Najlepsze super karty graficzne GTX 1660 (2022 recenzje)

GTX 1660 Super to doskonała karta graficzna za te pieniądze, ale do wyboru jest wiele kart graficznych GTX 1660 Super. Oto najlepsi z najlepszych.

Za pomocąSamuel Stewart 4 stycznia 2022 Najlepszy GTX 1660 Super

W ciągu ostatnich kilku lat Nvidia nie była znana z niskich cen ani z zapewniania dobrej jakości w niskich lub średnich przedziałach. Jednak ostatnio coś się zmieniło i wydaje się, że Nvidia poważnie podchodzi do konkurencji w 2022 roku.

Wejdź na GTX 1660 Super — to jest niższy procesor graficzny średniej klasy który został wydany w październiku 2019 roku i jest zaktualizowaną i ulepszoną wersją oryginalnego GTX 1660, który pojawił się zaledwie siedem miesięcy wcześniej.

Super w swojej nazwie jest uzasadniony, ponieważ znacznie przewyższa swojego poprzednika, a nawet dorównuje droższemu GTX 1660 Ti.

Tak więc w zasadzie GTX 1660 Super jest GPU w świetnej cenie , ale przy tak wielu jego wersjach, którą wybrać?

Znalezienie najlepszego oznaczałoby spędzenie sporej ilości czasu na porównywaniu testów porównawczych i recenzji użytkowników, ale nie martw się — wykonaliśmy za Ciebie całą pracę.

Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszym zawężonym wyborem najlepsze supermodele GTX 1660 dostępne w 2022 roku!

Asus RoG Strix GTX 1660 Super

Asus ROG Strix GeForce GTX 1660 Super
 • Dobry występ
 • Dość cisi fani
 • Efektywny projekt zewnętrzny
Zobacz cenę

Spis treściPokazywać

PNY GeForce GTX 1660 Super

PNY GeForce GTX 1660 Super

Chłodzenie: Pojedynczy wentylator
Taktowanie doładowania: 1785 MHz
Złącza: 1x DP, 1x HDMI, 1x DVI

Zobacz cenę

Profesjonaliści:

 • Niezwykle kompaktowy
 • Solidne chłodzenie i wydajność

Wady:

 • Pod obciążeniem może być trochę gorąco i głośno
 • Niewiele miejsca na podkręcanie
 • Ograniczone porty

Zaczynamy od modelu PNY, firmy prawdopodobnie najbardziej znanej z oferowania niedrogich i często przeciętnych wizualnie kart graficznych. Jednak pierwsza karta, której przyjrzymy się tutaj bliżej, nie jest uwzględniona ze względu na jej przystępność cenową, ale jej rozmiar.

Mianowicie to PNY GTX 1660 Super jest wyjątkowo kompaktowy, wyposażony w jednowentylatorową chłodnicę na świeżym powietrzu z nieco małym radiatorem.

Trudno byłoby teraz znaleźć mniejszy supermodel GTX 1660, więc jeśli potrzebujesz najbardziej kompaktowej karty, jaką możesz zdobyć za obudowa o małej obudowie lub zewnętrzna obudowa GPU , wtedy ta byłaby najbezpieczniejszą opcją.

Jednak, jak to zwykle bywa w przypadku modeli kompaktowych, chłodzenie nie jest najlepsze, co z kolei oznacza, że ​​maksymalny potencjał wydajności też nie jest najlepszy.

Nie oznacza to, że ten model PNY wykorzystuje niewystarczające chłodzenie — wręcz przeciwnie, chłodzenie jest zaskakująco dobre, biorąc pod uwagę wymiary karty. Mimo to oczywiście nie może konkurować z większymi modelami, które wykorzystują wiele wentylatorów i cięższe radiatory.

To powiedziawszy, ten PNY GTX 1660 Super będzie działał nieco głośniej i goręcej niż konkurencja i nie ma prawie żadnego zapasu do podkręcania.

Jednak, jak wcześniej wspomniano, jest to dość dużo najmniejszy obecnie dostępny GTX 1660 Super , więc jest to doskonały do ​​ciasnych kompilacji Mini ITX i obudów eGPU .

ZOTAC Gaming GeForce GTX 1660 Super AMP

ZOTAC Gaming GeForce GTX 1660 Super AMP

Chłodzenie: podwójny wentylator
Taktowanie doładowania: 1845 MHz
Złącza: 3x DP, 1x HDMI

Zobacz cenę

Profesjonaliści:

 • Dobry występ
 • Elegancki design z płytą tylną

Wady:

 • Fani mogą być trochę głośni
 • Nieco droższy niż większość modeli

Jeśli szukasz kompaktowej karty, ale chcesz mieć również lepszą wydajność, nie szukaj dalej. ZOTAC Gaming GeForce GTX 1660 Super AMP .

Dzięki chłodnicy Icestorm 2.0 z dwoma wentylatorami, ten GTX 1660 Super może osiągać wyższe częstotliwości taktowania, a jednocześnie jest cichszy i utrzymuje niższe temperatury. Co więcej, wygląda też lepiej, w komplecie z metalową płytą tylną, która owija się wokół boku karty i nadaje jej bardzo solidny wygląd.

Minusem jest to, że fani mogą być tutaj trochę głośni, a karta jest odrobinę droższa niż większość innych dostępnych obecnie supermodeli GTX 1660. Jest to jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że oferuje znakomite osiągi w tak kompaktowej ramie.

Więc, jeśli szukasz karty, która zmieściłaby się w mniejszym etui oraz taki, który może zaoferować lepszą wydajność niż poprzedni model PNY, jest mało prawdopodobne, że znajdziesz lepszą opcję .

Asus GeForce GTX 1660 Super Dual EVO

Asus GeForce GTX 1660 Super Dual EVO

Chłodzenie: podwójny wentylator
Zegar doładowania:
Złącza:

Zobacz cenę

Profesjonaliści:

 • Prosty, ale skuteczny projekt
 • Dobra wszechstronna wydajność

Wady:

 • Tylko jeden DisplayPort i jedno wyjście HDMI

Idąc dalej, docieramy do Asusa, a pierwszym supermodelem GTX 1660, który omówimy, jest GTX 1660 Super Dual EVO . Seria Asus Dual składa się z kilku bardziej przyjaznych dla budżetu wariantów procesorów graficznych, więc zwykle wiąże się to z pewnymi skrótami w porównaniu z ich bardziej błyskotliwymi kartami z serii RoG Strix.

To powiedziawszy, ten GTX 1660 Super Dual ma prostą, ale skuteczną czarną osłonę z minimalnymi detalami, a także jest wyposażony w tylną płytkę, co jest zdecydowanym plusem. Na koniec Asus dorzucił nawet jeden subtelny pasek LED na górze.

Pod względem wydajności GTX 1660 Super Dual wyprzedza nieco Zotac GTX 1660 Super AMP i jest nieco chłodniejszy i cichszy. W tym dziale nie mamy wątpliwości, ale wybór portu jest trochę rozczarowujący.

Mianowicie, podobnie jak PNY GTX 1660 Super, ten jest wyposażony w jedno wyjście HDMI 2.0, jedno DisplayPort 1.4 i jedno wyjście Dual-Link DVI-D. Chociaż sprawia to, że karta jest atrakcyjna dla tych, którzy nadal wolą używać DVI, sprawia to, że konfiguracje z wieloma monitorami są nieco kłopotliwe.

Podsumowując, jest to karta, która zaznacza wszystkie niezbędne pola wyboru — szybki, fajny, niezbyt głośny, dobra cena i solidna konstrukcja . Jedynym minusem jest wybór portu , ale to naprawdę wada, jeśli planujesz używać więcej niż dwóch monitorów, i jest to plus, jeśli używasz DVI jako głównego portu, ponieważ wiele kart je teraz odrzuca.

Asus ROG Strix GeForce GTX 1660 Super

Asus ROG Strix GeForce GTX 1660 Super

Chłodzenie: podwójny wentylator
Taktowanie doładowania: 1875 MHz
Złącza: 2x DP, 2x HDMI

Zobacz cenę

Profesjonaliści:

 • Świetna wydajność z dodatkowym zapasem overclockingu
 • Bardzo dobra chłodnica z dwoma wentylatorami
 • Oświetlenie RGB

Wady:

 • Odrobinę droższy niż konkurencja
 • Nieco przestarzały wygląd zewnętrzny

Wspomnieliśmy o serii RoG Strix, gdy mówimy o wariancie z serii Dual GTX 1660 Super, więc teraz przyjrzymy się również wersji RoG – Asus RoG Strix GTX 1660 Super !

Produkty Asus RoG stały się niemal synonimem agresywnej, kanciastej konstrukcji i ciężkiego oświetlenia RGB, choć w przypadku tej karty graficznej tak nie jest.

Możesz zauważyć, że Asus nadal używa tej samej konstrukcji osłony od 2016 r., więc wygląda na przestarzałą w porównaniu z wieloma innymi kartami graficznymi w 2022 r. To prawda, że ​​nadal jest to praktyczna konstrukcja, szczególnie dla procesora graficznego średniej klasy, takiego jak ten, ale uważamy, że serii przydałoby się odświeżenie projektu.

Na froncie wydajności praktycznie nie ma na co narzekać. Karta jest szybka, cicha i działa stosunkowo fajnie, z dodatkowym zapasem podkręcania. I chociaż sama karta nie ma wad, powinniśmy zauważyć, że jest ona również nieco droższa niż większość innych supermodeli GTX 1660, ale tylko o 10 USD, podobnie jak karta Zotac AMP.

Z tym wszystkim, co powiedziałem, nie ma na co narzekać z tą kartą graficzną, ponieważ działa nieco lepiej i wygląda lepiej niż wariant Dual , choć estetyka jest zawsze subiektywna. RoG Strix ma więcej tego grania, podczas gdy Dual jest subtelniejszy i bardziej niskoprofilowy, a który z tych dwóch wygląda lepiej, zależy od Twojego gustu.

MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X

MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X

Chłodzenie: podwójny wentylator
Taktowanie doładowania: 1830 MHz
Złącza: 3x DP, 1x HDMI

Zobacz cenę

Profesjonaliści:

 • Świetny występ
 • Bardzo ciche chłodzenie
 • Doskonały design z obszernym RGB

Wady:

 • Stosunkowo drogo

Ostateczny model jest bardzo bliskim konkurentem RoG Strix, ponieważ jest to karta, która zarówno świetnie się spisuje, jak i ma tę wyraźną aurę gamingową — MSI GTX 1660 Super Gaming X .

Wielu zgodzi się, że MSI wykonało świetną robotę przeprojektowując swoje karty graficzne z serii Gaming, ponieważ stonowało czerwone podświetlenie na rzecz bardziej neutralnej czarnej osłony i pięknego oświetlenia RGB, które może więcej niż poradzić sobie z dowolnymi kolorowymi podświetleniami, których możesz potrzebować.

Ale oczywiście nie chodzi tylko o estetykę samej karty. Podwójne wentylatory Torx 3.0 MSI wykonują świetną robotę, utrzymując kartę w chłodzie, a jednocześnie są wyjątkowo ciche podczas uruchamiania – zdecydowanie jedne z najcichszych wentylatorów, jakie można znaleźć w dzisiejszych kartach graficznych. I chociaż ma niższy zegar fabryczny niż model RoG Strix, ich potencjał podkręcania jest mniej więcej taki sam.

Pod koniec dnia, podobnie jak w przypadku Asus RoG Strix GTX 1660 Super, chociaż sama karta nie ma znaczących wad, jest nieco droższa niż wariant RoG Strix teraz.

EVGA GeForce GTX 1660 Super SC Ultra Gaming

EVGA GeForce GTX 1660 Super SC Ultra Gaming

Chłodzenie: podwójny wentylator
Taktowanie doładowania: 1830 MHz
Złącza: 1x DP, 1x HDMI, 1x DVI

Zobacz cenę

Profesjonaliści:

 • Ogólna dobra wydajność
 • Bardzo elegancka płyta tylna

Wady:

 • Tylko jeden DisplayPort i jedno wyjście HDMI

Następnie mamy model firmy EVGA – the EVGA GTX 1660 Super SC Ultra Gaming . Jeśli chodzi o design, EVGA zawsze była nieco chybiona, w zależności od generacji i modelu GPU.

Jeśli chodzi o najnowsze karty Turing ze średniej półki, nie jesteśmy wielkimi fanami konstrukcji osłony, chociaż wolimy tę tylną płytkę niż tę zwykle widywaną w kartach EVGA z wyższej półki, ponieważ szczotkowana metalowa tekstura nadaje im bardziej elegancki wygląd. patrząc wstecz.

Jeśli chodzi o wydajność, EVGA GTX 1660 Super SC Ultra Gaming zasługuje na swoją nazwę i może oferować prawie taką samą wydajność w grze, jak wersja Asus Dual, chociaż jest chłodniejsza i cichsza, choćby przez rozdwojone włosy.

Ma również te same złącza, co Asus Dual Series GTX 1660 Super, co jest plusem lub minusem w zależności od twoich wymagań.

Jeśli chodzi o wartość i rzeczywistą wydajność, nie ma dużej różnicy między tym modelem a GTX 1660 Super Asus Dual z serii, z wyjątkiem konstrukcji, ponieważ mają te same zalety i wady . Jeśli więc wybierasz między tymi dwoma modelami, to głównie ze względu na preferencje estetyczne, które różnią się w zależności od osoby.

Jak wybrać odpowiednią kartę do swoich potrzeb?

Teraz, kupując nowy procesor graficzny, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy — na przykład, jeśli próbujesz wybrać między kilkoma wariantami jednego konkretnego procesora graficznego. Oto kluczowe czynniki, o których należy pamiętać!

Rozmiar

GTX 1660 Super rozmiar karty graficznej

Obecnie karta graficzna jest jednym z najbardziej nieporęcznych elementów komputera, więc zawsze dobrze jest sprawdzić dokładne wymiary karty i obudowy, zwłaszcza jeśli jest to bardziej kompaktowa obudowa zaprojektowana z płytami głównymi Mini ITX lub Micro ATX w umysł.

Jeśli chcesz mieć pewność, że karta graficzna zmieści się w obudowie, dwa kluczowe wymiary, o których należy pamiętać, to: długość i szerokość karty.

Niektóre karty graficzne są dłuższe, ponieważ mają większą chłodnicę/radiator lub większą płytkę drukowaną. Niezależnie od przypadku, należy upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca na kartę i że nie będzie ona zasłaniana przez stelaż HDD/SSD.

Jeśli chodzi o szerokość, karty, które mają grubsze radiatory lub backplates, często zajmują więcej miejsca w pionie wewnątrz obudowy, zwykle wyrażone jako liczba gniazd, które zajmą karty.

Większość nowoczesnych kart graficznych wykorzystuje konstrukcję z dwoma gniazdami, ale niektóre mogą zajmować jeszcze więcej miejsca, co prowadzi do dwóch potencjalnych kwestie :

 1. Mogą blokować niektóre inne gniazda PCIe na płycie głównej, co może uniemożliwić dodanie dodatkowych kart PCIe, np. kart dźwiękowych, kart przechwytujących, modemów itp.
 2. Karta może znajdować się zbyt blisko dna obudowy — lub zasilacza, jeśli jest to zasilacz montowany od dołu — co ograniczy przepływ powietrza, a tym samym zmniejszy wydajność chłodzenia, prowadząc do wyższych temperatur i większego hałasu, tak jak w przypadku wentylatorów obracać szybciej, aby karta działała w akceptowalnych temperaturach.

Na szczęście karty średniej klasy, takie jak GTX 1660 Super, zwykle nie są zbyt duże, więc nie powinno być większych problemów z kompatybilnością w tym dziale, chyba że wybierasz małą obudowę.

Niezależnie od tego, zawsze najlepiej jest zachować ostrożność i sprawdzić wymiary obudowy oraz karty graficznej, którą chcesz kupić.

Chłodzenie

Chłodzenie karty graficznej GTX 1660 Super

Każdy element komputera PC generuje ciepło. A biorąc pod uwagę ilość ciężkiego podnoszenia, jaką wykonuje GPU, możesz się założyć, że nie jest to wyjątkiem. Tak więc, podobnie jak procesor i zasilacz, procesor graficzny wymaga aktywnego chłodzenia.

Teraz, jeśli kupujesz kartę graficzną w 2022 r., Prawdopodobnie napotkasz trzy rodzaje chłodnic GPU:

 1. Plener
 2. Dmuchacz
 3. Ciekły

Plener chłodnice są zdecydowanie najczęstsze i każda z kart graficznych wymienionych w tym artykule używa jednej . Chłodnica na świeżym powietrzu ma otwarty radiator i wykorzystuje od jednego do trzech wentylatorów do przepychania powietrza przez niego.

Oczywiście większy przepływ powietrza oznacza lepsze rozpraszanie ciepła, a chłodnice na świeżym powietrzu mogą znacznie skorzystać z kilku dodatkowych wentylatory na obudowie , ponieważ pomagają w dostarczeniu świeżego powietrza do obudowy i wywiewu gorącego powietrza.

Następnie są dmuchawy . W przeciwieństwie do chłodziarek na wolnym powietrzu, mają one zamknięty radiator i wykorzystują pojedynczy wentylator, który wydmuchuje gorące powietrze z tyłu karty i bezpośrednio z obudowy.

Pomaga to zapobiegać gromadzeniu się ciepła, co może być świetne w przypadku ciasnych skrzynek z ograniczonym przepływem powietrza. Jednak karty chłodzone dmuchawą często są dość gorące, a pojedynczy wentylator może być bardzo głośny. Ogólna wydajność chłodzenia jest również niższa, więc możesz zobaczyć, dlaczego nie są tak popularne jak chłodnice na świeżym powietrzu.

Wreszcie jest chłodzenie cieczą , a te lodówki są absolutnie najlepsze, jeśli chodzi o wydajność. Karty chłodzone cieczą będą działać w znacznie niższych temperaturach, co oczywiście zapewnia dodatkowy zapas podkręcania.

Jednak chłodnice cieczy są drogie. Korzystanie z chłodnicy cieczowej z kartą budżetową lub ze średniej półki byłoby sprzeczne z intuicją, dlatego w artykule nie ma żadnych chłodzonych cieczą supermodeli GTX 1660.

Za cenę chłodzenia cieczą można łatwo zaktualizować z GTX 1660 Super do RTX 2060 lub RTX 2060 Super, które oferowałyby lepszą wydajność niż podkręcony GTX 1660 Super oraz dorzuciłby ray tracing na dokładkę.

GTX 1660 Super karta graficzna

Skoro więc wszystkie wymienione tutaj modele są wyposażone w chłodnice na świeżym powietrzu, co jeszcze można o nich powiedzieć?

Cóż, jak wspomniano powyżej, mogą być chłodzone przez jeden, dwa lub trzy wentylatory, a wszystkie modele tutaj, z wyjątkiem modelu PNY, są wyposażone w chłodnice z dwoma wentylatorami. Główna zaleta chłodnica jednowentylatorowa to fakt, że pozwala to na zmniejszenie ogólnej karty, co jest przydatne w przypadku kompaktowych obudów, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

Jednak mniejsza płytka PCB nie oznacza, że ​​GPU będzie generować mniej ciepła, więc karty z jednym wentylatorem mają tendencję do gorętszego i głośniejszego działania, ponieważ wentylator musi się szybciej obracać, aby utrzymać niską temperaturę.

Tymczasem, chłodnice trójwentylatorowe są dokładnym przeciwieństwem. Oczywiście zajmują więcej miejsca i dodają karcie dodatkowej długości. Jednak posiadanie trzech wentylatorów pozwala na lepsze chłodzenie, dodatkowy zapas podkręcania i niższe generowanie hałasu, ponieważ wentylatory nie muszą się tak szybko obracać, aby utrzymać kartę w chłodzie.

Wreszcie, chłodnice dwuwentylatorowe znajdź równowagę między rozmiarem, wydajnością chłodzenia i generowaniem hałasu, a większość kart jest chłodzona przez chłodnice z dwoma wentylatorami, co jest prawie normą dla kart graficznych w tym przedziale cenowym.

Podkręcanie

GTX 1650 Super przetaktowywanie

Skoro już poruszyliśmy temat chłodzenia, musimy powiedzieć kilka słów o podkręcaniu. Jak zapewne wiecie, podkręcanie polega na przesuwaniu taktowania procesora graficznego (lub dowolnego innego komponentu) poza specyfikacje określone przez producenta sprzętu.

Wyższa częstotliwość taktowania oznacza, że ​​GPU będzie działać szybciej, dzięki czemu uzyskasz więcej klatek na sekundę w grach. Ale ile dodatkowej wydajności można faktycznie wycisnąć z GPU poprzez podkręcanie?

Ogólnie rzecz biorąc, podkręcony procesor graficzny może zapewnić o około 5-15% więcej klatek na sekundę w porównaniu z procesorem graficznym działającym z ustawieniami referencyjnymi, ale nieuchronnie będzie się to różnić w zależności od gry.

To powiedziawszy, może to być niewielki i nieistotny wzrost tylko o dwie lub trzy klatki w niektórych bardziej wymagających grach AAA. Jeśli zamiast tego grasz w eSport lub inne mniej wymagające tytuły, może to być znaczny wzrost, który pozwoli ci uzyskać bardziej stabilną trzycyfrową liczbę klatek na sekundę z Monitor 144 Hz .

Podsumowując, każda z wymienionych tutaj kart będzie oferować mniej więcej ten sam rodzaj wydajności z niewielkimi różnicami, więc wchodzenie w drobiazgi związane z wydajnością podkręcania każdego z wymienionych tutaj GPU byłoby po prostu przykładem niepotrzebnego dzielenia się włosami.

Estetyka

GTX 1660 Super estetyka karty graficznej

Zapewne zauważyłeś, że w artykule dużo rozmawialiśmy o projekcie karty. Wraz z rosnącą popularnością półprzezroczystych obudów dla producentów OEM coraz ważniejsze staje się, aby ich karty graficzne były atrakcyjne wizualnie, nie wspominając już o tym, że dobrze zaprojektowana i wyglądająca na jakość karta sprawia, że ​​produkt jest bardziej rynkowy.

Tak więc, jeśli kupujesz przezroczystą obudowę lub budujesz otwarty zestaw i chcesz się upewnić, że twoja konfiguracja wygląda dobrze, o czym powinieneś pamiętać, jeśli chodzi o projekt przyszłej karty graficznej?

Przede wszystkim jest kolor . W przeszłości wielu producentów OEM miało wyraźne akcenty kolorystyczne, które służyły jako coś w rodzaju podpisu, który pomagał na pierwszy rzut oka zidentyfikować producenta. Na przykład karty Zotac miały jasnożółty, karty MSI miały dużo żywej czerwieni, a karty Gigabyte miały kolor pomarańczowy – oczywiście różniło się to w zależności od serii.

Ostatnio jednak producenci OEM przeszli na bardziej neutralne podejście, zazwyczaj używając czerni jako podstawy, którą czasami uzupełniają białe lub szare elementy.

Spójność ma duże znaczenie dla estetyki konstrukcji, więc jeśli producenci nadal będą podkreślać kolory, oznaczałoby to, że kolory te mogą potencjalnie kolidować z kolorami innych komponentów, stąd niedawna zmiana filozofii projektowania.

Nie oznacza to jednak, że kolor wyszedł, daleko od tego. Wręcz przeciwnie, coraz więcej komponentów jest teraz wyposażonych w konfigurowalne oświetlenie RGB, a w dzisiejszych czasach natkniesz się na to nawet w tańszych kartach graficznych.

Po co więc malować osłonę lub tylną płytkę karty na określony kolor, skoro zamiast tego można po prostu dorzucić konfigurowalne oświetlenie?

Płyta tylna karty graficznej GTX 1660 Super Graphic

A mówiąc o tym, jest tylna rejestracja . Jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były zazwyczaj dla modeli premium, ale w 2022 roku nierzadko można je znaleźć nawet w budżetowych kartach graficznych, takich jak GTX 1650 Super.

Jak można wywnioskować z artykułu, większość z wymienionych supermodeli GTX 1660 ma tylną płytę, więc jakiemu celowi to służy?

Cóż, backplate jest głównie dodatkiem estetycznym, ponieważ nadaje karcie znacznie smuklejszy i bardziej ekskluzywny wygląd. Jednak zapobiega również wyginaniu się PCB i ułatwia usuwanie kurzu z tyłu karty, co jest wygodne.

Coś, co robi płyta tylna nie jednak ma pomóc w schłodzeniu. Pomimo tego, co twierdzą niektórzy producenci OEM, testy wykazały, że posiadanie metalowej płyty tylnej wcale nie pomaga w rozpraszaniu ciepła, więc karty z płytami tylnymi nie będą osiągać wyższych częstotliwości zegara ani nie będą działać chłodniej niż ich odpowiedniki bez płyty tylnej.

Złącza

Złącza karty graficznej Super Graphics GTX 1660

Coś, co różni się w zależności od modelu, to liczba złączy, z którymi jest dostarczana karta, i poruszyliśmy to, omawiając niektóre karty wymienione w tym artykule.

W 2022 najnowsze karty graficzne będą wyposażone w dwa podstawowe złącza: DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0b . Więc, jak te dwie rzeczy mają się do siebie?

Cóż, w tym kontekście najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, to postanowienia i częstotliwość odświeżania .

HDMI 2.0 obsługuje 4K w 60 Hz i 1080p w 120 Hz. Tymczasem DisplayPort 1.4 obsługuje 8K przy 60 Hz, 4K przy 120 Hz i 1080p przy 240 Hz. Oba te złącza obsługują HDR, chociaż jeśli chodzi o synchronizację adaptacyjną, HDMI obsługuje tylko AMD FreeSync, podczas gdy DisplayPort obsługuje zarówno AMD FreeSync, jak i Nvidia G-Sync.

Oprócz HDMI i DisplayPort jest też Podwójne łącze DVI-D , który obsługuje 1080p przy 144 Hz i 1440p przy 75 Hz. Chociaż może to być starzejący się interfejs, który wkrótce stanie się przestarzały, wiele budżetowych i średniej klasy procesorów graficznych nadal jest wyposażonych w to złącze, ponieważ nadal jest opłacalne w grach 1080, a nawet 1440p w 2022 roku.

To powiedziawszy, łatwo jest określić, które złącze lepiej odpowiadałoby Twoim potrzebom, w zależności od rozdzielczości monitora, częstotliwości odświeżania i zastosowanej technologii synchronizacji adaptacyjnej.

Wniosek

Wniosek dotyczący super karty graficznej GTX 1660

Która z wymienionych tutaj kart graficznych jest najlepsza?

Trudno byłoby na to odpowiedzieć, ponieważ wymagania i preferencje różnią się w zależności od osoby.

Pod koniec dnia, gdybyśmy musieli wybrać jeden z nich, wybralibyśmy Asus RoG Strix GTX 1660 Super , ponieważ czujemy, że ma wszystkie najważniejsze podstawy: dobrą wydajność, ciche wentylatory, niską temperaturę i dobry (choć trochę przestarzały) design.

Jednak, jak już wspomnieliśmy, wydajność nie jest kluczowym czynnikiem, ponieważ wszystkie te karty będą działać mniej więcej tak samo w grach. Nie tylko to, ale ceny są również podobne, a niektóre bardziej zaawansowane modele dodają kilka dodatkowych dolarów do sugerowanej ceny detalicznej.

To powiedziawszy, Twoim głównym problemem przy wyborze odpowiedniego GTX 1660 Super do Twoich potrzeb powinno być rozmiar i projekt karty graficznej, ponieważ powinieneś wybrać tę, która pasuje do twojego przypadku i której wygląd lubisz.

Jeśli jednak czujesz, że możesz chcieć czegoś mocniejszego lub nieco tańszego, proponujemy sprawdzić nasze pełny przewodnik zakupu kart graficznych na rok 2022!

Też możesz polubić