Wydano nowszą wersję Super Mario Bros. DS Romhack

Mario 1218.jpg

Korzystając z narzędzia o nazwie New Super Mario Bros. Editor, zespół fanów wydał grę fanów, którą nazywają Nowsze Super Mario Bros. DS . Ta gra jest dostępna w formie łatki do pliku DS ROM oryginalnej gry. Można to następnie odtworzyć na przykład na komputerze.

To dość ekspansywny projekt, przypominający bardziej pseudo-sequel w stylu Nintendo niż nowość. Ma 80 poziomów, osiem światów, a nawet jest wyposażony w zmiany wizualne i nową muzykę. Zespół ten jest również odpowiedzialny za podobny projekt wydany kilka lat temu o nazwie Nowsze Super Mario Bros. Wii . Zespół opublikował zwiastun projektu, a pobieranie jest oczywiście dostępne za darmo. Ustalenie, jak go uruchomić, zależy od jednostki, z oczywistych powodów.

W innych ambitnych Super Mario Wiadomości o hakowaniu ROM-ów, osobny projekt o nazwie Super Mario Land 2 DX został wydany również po zakończeniu 2017 roku. Ten projekt to hack klasycznego Game Boya Super Mario Land 2: Sześć złotych monet , który dodaje pełni kolorów do gry.

Wydaje się, że Nintendo nie idzie po hackach emulacyjnych tak agresywnie, jak w przypadku gier pełnych fanów, a w chwili pisania tego tekstu obie łatki są nadal łatwo dostępne.

Źródło: Kotaku