Przewodnik po Overwatch Baptiste: najlepsze wskazówki, sztuczki i strategie

Naucz się grać w Baptiste w Overwatch i zdominować przeciwników. Stworzyliśmy ten doskonały przewodnik Overwatch Baptiste, który pomoże Ci częściej wygrywać.

Za pomocąJustin Fernandez 4 marca 2021 Przewodnik po Overwatch Baptiste

Baptiste jest jednym z nowszych dodatków do Obserwacja i działa jako wysoce wykwalifikowany uzdrowiciel, który może również zapewnić DPS swojemu zespołowi.

Chociaż trochę brakuje mu mobilności, Baptiste często może uratować sojuszników przed śmiercią za pomocą Pola Nieśmiertelności, co czyni go ogromnym atutem dla każdej drużyny.

W tym przewodniku Overwatch Baptiste będziemy podkreślać najlepsze wskazówki, triki i strategie za grę elitarnym medykiem bojowym.

Jeśli chcesz uzyskać więcej porad i wskazówek, sprawdź nasze Przewodnik dla początkujących Overwatch , gdzie zagłębiamy się w role bohaterów, skład zespołu i sprawdzone metody wygrywania.

Związane z: Lista poziomów Overwatch

Spis treściPokazywać

Wyjaśnienie umiejętności i roli baptysty

Podobnie jak Ana, Baptiste jest bohaterem wsparcia o wysokich umiejętnościach, wyposażonym w solidny zestaw, którego pełne opanowanie może zająć trochę czasu.

Chociaż większość jego projektu jest wzorowana na Żołnierz: 76, zdolności leczenia Baptiste mogą pomóc zwiększyć przeżywalność jego i jego zespołu.

Rozkwita na średnim i długim dystansie, gdzie może szybko ustawić strzały za pomocą Biotycznej Wyrzutni i ustawić Matrycę Wzmacniającą, gdy jego superumiejętność zostanie naładowana.

Chociaż granie ofensywnie jako Baptiste może być kuszące, dobry gracz może zazwyczaj uzyskać więcej korzyści z tego bohatera, wspierając swoich kolegów z drużyny uzdrowieniami i wzmocnieniami.

Jak korzystać z Biotic Launcher

Baptiste Biotic Launcher

Pierwszym narzędziem w arsenale Baptiste'a jest jego główna broń, Biotic Launcher, która oferuje dwa tryby ognia: jeden do zadawania obrażeń, a drugi do leczenia sojuszników.

Podstawowy tryb ognia strzela trzema seriami trafień, które nagradzają celność i kontrolę odrzutu, ponieważ celownik Baptiste będzie rósł, im dłużej będzie strzelał.

Drugi tryb jest używany do miotania łukowymi pociskami w członków drużyny, aby wyleczyć 60 HP w zasięgu 3 metrów i nie ma wpływu na samego Baptiste'a.

W zależności od tego, ilu twoich sojuszników ma krytyczne zdrowie, może być korzystne ustawienie leczenia nad obrażeniami, zwłaszcza że Baptiste prawie nie zadaje obrażeń, chyba że trafi w głowę.

Jak korzystać z regeneracyjnej serii

Baptiste Regeneracyjny Burst

Jeśli spędzasz większość meczu zadając obrażenia, Regeneracyjna seria będzie Twoim głównym celem leczenia siebie i swojej drużyny.

Po aktywacji nakłada efekt leczenia w czasie na Baptiste i pobliskich sojuszników w promieniu 10 metrów.

Sojusznicy, którzy wykroczą poza promień Regeneracyjnego Wybuchu po uzyskaniu jego efektów, będą nadal leczyć się z czasem.

Chociaż ta umiejętność może zapewnić twojej drużynie przyzwoite leczenie, ma 13-sekundowy czas odnowienia, co oznacza, że ​​będziesz chciał z niej korzystać ostrożnie, najlepiej, gdy dwóch lub więcej sojuszników ma krytyczne zdrowie.

Jak korzystać z pola nieśmiertelności

Pole Nieśmiertelności Baptysty

Pole nieśmiertelności jest prawdopodobnie najlepszą umiejętnością w repertuarze Baptiste i często może decydować o tym, czy twoja drużyna wygra duże uderzenie.

Rozmieszcza generator, który zapobiega spadkowi życia Baptiste'a i jego kolegów poniżej 20% w promieniu 6,5 metra przez maksymalnie 5,5 sekundy.

Koledzy z drużyny poniżej 20% zdrowia odzyskają HP, gdy tylko wyjdą na pole, co czyni go doskonałym do utrzymania punktu i kupienia czasu swojej drużynie.

Jednak wrogowie mogą wcześnie usunąć efekty pola, uszkadzając generator, więc spróbuj wykazać się kreatywnością w tym, gdzie go umieścisz, korzystając z osłony i martwych punktów.

Jak korzystać z butów Exo

Baptiste zyskuje bardzo potrzebną mobilność dzięki swoim Exo butom, które zwiększają jego wysokość w pionie podczas skoku po krótkim czasie ładowania.

Aby naładować buty Baptiste'a, musisz najpierw przykucnąć przez około 1 sekundę przed skokiem.

Po pełnym naładowaniu Baptiste może skoczyć na wysokość ponad 9 metrów, dając mu dostęp do nowych punktów obserwacyjnych, które mogą dać mu przewagę nad uziemionymi wrogami.

Chociaż buty Exo są doskonałym sposobem na zmianę pozycji Baptiste, nie są one zbyt niezawodne jako środek ratunkowy ze względu na niezbędne okno ładowania.

Jak korzystać z matrycy amplifikacji (ostatecznej)

Matryca amplifikacji Baptiste Ultimate

Matryca wzmacniająca tworzy widoczną barierę, która zwiększa obrażenia zadawane przez pociski i efekty lecznicze, które przez nią przechodzą o 100%.

Po aktywacji możesz dostosować orientację bariery, ponownie naciskając klawisz Ultimate przed budową.

Najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których wrogowie są przepychani przez jeden korytarz, pozwalając tobie i twoim towarzyszom na zadawanie znacznych obrażeń.

Zwróć uwagę, że Matryca wzmacniająca nie wzmacnia pocisków walczących w zwarciu, takich jak Hak Łańcuchowy Wieprza czy Strzał z Bicza Brigitte, i nadal mogą zostać zniszczone przez EMP Sombry.

Mocne strony baptysty

Baptiste może wykonać świetną robotę, utrzymując zdrowie swojego kolegi z drużyny, ale tylko wtedy, gdy jest wspierany przez co najmniej dwa czołgi.

Dodatkowo, powinieneś ustawić się w pobliżu tylnej linii swojej drużyny, aby upewnić się, że nie otrzymasz więcej obrażeń, niż może wytrzymać pula 200 HP Baptiste. Pomimo tego, że Baptiste jest w stanie zasadniczo spamować, leczy cały mecz, Baptiste polega na swojej drużynie o wiele bardziej niż przeciętny bohater, a poniżej przedstawiamy listę jego najlepszych towarzyszy w bitwie.

Związane z: Najlepsze kombinacje bohaterów w Overwatch

Która kombinacja bohaterów jest najlepsza z Baptiste?

 • Ashe – oboje B.O.B. i Dynamite w dużym stopniu korzystają z efektów Amplifikacji Matrycy.
 • Bastion – W trybie wieży Bastion może strzelać przez Amp. Matryca do zadawania ogromnych obrażeń.
 • McCree – Może używać Amp. Matryca zwiększająca obrażenia Deadeye i OHKO dowolny cel.
 • Żołnierz: 76 – Podobnie jak McCree, Matryca Wzmocnienia czyni wizjer taktyczny jeszcze bardziej śmiercionośnym.
 • Roadhog – styl gry naturalnie uzupełnia styl Baptiste; Whole Hog korzysta z Amp. Matryca.
 • Reinhardt – Duży hitbox sprawia, że ​​Baptiste łatwiej go leczy; Może OHKO większości bohaterów używając Ognistego Ciosu po przejściu przez Amp. Matryca.
 • Zarya – Potrafi ustawić Surge Graviton w pobliżu wzmacniacza Baptiste'a. Matryca do stopienia wrogiej drużyny w kilka sekund.

Słabości baptysty

Słabości Baptiste stają się widoczne w momencie, gdy zaczynasz grać i znajdujesz się w gąszczu rzeczy.

Chociaż jego Egzobuty pozwalają mu osiągać wyższe punkty obserwacyjne, ogólnie rzecz biorąc, nie ma on zwiększonej mobilności, której potrzebuje miękki bohater wsparcia, aby przetrwać.

Nie radzi sobie również dobrze z bohaterami z ogromnymi pulami zdrowia i staje się o wiele bardziej podatny na ataki, gdy Pole Nieśmiertelności się odnawia.

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę bohaterów, którzy w większości przypadków mogą prześlizgnąć się obok, a nawet pokonać zestaw Baptiste.

Z jakimi bohaterami walczy Baptiste?

 • Ana – Baptysta jest podatny na Strzałkę Usypiającą Any, snajperki dalekiego zasięgu i granat przeciwuzdrawiający.
 • Genji – Potrafi skutecznie ścigać Baptiste'a w dowolnym miejscu na mapie i go zabić.
 • Wieprz – Potrafi odciągnąć Baptiste'a od jego Pola Nieśmiertelności za pomocą haka.
 • Sombra – Jeśli Sombra może zhakować Baptiste, jego przeżywalność i leczenie znacznie się zmniejsza.
 • Winston – Blokuje leczenie Baptiste'a za pomocą jego tarczy; może szybko zniszczyć Pole Nieśmiertelności.
 • Hanzo – Potrafi snajperować Baptiste z dużej odległości i odrzucić pozycję za pomocą Dragon Strike.
 • Widowmaker - Podobnie jak Hanzo, Widowmaker może strzelać do Baptiste'a i wymusić Pole Nieśmiertelności.
 • Wrecking Ball – zbyt mobilny, by Baptiste mógł nadążyć; może zrzucić wrogów z pola Nieśmiertelności.
 • D.Va – Lubi zaburzać backline zespołów, gdzie zwykle jest ustawiony Baptiste.

Ogólne wskazówki dotyczące gry w baptystę

Baptysta z Overwatch

Wysoki poziom umiejętności Baptiste oznacza, że ​​możesz spodziewać się o wiele więcej praktyki, zanim zaczniesz grać jak zawodowiec.

Chociaż to sprawia, że ​​jest on zastraszającym wyborem, jego unikalny zestaw często może wywołać lub przerwać walkę drużynową, zwłaszcza jeśli chodzi o Pole Nieśmiertelności.

Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych wskazówek, które poprowadzą Cię we właściwym kierunku; obejmują różne strategie i techniki, które mogą nie być od razu jasne podczas grania w Baptiste.

 • Baptiste może używać jednocześnie głównego i dodatkowego ognia Miotacza Biotycznego, przytrzymując oba wejścia.
 • Łuk generatora Pola Nieśmiertelności jest taki sam, jak pocisk leczący Biotic Launcher, więc miej to na uwadze, ćwicząc, jak go rozmieścić.
 • Użycie Regenerative Burst na początku walki drużynowej często sprawi, że będziesz po zwycięskiej stronie.
 • Możesz uniemożliwić EMP Sombry zakłócanie Pola Nieśmiertelności, rzucając nim w momencie, gdy zacznie rzucać, ponieważ działa tylko wtedy, gdy zostało już rozmieszczone na ziemi.
 • Baptiste może użyć swojego Pola Nieśmiertelności, aby utrzymać go przy życiu, ponieważ fizycznie blokuje wejścia, przez które przepuszczają się wrogowie, zapobiegając w ten sposób rywalizacji lub zwlekaniu na czas.

Też możesz polubić