Najlepsze gry Warhammer 40K 2022

Fan gier Warhammer 40K? Jeśli tak, pokochasz tę ostateczną listę najlepszych gier Warhammer 40K wszechczasów.

Za pomocąSamuel Stewart 22 lutego 202223 godziny temu Najlepsze gry Warhammer 40K

Młot bojowy 40 000 (często w skrócie Warhammer 40K lub WH40K) to jedna z tych wielkich, wpływowych nazwisk w świecie gier planszowych, która niestety nie była reprezentowana w świecie gier wideo prawie tak bardzo, jak powinna.

Wiele gier, w których zastosowano to ustawienie, na pierwszy rzut oka może się łatwo uznać za niskobudżetowe łopaty i chociaż niektóre z nich są zdecydowanie takie, istnieje wiele perełek w kilku gatunkach, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie graczy którzy właśnie wkraczają w to wyjątkowe, ponure otoczenie!

Więc bez zbędnych ceregieli, oto niektóre z najlepszych gier Warhammer 40K, w które możesz teraz zagrać.

Spis treściPokazywać

Warhammer 40,000: Świt wojny

Warhammer 40,000: Świt wojny

Data wydania: 20 września 2004 r.

Platforma: Windows

Pierwsza gra na liście może nie jest ani najładniejsza, ani najnowsza, ale z pewnością jest jedną z najpopularniejszych gier Warhammer 40K — Warhammer 40,000: Świt wojny .

Pochodząca z początku XXI wieku gra Dawn of War ma wiele podobieństw do innych gier strategicznych czasu rzeczywistego wydanych w tamtych czasach, aczkolwiek posiada kilka unikalnych funkcji, które wyróżniają ją na tle konkurencji.

Przede wszystkim jest bardzo szybka i skoncentrowana na walce, co znajduje odzwierciedlenie w sposobie działania zasobów w grze. Podczas gdy podobne tytuły RTS wymagają użycia jednostek robotniczych do zbierania zasobów, których podaż jest ograniczona, Dawn of War zawiera zasoby, które są nieskończone i są gromadzone pasywnie dzięki utrzymywaniu punktów kontrolnych na polu bitwy i konstruowaniu generatorów mocy.

Co więcej, zarówno jednostki piechoty oparte na oddziałach, jak i pojazdy można dostosowywać w różnym stopniu, co pozwala graczowi na większą elastyczność, pozwalając im wyposażyć swoje jednostki w różne bronie i umiejętności w zależności od rodzaju wroga, z którym mają do czynienia.

Dawn of War otrzymało również w sumie trzy rozszerzenia w ciągu najbliższych kilku lat: Zimowy atak , Mroczna Krucjata , oraz Burza dusz , każda z nich dodaje nowe grywalne frakcje i dodatkowe funkcje do istniejącej formuły.

Ogólnie rzecz biorąc, Dawn of War nie zestarzała się dokładnie jak wino i jest niezaprzeczalnie przestarzała i może wydawać się raczej niezgrabna według współczesnych standardów, ale wciąż postarzała się zaskakująco dobrze i jest tylko jedną z tych bardzo wpływowych gier, których dziedzictwo znacznie przewyższa sam oryginał.

W każdym razie, jeśli lubisz tę scenerię i/lub jesteś fanem gier RTS w ogóle, to zdecydowanie warto kupić Dawn of War, zwłaszcza, że ​​jest teraz tak przystępny cenowo. Kto wie, może przekonasz się, że jego wiek nadaje mu nieco retro uroku!

Warhammer 40,000: Świt II wojny

Warhammer 40,000: Świt II wojny

Data wydania: 19 lutego 2009

Platformy: Windows, macOS

Dobre gry zasługują na dobre sequele i chociaż nie wszystkie z nich dostają jedną, Dawn of War była szczęśliwym wyjątkiem.

Z Warhammer 40,000: Świt II wojny , Relic Entertainment skierowało franczyzę w nieco innym kierunku, zmniejszając skalę pól bitewnych i dodając szereg mechanik RPG do kampanii dla jednego gracza. Obejmuje to poziomowanie postaci, a także szereg różnych broni, zbroi i różnorodnego wyposażenia, które można zrabować z pola bitwy i może poprawić możliwości oddziałów na różne sposoby.

To, w połączeniu z ulepszeniami graficznymi i udoskonaleniami rozgrywki (w tym bardziej zaawansowanym systemem okładek a la Company of Heroes, kolejnym z wyróżniających się wydań RTS Relic), sprawiło, że Dawn of War II jest niezwykle wciągającym i niezapomnianym przeżyciem, które jest obowiązkowym elementem gry. dowolny wentylator Warhammer 40K lub RTS.

Co więcej, Dawn of War II otrzymał również dwa rozszerzenia: Warhammer 40,000: Dawn of War II — Chaos Rising oraz Warhammer 40,000: Dawn of War II — Retribution.

Podczas gdy Chaos Rising jest kontynuacją historii z gry podstawowej i ma dobrą (choć żałośnie liniową i krótką) kampanię dla jednego gracza, Retribution bardzo brakuje pod tym względem i naprawdę warto ją zdobyć tylko ze względu na rozszerzone funkcje dla wielu graczy.

Biorąc wszystko pod uwagę, Dawn of War II to niesamowita gra na wszystkich frontach, jest bardzo grywalna i postarzała się znacznie lepiej niż jej poprzedniczka. W związku z tym możemy z całego serca polecić go każdemu fanowi RTS-ów, zwłaszcza jeśli jesteś fanem podobnych tytułów, takich jak wspomniany Company of Heroes.

Warhammer 40,000: Kosmiczny Marine

Warhammer 40,000: Kosmiczny Marine

Data wydania: 5 września 2011

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Windows

Po przyjrzeniu się dwóm znakomitym tytułom strategii czasu rzeczywistego nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na coś prostszego dzięki Warhammer 40,000: Kosmiczny Marine , tytuł, który niestety nie był doceniany w swoim czasie.

Wydany w okresie, gdy wszystkie strzelanki z perspektywy trzeciej osoby wydawały się działać według tej samej formuły opartej na okładkach, spopularyzowanej przez Gears of War, Space Marine był powiewem świeżego powietrza, który całkowicie zrezygnował z mechaniki okładek, charakteryzując się bardziej wytrzymałą postacią i większym naciskiem na walkę w zwarciu walka.

Mówiąc najprościej, to, czego brakowało Space Marine pod względem głębi i różnorodności, nadrabiało niezwykle krwawą i zaciekłą walką. Czy to z bolterem, czy mieczem łańcuchowym, zamienianie hord wroga w mgiełkę krwi i krwi po prostu nie wydaje się być mniej satysfakcjonujące w nowych rozgrywkach. Co więcej, żadna inna gra nie zdołała tak dobrze poczuć i ciężaru Space Marine w pełnej zbroi wspomaganej.

Teraz Space Marine nie jest grą idealną. Po premierze spotkał się z chłodnym przyjęciem i nie bez powodu – gra jest po prostu płytka pod względem mechaniki i oferuje bardzo mało różnorodności w trakcie swojej kampanii.

Wspomniany brak różnorodności jest widoczny praktycznie na wszystkich frontach: nie ma zbyt wielu rodzajów broni lub typów wrogów, kombinacje w walce wręcz są dość ograniczone, a ponieważ cała gra rozgrywa się na jednym świecie kuźni, poziomy łączą się w całość. ta sama mieszanka metalowych korytarzy i brązowo-szarych krajobrazów.

Niemniej jednak Space Marine wie, co próbuje zrobić i robi to całkiem dobrze. Tak więc, jeśli masz ochotę na prostą zabawę w TPS / hack-n-slash, jest to kolejna starsza gra, którą możesz dostać dość tanio o każdej porze roku.

Kosmiczny Hulk: Skrzydło Śmierci

Kosmiczny Hulk: Skrzydło Śmierci

Data wydania: 14 grudnia 2016 r.

Platformy: PlayStation 4, Windows

Skoro mowa o grach, które dobrze oddają atmosferę Kosmicznych Marines, nie możemy pominąć wzmianki Kosmiczny Hulk: Skrzydło Śmierci . Chociaż nie jest to najlepsza gra Warhammer 40K, zdecydowanie ma swoje zalety, zwłaszcza jeśli masz kilku przyjaciół, z którymi możesz w nią grać.

W grze gracz wciela się w członka grupy uderzeniowej Kosmicznych Marines Terminator, wyposażonego w ciężki pancerz i ciężką broń, które doskonale nadają się do przeczesywania klaustrofobicznych ograniczeń kosmicznego kadłuba i oczyszczenia go z niekończących się fal rojów genokradów.

W istocie Space Hulk: Deathwing jest stosunkowo prostą grą — kierujesz się w kierunku celu, zabijasz wrogów wybraną bronią i pieczętujesz drzwi w kluczowych przewężeniach. Warto zaznaczyć, że najlepiej sprawdza się w tej grze w trybie wieloosobowym, ponieważ system klas pozwala na bardzo ciekawe umiejętności i kombinacje, które nie są dostępne w trybie dla jednego gracza.

Ogólnie rzecz biorąc, Space Hulk: Deathwing można chyba najlepiej opisać jako symulację Terminatora Kosmicznych Marines. Chociaż nie jest szczególnie głęboka i pozostawia wiele do życzenia, wygląda absolutnie oszałamiająco nawet w 2022 roku i zdecydowanie warto spróbować, zwłaszcza jeśli masz przyjaciół, z którymi możesz oczyścić xenos.

Warhammer 40,000: Mechanicus

Warhammer 40,000: Mechanicus

Data wydania: 15 listopada 2018 r.

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Android, iOS, Nintendo Switch, Windows

Idąc dalej, wracamy do gier strategicznych i do niesamowitych Warhammer 40,000: Mechanicus . I chociaż nie jest to najbardziej imponująco wyglądająca gra Warhammer 40K, jest absolutną koniecznością dla każdego fana turowych gier strategicznych izometrycznych.

Jak sugeruje tytuł, gracz tym razem wciela się w żołnierzy służących Adeptus Mechanicus, eksplorując świat grobowców Silvy Tenebris i spiesząc, aby wypełnić wszystkie cele, zanim przebudzenie Necron na całej planecie dobiegnie końca.

Gracz kontroluje kohortę składającą się z wielu Tech Priestów, którzy służą jako główne jednostki bohaterów gry, mogą nosić różne przedmioty i zdobywać poziomy, aby odblokować różne umiejętności, aby specjalizować się w określonych rolach. Tech Priestom towarzyszy również kilka rodzajów wyspecjalizowanych oddziałów Skitarii, a także Servitory, które mogą być używane jako tarcze mięsne i mięso armatnie.

Ciekawym aspektem Mechanicus jest mechanika punktów poznawczych. Mianowicie, większość umiejętności Tech Priest jest zasilana przez te punkty poznawcze, które są zbierane z otoczenia lub przez pokonywanie wrogów, co zachęca do bardziej agresywnego stylu gry zamiast powolnego i bezpiecznego czołgania się, które gracze często biorą w podobnych grach, takich jak seria XCOM.

Ogólnie rzecz biorąc, Mechanicus nie jest do końca flagową grą, ale oferuje dość wciągającą i oryginalną formułę rozgrywki, która oferuje dużą wartość powtórek. To prawda, że ​​gra mogłaby być nieco bardziej zróżnicowana pod względem środowisk i typów wrogów, ale są to drobne wady, biorąc pod uwagę, jak dobrze działa jako całość.

Warhammer 40,000: Gladius — Relikty wojny

Warhammer 40,000: Gladius — Relikwie wojny

Data wydania: 12 lipca 2018 r.

Platformy: Linux, Windows

Kolejnym tytułem, który z pewnością przyciągnie uwagę miłośników turowych gier strategicznych, jest: Warhammer 40,000: Gladius — Relikwie wojny . I podczas gdy Mechanicus zapewnia rozgrywkę opartą na drużynie na mniejszą skalę, Gladius to gra 4X na dużą skalę, podobna do Cywilizacji Sida Meiera, Warlocka: Master of the Arcane, Endless Legend i innych w tym podgatunku.

Zawiera cztery główne frakcje (Space Marines, Astra Militarum, Orks i Necrons) oraz kilka innych dodanych jako DLC (Craftworld Eldar, Chaos Marines, Tyranids i Tau), gra oferuje zdrowy stopień różnorodności, wraz z zadaniami specyficznymi dla frakcji linie.

Nie jest to jednak gra skupiająca się na fabule i jak mówi popularny slogan: jest tylko wojna. Konflikt między frakcjami jest kamieniem węgielnym Gladiusa, a systemy walki są nieco bardziej złożone niż w innych tytułach 4X. Co więcej, nie ma tu mowy o dyplomacji ani handlu, a walka jest centralnym punktem gry.

Ostatecznie głównym problemem fanów w przypadku Gladiusa jest to, że jest nieco płytki, co z powodu braku dyplomacji, która usuwa ważny element formuły 4X. Co więcej, jak to zwykle bywa w grach 4X, walka może z łatwością zacząć być relaksująca, a nie trudna w miarę upływu czasu.

W każdym razie Gladius jest pierwszą grą 4X w ustawieniach Warhammer 40K, więc jeśli jesteś fanem tego konkretnego podgatunku, najprawdopodobniej zechcesz spróbować.

Warhammer 40,000: sektor bitewny

Warhammer 40,000: sektor bitewny

Data wydania: 15 lipca 2021

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Skoro mowa o turowych grach strategicznych, warto wspomnieć o stosunkowo nowym tytule Warhammer 40,000: sektor bitewny . Ta gra znajduje się pomiędzy walką na małą a dużą skalę, zapewniając wszechstronne wrażenia z gry Warhammer.

Battlesector skupia się na konflikcie między rozdziałem Blood Angels Space Marine a Tyranidami, a Sisters of Battle pojawiły się gościnnie w kampanii dla jednego gracza. Chociaż wybór nie jest tak zróżnicowany, jak w przypadku niektórych innych wymienionych tutaj tytułów, dwie główne frakcje i ich różne style gry są wystarczające, gdy weźmie się pod uwagę skalę gry.

Jedną z wyróżniających się mechanik Battlesector jest Momentum, dynamiczny zasób, który napędza pewne działania i może zapewnić jednostkom znaczące bonusy, gdy nagromadzi się wystarczająco Momentum. Bez wątpienia zainspirowany systemem Cognition Point zawartym w Mechanicus, Momentum robi wiele, aby zachęcić do agresywnych stylów gry i zniechęcić do bezpiecznego i wolnego czołgania się w trybie Overwatch.

Ostatecznie większość problemów, z którymi boryka się Battlesector, wiąże się z tempem podczas misji i ogólnym brakiem wartości powtórek w kampanii, chociaż tryb potyczki może utrzymać grę przez wiele godzin po tym, jak kredyty pojawią się na fabule.

Wniosek

I to by było na tyle, jeśli chodzi o nasze typy najlepszych gier Warhammer 40K! Nie trzeba dodawać, że jest to seria obejmująca wiele dziesięcioleci i niemożliwe byłoby umieszczenie każdej gry wartej wzmianki na takiej liście.

W każdym razie, jeśli któraś z tych gier zmieni cię w prawdziwego fana Warhammera 40K, bez wątpienia i tak przejdziesz przez większość tych gier. Z drugiej strony, jeśli jesteś już fanem, daj nam znać, jaka jest twoja ulubiona gra z tej serii — zwłaszcza jeśli ją przegapiliśmy!

Też możesz polubić