Prefabrykowany czy niestandardowy komputer — który jest najlepszy?

Czy powinieneś zbudować własny, niestandardowy komputer, czy zdecydować się na gotowy? Odpowiedź tak naprawdę zależy od Twojego budżetu i aktualnej sytuacji rynkowej. Oto przewodnik.

Za pomocąSamuel Stewart 10 stycznia 2022 Gotowy a niestandardowy komputer do gier

Personalizacja jest integralną częścią piękna budowania komputerów PC. Dzięki szerokiej gamie komponentów do wyboru i licznym sposobom sprawienia, aby Twój komputer do gier był wyjątkowy, zbudowanie go jest jak układanie bardzo satysfakcjonującej układanki.

Jednak nie każdy gracz komputerowy jest koniecznie obeznany z technologią, więc gotowe komputery do gier są dość popularne. Jeśli jesteś na płocie i nie masz pewności, czy powinieneś zbudować własną maszynę do gier, czy po prostu zamówić gotową, oto główne zalety i wady obu!

Spis treściPokazywać

Elastyczność

Niestandardowy komputer

Tworząc niestandardowy komputer, możesz wybrać określone części, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom, upewniając się, że nie otrzymasz żadnych komponentów, które nie będą dla Ciebie odpowiednie.

W przypadku gotowych komputerów PC zawsze można dokonać zmian, które sprawią, że konfiguracja będzie wydajniejsza i bardziej opłacalna. Zmiany te obejmują zwiększenie lub zmniejszenie ilości pamięci RAM, zamianę pamięci HDD na pamięć SSD lub po prostu znalezienie lepszej równowagi między procesorem a procesorem graficznym.

Na przykład gotowy komputer może być wyposażony w procesor i7, 32 GB pamięci RAM i Karta graficzna GTX 1060 . Teraz, jeśli szukasz komputera do gier, lepiej byłoby skorzystać z procesora i5, 16 GB pamięci RAM i nowszego/mocniejszego procesora graficznego, takiego jak GTX 1660 Ti lub nawet RTX 2060.

Wstępnie zbudowany vs niestandardowy komputer

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest zabezpieczenie na przyszłość. Niektóre prefabrykowane komputery mogą używać starszych procesorów i chipsetów, co może poważnie ograniczyć możliwość aktualizacji komputera.

Jeśli na przykład szukasz gotowego, niedrogiego komputera do gier, możesz spróbować użyć procesora AMD FX lub procesora Intel Core starszej generacji. Te procesory używają przestarzałych chipsetów i przestarzałych gniazd, co oznacza, że ​​jeśli będziesz musiał w przyszłości uaktualnić procesor, będziesz musiał również wymienić płytę główną.

Niemniej jednak wiele gotowych komputerów do gier pozostawia dużo miejsca na ulepszenia i aktualizacje. Mimo to, jeśli myślisz o zakupie, zdecydowanie powinieneś upewnić się, że konfiguracja nie korzysta z przestarzałych komponentów. W ten sposób upewnisz się, że dostaniesz swoje pieniądze i nie będziesz musiał wydawać więcej pieniędzy niż to konieczne na przyszłe aktualizacje.

cennik

Prefabrykowany komputer

Zbudowanie niestandardowego komputera zapewnia, że ​​możesz stworzyć bardzo opłacalną konfigurację, bez nadmiernych wydatków na przeładowane komponenty, które nie mają większego znaczenia, jeśli chodzi o gry. Jak więc gotowe komputery konkurują pod względem cen?

Jak się okazuje, gotowe komponenty mogą być drogie. Pamiętaj, kiedy oni stworzył superkomputer z sieciowych konsol PS3 ? Wystarczy spojrzeć, jak szał kopania kryptowalut wpłynął jakiś czas temu na ceny GPU lub jak droga może być pamięć RAM DDR4. Na szczęście prefabrykowane komputery mogą czasami prezentować lepszy stosunek jakości do ceny.

Chociaż firmy zajmujące się budowaniem komputerów PC muszą pokryć podstawowy koszt komponentów, osiągnąć zysk i pokryć wydatki związane z prowadzeniem takiej działalności, mogą również uzyskać swoje komponenty od producentów OEM po niższych cenach.

Ostatecznie gotowy komputer będzie zwykle tańszy, niż gdybyś sam budował tę samą konfigurację od podstaw. Co więcej, jeśli kupisz taki komputer ze zniżką, może się to okazać bardzo dobre dla twojego portfela.

Wygoda

Wstępnie zbudowany komputer a niestandardowy

I wreszcie, mamy główny punkt sprzedaży gotowych komputerów – wygodę.

Jeśli jesteś osobą, która w rzeczywistości nie jest zbyt zaznajomiona z komponentami komputera lub po prostu nie chce zajmować się kłopotami z zarządzaniem kablami, prefabrykowany komputer jest najwygodniejszą drogą.

Nie tylko to, ale są firm tam, które budują niestandardowe komputery na zamówienie. To do pewnego stopnia łączy to, co najlepsze z obu światów – otrzymujesz komputer, który jest wstępnie zbudowany, ale który możesz dostosować, choć w różnym stopniu. Z drugiej strony uzyskanie spersonalizowanego komputera w ten sposób również nie jest najbardziej opłacalną drogą, ponieważ firmy te zwykle pobierają opłatę za swoje usługi.

Wniosek – czy powinieneś wybrać gotowy komputer czy niestandardowy komputer?

Gotowe szt.

W końcu wszystko sprowadza się do Ciebie.

Jak wspomniano wcześniej, zestawienie komputera PC z każdym komponentem kupionym osobno może pomóc w uzyskaniu najlepszego stosunku jakości do ceny oraz komputera, który jest dokładnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Z drugiej strony, gotowy komputer może potencjalnie zaoszczędzić kilka dolców i dużo czasu, a jeśli podejmiesz świadomą decyzję, prawdopodobnie nie popełnisz błędu.

W większości przypadków zalecamy prefabrykowany komputer jako pierwszy wybór, głównie dla tych, którzy albo nie są zaznajomieni z technologią, albo po prostu nie są zaznajomieni z procesem budowania komputerów i nie mają nikogo, kto mógłby w tym pomóc. Mimo to najlepiej jest przeczytać i uzyskać opinię kogoś bardziej kompetentnego, jeśli chcesz uniknąć utknięcia z przestarzałymi komponentami lub nieodpowiednimi kompilacjami.

Na naszej stronie znajdziesz kilka przewodników po zakupach, w których szczegółowo opisujemy najlepsze konstrukcje, które możesz zestawić bez przekraczania określonej ceny, w tym 600 zł ,800 zł, 00 , 1500$ , oraz 2000 dolarów komputery do gier.

Oczywiście zebraliśmy również kilka wybranych najlepszych gotowych komputerów do gier poniżej 500 zł , 800 zł , oraz 00 , więc warto przyjrzeć się im również przed podjęciem decyzji.

Też możesz polubić