Najlepsze gry, takie jak GTA

Grand Theft Auto to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Jeśli lubisz grać w GTA, sprawdź naszą listę najlepszych gier, takich jak GTA.

Za pomocąSamuel Stewart 15 stycznia 2022 najlepsze gry, takie jak gta

Rynek stał się tak przesycony grami akcji z otwartym światem, że prawie niemożliwe jest przypomnienie sobie czasów, kiedy otwarte światy nie były elementem projektowania gier AAA.

Ale jak wszystkie trendy w grach, musiało się gdzieś zacząć, a w tym przypadku GTA był siłą napędową, która sprawiła, że ​​podejście otwartego świata stało się tak popularne, jak jest dzisiaj.

To prawda, że ​​GTA w żadnym wypadku nie była pierwszą w historii grą z otwartym światem, ale z pewnością należała do najbardziej wpływowych, przynajmniej jeśli chodzi o gry akcji.

W ciągu ostatnich dwóch dekad zainspirował dziesiątki gier, z których niektóre zostały obraźliwie nazwane klonami GTA, ale inne dodały do ​​tej mieszanki własne funkcje i innowacje.

Na tej liście gier skupimy się na tym drugim – najlepsze gry podobne do GTA , w dowolnej kolejności.

Spis treściPokazywać

Seria mafijna

Seria mafijna

Pierwsza gra Mafia wyszła mniej więcej w tym samym czasie co GTA Vice City i doczekała się dwóch kontynuacji, zatytułowanych po prostu Mafia II (2010) i Mafia III (2016).

Najbardziej oczywista różnica między GTA a Gry mafijne to ustawienie. Podczas gdy najnowsze Wszechświat HD rozgrywają się w fikcyjnych współczesnych miastach, pierwsza, druga i trzecia gra mafijna mają miejsce odpowiednio w latach 30., 40. i 60. XX wieku.

Poza tą różnicą, która wpływa głównie na estetykę i narrację, Mafia gra mniej więcej jak GTA – oferuje otwarte miasto do eksploracji, różne pojazdy z epoki i mnóstwo przestępczych działań do wzięcia udziału. , Mafia traktuje siebie trochę poważniej niż GTA, więc brakuje jej humoru, z którego słynie GTA.

Niestety, gry Mafia nie stały się tak popularne jak GTA, ani nie zostały tak dobrze przyjęte przez fanów i krytyków.

Prawdę mówiąc, gry mafijne spodobają się głównie tym, którzy lubią tę szczególną scenerię, ponieważ niewiele dobrych gier podobnych do GTA ma miejsce w 20tenwieku Ameryki. Ale poza tym Mafia nie ma do zaoferowania wiele nowych rzeczy, których nie widzieliście w GTA.

Seria Saints Row

Seria Saints Row

Saints Row to w zasadzie to, co byś otrzymał, gdybyś wziął GTA i podniósł ten absurdalny czynnik o 1000%. W tej chwili seria składa się z pięciu gier:

  1. Wiersz świętych (2006)
  2. Święci rząd 2 (2008)
  3. Święci rząd trzeci (2011)
  4. Saints Row IV (2013)
  5. Saints Row Gat z piekła rodem (2015)

Pierwsza gra jest łatwa do przeoczenia, ponieważ została wydana tylko na Xbox 360, a teraz można w nią grać tylko na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. Saints Row 2 i Saints Row the Third, jak wspomniano powyżej, to po prostu GTA, ale z dodatkowym absurdem dodanym do miksu.

Jednak Saints Row IV to inna historia, ponieważ odświeża formułę, dodając różne supermoce w stylu Matrix, podczas gdy Gat Out of Hell rozgrywa się w – zgadłeś – piekle i daje graczowi skrzydła i różne tajemne moce.

Podsumowując, gry Saints Row wcale nie traktują siebie poważnie i są po prostu bezmyślną zabawą. Saints Row 5 jest podobno w fazie rozwoju, choć nie ma jeszcze konkretnych wiadomości.

Watch Dogs Series

Watch Dogs Series

Następnie mamy Oglądaj psy , czyli cyberpunkowe podejście Ubisoftu do GTA, które pozwala graczowi wpływać na świat poprzez hakowanie różnych systemów komputerowych wokół niego. Poza tym nie odbiega znacząco od formuły GTA.

To samo można powiedzieć o Watch Dogs 2 , chociaż sequel usprawnia i poprawia podstawy ustanowione przez oryginał.

Ale ogólnie rzecz biorąc, Watch Dogs 1 i 2 nie są dokładnie najbardziej wyróżniającymi się grami podobnymi do GTA, ale nadal zasługują na wzmiankę, ponieważ wielu fanów GTA z pewnością dobrze się z nimi bawi i ich interaktywnymi środowiskami.

Śpiące psy

Śpiące psy

Śpiące psy to ciekawa gra, której akcja toczy się we współczesnym Hongkongu, a przede wszystkim opiera się na istniejącej formule GTA, rozszerzając system walki wręcz, pozwalając na bardziej płynną i intuicyjną bójkę, która jest bardzo podobna do systemu walki z gier Batman Arkham.

Oprócz ulepszeń wprowadzonych do walki w zwarciu, Sleeping Dogs wykonuje również dobrą robotę, ożywiając Hongkong, co odgrywa dużą rolę w pomaganiu grze odróżniać się od innych nijakich klonów GTA.

Podsumowując, Sleeping Dogs nie jest przełomowym tytułem rewolucyjnym, ale powiedzielibyśmy, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów GTA, zwłaszcza jeśli jesteś fanem estetyki wschodnioazjatyckiej.

Seria Yakuza

Seria Yakuza

Idąc dalej, dochodzimy do Jakuza seria, którą najdokładniej określić można jako japońską GTA. Seria sięga 2005 roku, a dziś obejmuje łącznie dziesięć tytułów, z których większość ma tę samą podstawową mechanikę.

Gry Yakuza kładą duży nacisk na walkę w zwarciu, a skoro mówimy o japońskich grach, już wiesz, że możesz spodziewać się wielu przeskalowanych sztuk walki i migających liczb, a także bardzo wyraźnie japoński styl estetyczny i prezentacyjny.

To powiedziawszy, jeśli chodzi o japońskie gry, albo je kochasz, albo nienawidzisz. Tak więc, jeśli jesteś w poprzednim zespole, jedna z nowszych gier Yakuzy, takich jak Yakuza 0, Yakuza 6, Yakuza Kiwami lub Yakuza Kiwami 2, może być właśnie tym, czego szukasz. Jeśli nie, to najlepiej przepuścić tę serię.

Czarny

Czarny

W grach GTA i grach inspirowanych GTA prawie zawsze wcielasz się w przestępcę, ale w przeciwieństwie do gry Rockstar Czarny stawia cię w roli detektywa w Ameryce lat czterdziestych. Gra cofa się o krok od pościgów samochodowych i strzelanin, aby zapewnić nieco wolniejsze, bardziej narracyjne wrażenia.

Najbardziej błyskotliwą rzeczą w LA Noire jest wykorzystanie w grze technologii MotionScan, która dostarczyła jedne z najbardziej realistycznie animowanych twarzy w historii gier, co odgrywa istotną rolę w przesłuchaniach.

Oprócz czytania mimiki postaci niezależnych, aby stwierdzić, czy kłamią, czy nie, gracz musi zbierać dowody z miejsc zbrodni i rozwiązywać coraz bardziej złożone sprawy, podczas gdy główna historia powoli się rozwija.

Ale oczywiście L.A. Noire nie jest grą przygodową typu „wskaż i kliknij”, a gracze nieuchronnie natkną się na przestępców, którzy będą próbowali uciec lub walczyć, co otwiera drzwi do pościgów, bijatyk i strzelanin.

Mając powyższe na uwadze, L.A. Noire jest zarówno inne, jak i nie tak bardzo różne od twojej zwykłej gry GTA. Nie możesz po prostu pominąć dialogów i przerywników, aby szybciej dostać się do akcji, ale kiedy już dojdziesz do akcji, będzie to bardzo znajome, na dobre lub na złe. W każdym razie nie będzie to filiżanka herbaty dla wszystkich.

Łobuz

Łobuz

Stara, ale ukochana gra Rockstar, Łobuz to wyjątkowe doświadczenie, które nie stawia gracza w roli przestępcy czy policjanta, ale nastolatka z prywatnej szkoły z internatem.

Oczywiście Bully ma mniejszy zasięg i nie jest tak brutalny jak większość gier podobnych do GTA, co nie jest tak naprawdę złe. Właśnie to pomaga Bully wyróżniać się i czyni go tak wyjątkowym i wyróżniającym się w morzu klonów GTA. Ugruntowana formuła GTA nadal istnieje, więc gra jest równie wciągająca na froncie rozgrywki.

Jedynym minusem Bully jest to, że został pierwotnie wydany w 2006 roku jako tytuł na PlayStation 2 i został zremasterowany w 2008 roku na Xbox 360 i Windows, więc jak można się spodziewać, grafika jest daleka od poziomu z 2022 roku.

Ale jeśli nie masz nic przeciwko przestarzałej grafice i brakowi nadmiernej przemocy graficznej, Bully jest zdecydowanie grą, w którą warto zagrać.

Red Dead Redemption 1 i 2

Red Dead Redemption 1 i 2

Biorąc pod uwagę popularność niedawno wydanych Red Dead Redemption 2 , prawdopodobnie słyszałeś o westernie w stylu GTA firmy Rockstar. Biorąc pod uwagę otoczenie, tym razem samochody oczywiście nie są częścią miksu, ale Red Dead Redemption 2 jest prawdopodobnie jedną z najlepszych gier akcji w otwartym świecie.

Jest piękny, pełen szczegółów, niezwykle wciągający, z rozległym otwartym światem gotowym do eksploracji i zapewnia niezapomniane wrażenia w grach na wskroś.

Pierwsze Red Dead Redemption z 2010 roku, choć świetna gra sama w sobie, nie jest na poziomie sequela ze względu na ograniczenia technologiczne i niestety wciąż ogranicza się do PlayStation 3 i Xbox 360.

Dlatego jedynym sposobem na odtwarzanie go na nowoczesnym sprzęcie jest funkcja wstecznej kompatybilności Xbox One.

Jest też Red Dead Revolver, który był pierwszą grą z serii. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to gra z 2004 roku, która wciąż jest dostępna tylko na PlayStation 2 i oryginalnym Xboksie, która otrzymała przeciętne recenzje od krytyków, możesz sobie wyobrazić, dlaczego nigdy o niej nie słyszałeś, w porównaniu z o wiele bardziej popularnymi sequelami.

Seria Just Cause

Seria Just Cause

Słuszna przyczyna jest prawdopodobnie bardziej podobny do Saints Row niż do GTA ze względu na to, jak przesadzone mogą być jego sekwencje akcji. Gracz jest bardzo mobilny, wyposażony w kombinację haka ze spadochronem (a później wingsuit), który pozwala na szybkie przemierzanie otoczenia i sprawia, że ​​walki są bardziej dynamiczne niż to, do czego przywykłeś w GTA.

Niestety, fabuła nie jest jedną z mocnych stron gier, więc jeśli chodzi o Just Cause, głównym punktem sprzedaży jest rozgrywka. Seria składa się obecnie z czterech gier (Just Cause 1-4), ale tylko dwie najnowsze są dostępne w 8tensystemy -genowe.

Wniosek

I to byłby nasz wybór najlepszych gier podobnych do GTA! Jak już wspomnieliśmy, istnieje wiele innych gier podobnych do GTA i nie moglibyśmy ich wszystkich uwzględnić.

Od czasu do czasu ulepszamy tę listę, więc zaglądaj tu często!

Też możesz polubić