ścianie klifu, aby znaleźć tablicę danych z niektórymi Intel . Istnieje również tajne przejście pod drugim końcem mostu (oświetlone niebieskimi światłami). Spartanie szarżują przez pękniętą ścianę między dwiema barierami ochronnymi i od razu spójrz w lewo, aby zobaczyć tablicę danych z jej Intel siedząc na skale.

Oh. I upiora. Znakomity. Jeśli nadal masz pociski w swoim rzucaniu plazmy, możesz użyć ich przeciwko upiorowi, gdy podejdziesz wystarczająco blisko. Jest jednak dobra pozycja na półce powyżej i na prawo od upiora (dostajesz się tam zakrytymi schodami z prawego dolnego rogu na tyłach obszaru), który ma parę dział paliwowych na stojaku, z którego możesz skorzystać by spuścić plazmę na upiora (zemsta za kule, którymi w ciebie strzela). Aby się tam jednak dostać, musisz wcześniej poradzić sobie z posiłkami zrzuconymi przez statek desantowy i ostrzec, że wieże zostały ponownie obsadzone, więc będziesz musiał mieć na nie oko podczas zmiany. oczyść teren. Kiedy upiór w końcu wybuchnie, będziesz musiał przejść przez ścianę tarczy. Ten jest dość łatwy, po prostu podążaj za ścianą w prawo od tarczy, aby znaleźć pęknięty fragment ściany, przez który możesz przebić się swoim spartańskim ładunkiem. Podążaj nową ścieżką i znajdziesz się za ścianą tarczy.

PUNKT KONTROLNY

Cel: Wejdź do świętego miejsca

Teraz w końcu dotrzesz do świątyni. Przejdź dalej w głąb konstrukcji, aż dotrzesz do okrągłego obszaru z tyłu i pozornie ślepego zaułka.

PUNKT KONTROLNY

Cel: Wyjdź ze świątyni

Z tyłu świątyni odwróć się, a zobaczysz mały posąg elity na podwyższeniu. Możesz do niego dotrzeć skacząc na złamaną kolumnę po lewej stronie. Czy ktoś inny nagle poczuł się jak Indiana Jones? Podejdź do małej rzeźby elity i zeskanuj ją, aby otworzyć przed tobą kamienne drzwi na tylnej ścianie świątyni.

PUNKT KONTROLNY

Gdy zbliżysz się do tego nowego otwarcia, preatorejscy żołnierze przemkną obok. Nie zawracaj sobie głowy strzelaniem do nich, bo to tylko strata amunicji. Podążaj za nimi w prawo, aby zobaczyć Krakena wciąż oblężonego przez siły Arbitra. Zobaczysz także na najbliższej ścianie klifu, cztery faetony na lądowisku, syrenę wołającą, abyś je wziął. Wsiądź do jednego z latających pojazdów i czas zabrać go do Krakena.

PUNKT KONTROLNY

Cel: Zniszcz Kraken

Wznieś się w powietrze w swojej wspaniałej maszynie latającej i wznieś się porządnie w górę (wow, tego odniesienia prawdopodobnie nikt nie dostanie). Będziesz miał tutaj dwie różne bronie, ale jedyną, która jest naprawdę warta cholery, jest wybuchowy wybuch, ponieważ zadaje znacznie więcej obrażeń jednym strzałem. Próbowałem użyć miniguna jak strzału laserowego, a zniszczenie jednego banshee zajęło wieki w porównaniu do około trzech wystrzałów z odpowiednika pocisku. Jeśli szukasz przedmiotów kolekcjonerskich, udaj się na niższą platformę po prawej, gdy wzbijesz się w powietrze. Wejdź w interakcję z konsolą poprzednika, aby uzyskać finał Intel misji. Twoim pierwszym zadaniem będzie zniszczenie wieżyczek i banshee strzegących Krakena. Wieże znajdują się na otwartym pokładzie, a także otaczają dolną część zewnętrznej części Krakena. Unikaj nadchodzących ataków za pomocą umiejętności strafe i gromadź obrażenia zadawane przez te wieżyczki, gdy będziesz omijać Krakena, zatrzymując się od czasu do czasu, aby zdemontować banshee. Twoim prawdziwym celem jest sprawienie, aby centralny obszar Krakena (duża płaska platforma) był wystarczająco bezpieczny, abyś mógł lądować i atakować pieszo.

PUNKT KONTROLNY

Możesz krążyć wokół całego Krakena, niszcząc każdą wieżyczkę, jeśli chcesz (zmniejszy to nieznacznie liczbę wrogów w środku). Gdy będziesz gotowy, podejdź do centralnej platformy, usuwając wszelkie pozostałe siły naziemne, które widzisz, i opuść faetona na jedno z lądowisk. Twoim celem jest pokonanie korytarzy Krakena, zabijając wszystko, co napotkasz po drodze, aż dotrzesz do świecącego rdzenia mocy na dolnym poziomie. Zwróć uwagę na banshee w hangarze, gdy schodzisz na dół, ponieważ będziesz musiał wylecieć jedną po tym, jak uszkodzisz rdzeń zasilający poza jego pojemność. Będziesz także chciał zatrzymać się w hangarze banshee, ponieważ możesz tam znaleźć samotną czaszkę tego poziomu. Spójrz w stronę, gdzie zaparkowane są banshee, a następnie odwróć się, aby zobaczyć platformę nad zielonym tunelem prowadzącym w prawo. ten czaszka jest tam ukryty do zebrania. Tylko uważaj, ponieważ na tym samym poziomie Krakena znajdują się dwa 'hangary'. Po zniszczeniu głównej rasy z powrotem, strzelając do uciekających wrogów przymierza w plecy i wskakując do banshee, wylatując na otwarte powietrze, gdy Kraken wpada do dołu poniżej.

PUNKT KONTROLNY

Cel: Odzyskaj konstruktor

Olbrzymie okrągłe drzwi otworzą się w metalu w pobliżu, umożliwiając ci dostęp. Przeleć przez nią i wyląduj swoją banshee na pasie startowym. Wejdź do serii automatycznych drzwi i przejdź do tylnej części tych starych ruin. Zanim jednak odzyskasz konstruktora, możesz zamienić broń na jednym ze stoisk w okolicy na taką, która jest skuteczna przeciwko pretorańczykom, ponieważ zaraz po zdobyciu konstruktora wpadniesz w zasadzkę. Kiedy będziesz gotowy, wejdź w interakcję z konsolą z tyłu obszaru i uruchom zasadzkę. Będziesz miał do czynienia z dużą liczbą żołnierzy, żołnierzy z wieżyczkami odłamków i rycerzy. Pośrodku małej konstrukcji przed tobą znajduje się stojak z działem do spopielania, którego możesz użyć do walki z rycerzami, gdy się pojawią. Poza tym używaj broni przeciwko wrogom, chowając się w miarę możliwości i staraj się wykorzystywać powalone wieżyczki odłamkowe (które żołnierze upuszczają) przeciwko potężniejszym wrogom. Jest to również dość ograniczony obszar, co sprawia, że ​​sprawy są nieco trudniejsze niż zwykle, ale masz narzędzia, aby wykonać zadanie.

PUNKT KONTROLNY

Cel: Powrót do bazy

Kiedy ostatnie siły pretorów upadną, wróć do miejsca, w którym wylądowałeś i wejdź na czekającego fantoma, aby zakończyć tę misję.