Wyścigi

Jakby w Watch Dogs 2 było mało do zrobienia, możesz też brać udział w różnych wyścigach na całym świecie. Musisz zrobić co najmniej jedną rasę każdego z nich, aby odblokować związane z nimi trofea, chociaż nie musisz ich robić, chyba że chcesz pieniędzy, osiągnięć lub jesteś po prostu pedantem do 100% gry. Przydatne jest to, że nie musisz udawać się do określonej lokalizacji, aby mieć dostęp do określonej rasy, ponieważ menu wyścigów pozwala podróżować do dowolnej rasy.

Oto krótki przewodnik po różnych rodzajach wyścigów - Motocross, Sailboat, Drone i Ekart

Motocross:

Wszystkie te wyścigi odbywają się na czas, od punktu kontrolnego do punktu kontrolnego. Będziesz jeździć na rowerze terenowym dla wszystkich z wyjątkiem jednego (Oakland Open), a to, ile czasu zajmiesz, determinuje otrzymany medal. Na początek zostanie odblokowanych 5, a ostatni zostanie odblokowany po zdobyciu medalu w pozostałych.

Będziesz jeździć po różnych terenach poza i po drogach, w tym ruchu ulicznym i przeszkodach, takich jak drzewa, w które możesz bardzo łatwo wpaść. Wystarczająco mocny wypadek zabije Cię i zakończy wyścig, więc uważaj przy wyborze tras i unikaj kontaktu z przednią szybą.

Warto zauważyć, że na tych trasach często zdarzają się skoki, ale nie zawsze uruchamiaj silnik, ponieważ możesz całkowicie przegapić następny punkt kontrolny, jeśli dostaniesz za dużo powietrza.

Żaglówki:

Aby odblokować te wyścigi, musisz najpierw kupić żaglówkę w sklepie z żaglówkami między Sausalito i The Gates Houseboats. Nie ma różnicy w prędkości ani sterowaniu między łodziami, więc równie dobrze możesz kupić najtańszą. Następnie porozmawiaj z gościem w tym samym miejscu, aby rozpocząć wyścigi.

Same wyścigi to prosty wyścig z punktami kontrolnymi przeciwko 6 innym łodziom, ale jest szkopuł.

Te łodzie nie mają silników, więc chodzi o to, jak najlepiej ustawić się pod kątem, aby uzyskać najwyższą prędkość, jednocześnie kierując się w stronę punktu kontrolnego. Kierowanie się pod wiatr lub od wiatru spowolni cię do niemal całkowitego zatrzymania, więc będziesz musiał przyzwyczaić się do halsowania. To wtedy zygzakowałeś w poprzek linii wiatru, aby uzyskać maksymalne pchnięcie, jednocześnie poruszając się do przodu. To zajmuje trochę czasu, ale dotrzesz.

Drony

Aby odblokować te rasy, porozmawiaj z facetem w ogrodzie obok SFMOMA. Gdy to zrobisz, będziesz mieć do nich dostęp.

Te wyścigi są dość prostym punktem kontrolnym, wyścigami na czas, podobnymi do wyścigów motocrossowych, ale z dodatkową trudnością sterowania drgającym dronem. Niezbędne są tutaj drobne poprawki, a trzecia osoba z pewnością ułatwi ci sprawę. Doładowanie drona przydaje się na prostych, ale są to zdecydowanie najbardziej frustrujące typy wyścigów.

Ekart

Aby odblokować te wyścigi, musisz ukończyć poboczną misję wyścigu Ekart, która pojawi się w aplikacji DedSec na początku gry. Ten przewodnik opisuje, jak ukończyć to w całości w sekcji misji pobocznych. Po jej ukończeniu zawsze możesz powtórzyć wyścigi, jeśli chcesz.