Pokémon Sword and Shield Guide: Jak łapać i hodować błyszczące Pokémon

Oto ostateczny przewodnik, jak złapać i rozmnażać Shiny Pokémon w Pokémon Sword and Shield. Koniecznie zapoznaj się z tym przydatnym przewodnikiem, jeśli chcesz go złapać.

Za pomocąJustin Fernandez 10 października 2020 r. Pokémon Sword And Shield Guide Jak łapać i hodować Shiny Pokémon

Jeśli masz ochotę być koneserem Pokémonów, prawdopodobnie w pewnym momencie próbowałeś złapać lub wyhodować Shiny Pokémon. Podobnie jak poprzednie pokolenia, Pokémon Miecz i Tarcza oferuje 1/4 096 szansy na spotkanie Błyszczącego.

Te wysoce unikalne warianty są takie same jak zwykłe Pokémony, jeśli chodzi o statystyki, ruchy, ewolucje i natury, ale zawierają alternatywne schematy kolorów w zależności od gatunku.

Łapanie i hodowanie Shinies nie jest łatwym zadaniem lub jest zalecane dla niecierpliwych lub o słabym sercu.

Istnieje jednak kilka przydatnych wskazówek i strategii zwiększających szanse na znalezienie Błyszczącego Pokémona w Miecz i tarcza .

W tym przewodniku będziemy wyjaśnienie najlepszych praktyk dotyczących maksymalizacji prawdopodobieństwa znalezienia Błyszczącego Pokémona niezależnie od tego, czy chcesz złapać jednego na wolności, czy wykluć go z jajka.

Należy zauważyć, że niektóre Pokémony są zablokowane i nie mogą uzyskać Błyszczącego, takiego jak Startery, Legendarne, Silne Pokémony w Dzikim Obszarze, obdarzone Pokémony, takie jak Charmander, i transakcje NPC w grze, takie jak Toxel.

Jednak nadal można uzyskać Shiny podczas odblokowywania Fossil Pokémon.

Spis treściPokazywać

Jak złapać błyszczące pokémony

Jak złapać błyszczące pokémony

Gracze przychodzą do Miecz i tarcza po zagraniu Chodźmy Pikachu i Eevee może być rozczarowany, gdy dowie się, że Shiny Pokémony nie są już widoczne na świecie.

Aby określić, czy Pokémon jest Błyszczący, czy nie, musisz najpierw zainicjować bitwę, w którym to momencie efekt blasku wskaże na spotkanie Błyszczące.

Bitwa

Jak złapać Shiny Pokémon Walka

Prostym sposobem na zwiększenie szans na znalezienie Shiny jest ciągłe inicjowanie bitwy z tym samym typem Pokémonów, aby stworzyć łańcuch. Aby skorzystać z tej metody, najpierw udaj się na skrawek trawy, na którym znany jest twój pożądany Pokémon.

Następnie rozpocznij bitwę, podchodząc do pożądanego Pokémona. Po rozpoczęciu bitwy natychmiast uciekaj, ponieważ omdlenie Pokémona zresetuje twój łańcuch.

Po powrocie do świata poszukaj tego samego Pokémona i powtórz poprzednie kroki. Po spotkaniu tego samego Pokémona 25 razy, twoje szanse na znalezienie Shiny'ego nieznacznie wzrosną. Pamiętaj, że rozpoczęcie bitwy z innym gatunkiem w dowolnym momencie zresetuje twój łańcuch.

Ta metoda jest najlepiej stosowana w połączeniu z Miecz i tarcza wbudowany tracker bitewny, który wskazuje, ile razy spotkałeś konkretnego Pokémona w trakcie gry. Te informacje można znaleźć w swoim Pokedeksie, wybierając żądanego Pokémona i sprawdzając obszar oznaczony jako Liczba bitew.

W zależności od tego, ile walczyłeś/pokonałeś, twoje szanse na znalezienie Shiny zostaną zwiększone, a także inne rzadkie spotkania opisane w tej oficjalnej tabeli od Nintendo:

Błyszczące Pokémon Walki

Błyszczący urok

Jak złapać Shiny Pokémon Shiny Charm

Najprostsza metoda na zwiększenie Twoich szans na Shiny w Miecz i tarcza jest zdobycie Błyszczącego Uroku. Ten przedmiot jest odblokowywany dopiero po ukończeniu Pokedexu poprzez złapanie/zwalczenie wszystkich 400 Pokémonów w Miecz i tarcza .

Po ukończeniu Pokedexu udaj się do Circhester i wejdź do hotelu znajdującego się po lewej stronie rynku. Skorzystaj z windy, aby zjechać na piętro z pokojami hotelowymi. Po wyjściu z windy zejdź lewym korytarzem i wejdź do ostatniego pomieszczenia. W pokoju znajdziesz lekarza, który nagrodzi cię Błyszczącym Urokiem.

Nie musisz nic robić, aby wywołać efekty Błyszczącego Uroku, ponieważ samo posiadanie go zwiększy szanse na znalezienie Błyszczącego, jak przedstawiono w poniższej tabeli:

Liczba bitew Mnożnik Kursy podstawowe Szanse z błyszczącym urokiem
<50 1/40961/1365
pięćdziesiąt2x1/20481/1024
1003x1/13651/819
2004x1/10241/682
3005x1/8191/585
5006x1/6821/512

Jak hodować błyszczące pokemony

Jak hodować błyszczące pokemony

Jeśli nie masz ochoty na ukończenie Pokedexu, inną drogą, którą możesz obrać, jest próba wyklucia Shiny Pokémona z jajka. Chociaż hodowla z Błyszczącym Pokémonem nie zwiększy szansy, że jego potomstwo będzie błyszczące, istnieje metoda, która to zrobi.

Metoda Masudy

Metoda rasy Shiny Pokémon Masuda

Nazwana na cześć reżysera Game Freak Junichiego Masudy, ta technika wymaga rozmnażania się z dwoma kompatybilnymi Pokémonami, zazwyczaj Ditto i jakimkolwiek Pokémonem, który próbujesz uzyskać w błyszczącej formie. Aby ta metoda działała, dwa Pokémony muszą pochodzić z gier ustawionych na różne języki, a nie tylko zakupione w różnych regionach.

Gdy zdobędziesz dwa zgodne Pokémony z różnych języków, po prostu umieść je w żłobku i zacznij zbierać jajka. Twoje szanse na wyklucie Błyszczącego Pokémona z jednego z jajek, które produkują, zostaną znacznie zwiększone z 1/4096 do 1/682. Jeśli masz Błyszczący Urok, wartość ta jest dodatkowo zwiększona do 1/512.

Jeśli kiedykolwiek nie masz pewności, czy wyklułeś Shiny Pokémon, możesz szybko sprawdzić na stronie Podsumowanie Pokémonów. Jeśli Pokémon jest Błyszczący, w lewym dolnym rogu ekranu pojawi się błyszcząca ikona.

Też możesz polubić