Zadowalający przewodnik: porady i wskazówki dla początkujących

Jeśli chcesz dobrze zacząć, musisz przeczytać ten Zadowalający przewodnik dla początkujących. Zawiera wszystkie wskazówki i porady, których potrzebujesz, aby odnieść sukces!

Za pomocąJustin Fernandez 29 listopada 2020 r. Zadowalające porady i wskazówki dla początkujących

Pomimo tego, że nadal jest we wczesnym dostępie, Zadowalający już kształtuje się jako jeden z najsolidniejszych gry do budowania baz na PC , co pozwala na tworzenie ogromnych fabryk produkcyjnych ze zautomatyzowanymi maszynami, a nawet pojazdami.

Chociaż sprawia to, że jest to świetny dodatek do każdej biblioteki, wysoki stopień złożoności związany z licznymi systemami i mechaniką gry może być trudny do zrozumienia, zwłaszcza gdy nowy gracz dopiero zaczyna.

W tym przewodniku podzielimy się wskazówkami i trikami dla początkujących, które pomogą Ci zostać władcą produkcji w Satisfactory. Więc usiądź na najbliższym taśmociągu i zapnij pasy na satysfakcjonujący kurs przyspieszony w zakresie automatyzacji, eksploracji i produkcji.

Spis treściPokazywać

Użyj paska skrótów i klawiszy skrótów

Zadowalające funkcje skrótów klawiszowych, które pozwalają szybko przełączać się między różnymi narzędziami i konstruować sprzęt. Domyślnie działania klawiszy skrótu są następujące:

 • Zakładka – Otwórz ekwipunek
 • Q – Otwórz menu kompilacji
 • F – Wejdź w tryb rozbiórki
 • V – Włącz lub wyłącz latarkę
 • C – Wyjmij skaner zasobów (przytrzymaj C, aby wybrać typ zasobu)
 • C (w pojeździe) – Otwórz menu pojazdu
 • X – Zobacz schematy i skrzynkę odbiorczą
 • Z – Otwórz mapę
 • Spacja (podczas tworzenia) – Przytrzymaj, aby wytwarzać w sposób ciągły
 • P – Wejdź w tryb zdjęć

Oprócz skrótów klawiszowych możesz użyć paska skrótów, aby przypisać określone przepisy budowlane do różnych numerów na klawiaturze. Działa najlepiej z budynkami, które tworzysz w kółko, pozwalając ci je tworzyć bez konieczności wywoływania menu budowania.

Uważaj na dzikie zwierzęta

Zadowalające dzikie zwierzęta

W każdym biomie wędrują różne fauny, a niektóre są bardziej groźne niż inne. Chociaż zwykle możesz stwierdzić, czy stworzenie jest wrogie, czy nie, po prostu na nie patrząc, w pewnym momencie będziesz miał starcie z latającymi krabami, więc dlaczego nie skończyć z tym teraz.

Każde zwierzę ma określone zachowania i wzorce ataków, których musisz nauczyć się zabijać, zanim zabiją ciebie. Świnie, pluje i wyżej wspomniane latające kraby stanowią największe zagrożenie na początku, więc miej oko na nie podczas eksploracji.

Ulecz się orzechami i jagodami

Zadowalające Orzechy i Jagody

W przypadku, gdy odniosłeś obrażenia z powodu wielu zagrożeń, pamiętaj, że możesz wyleczyć się za pomocą Orzechów Berylu i Jagód. Można je znaleźć naturalnie rosnące w każdym biomie i pojawiać się w postaci małych krzewów lub drzew.

Daj sobie wystarczająco dużo miejsca do zbudowania

Zadowalająca budowa

Budując swoją pierwszą bazę, należy pamiętać o kilku rzeczach. Możesz pokusić się o zbudowanie swojej bazy w pobliżu pierwszego znalezionego surowca. Chociaż w żadnym wypadku nie jest to zły pomysł, należy również wziąć pod uwagę okolicę.

Szukaj w większości płaskiego terenu, co znacznie ułatwi proces odkładania sprzętu. Ponadto należy unikać budowania zbyt blisko drzew lub krzewów, ponieważ mogą one czasami przenikać przez przenośniki taśmowe, utrudniając umieszczenie sprzętu i zasłaniając pole widzenia.

Trzecią opcją, która staje się znacznie łatwiejsza do wykonania później, jest zbudowanie pionowej podstawy wysoko na niebie za pomocą płytek fundamentowych. Chociaż możesz ulec pokusie przebudowania swojej bazy po osiągnięciu pewnych kamieni milowych, zalecamy zachowanie oryginalnej bazy i zamiast tego zbudowanie dodatkowej bazy, wykorzystując całą zdobytą wiedzę.

Trzymaj się węzłów pozyskiwania zasobów z „czystymi” ocenami

Satisfactory przypisuje każdemu węzłowi zasobów ocenę nieczystą, normalną lub czystą. Ważne jest, aby rozróżnić te trzy. Nieczyste węzły wytwarzają najmniejszą ilość materiałów, dokładnie połowę tego, co normalny węzeł, podczas gdy normalne węzły wytwarzają połowę ilości czystych węzłów.

Dlatego powinieneś traktować priorytetowo używanie czystych węzłów, aby zachować jak największą wydajność. Pamiętaj, że każdy węzeł wymaga zebrania kawałków materiału z powierzchni przed zbudowaniem na nich górnika.

Zbuduj huty i przenośne górników tak szybko, jak to możliwe

Zadowalające huty

Mówiąc o górnikach, powinieneś zacząć budować przenośnych górników i huty, gdy tylko odblokujesz plan dla każdego z nich. Przenośnych górników można przenieść do węzłów zasobów i przyspieszyć produkcję we wczesnej fazie gry. Mając to na uwadze, powinieneś jak najszybciej uaktualnić do Miner MK.1.

Aby zamienić surowce we wlewki i ostatecznie wytworzone przedmioty, będziesz potrzebować również hut. Zalecamy umieszczenie ich w pobliżu górników, aby łatwo połączyć przenośniki taśmowe i rozpocząć automatyzację przepływu pracy.

Planuj i organizuj z wyprzedzeniem

Nawet jeśli patrzysz na nagą ziemię, zawsze dobrze jest pomyśleć o tym, jak chcesz, aby Twoja fabryka wyglądała w przyszłości i zacząć podejmować działania, aby osiągnąć ten cel. Gdy zdobędziesz doświadczenie z różnymi urządzeniami i materiałami, zastanów się nad układem swojej obecnej bazy i sposobami jej ulepszenia.

Ponieważ wydajność jest królem w Satisfactory, będziesz chciał zachować ścieżki i chodniki, aby twój Inżynier mógł jak najszybciej dostać się z punktu A do punktu B. Utrzymanie porządku od samego początku znacznie ułatwi Ci życie, gdy będziesz pływać w liniach energetycznych i spaghetti na taśmie.

Konfiguracja linii automatyzacji biomasy/biopaliwa

Zadowalająca biomasa

Chociaż zużycie energii nie stanowi większego problemu we wczesnej fazie gry, zawsze dobrze jest być na bieżąco, aby uniknąć bólów głowy w przyszłości. W końcu znajdziesz się z dziesiątkami palników na biomasę, które muszą być stale zasilane, aby zasilić swój sprzęt.

Podczas gdy biomasę można łatwo wytwarzać ręcznie przy użyciu liści, drewna, grzybni i obcych organów/pancerza, proces ten staje się bardzo żmudny, zanim odblokujesz stałe biopaliwo. Dlatego zalecamy skonfigurowanie zautomatyzowanego procesu produkcji rzeczy.

Zbuduj sobie kontener magazynowy i podłącz go do konstruktora, któremu przydzieliłeś biomasę, a najlepiej biopaliwo. Następnie wyślij wytworzoną biomasę lub biopaliwo do pojemnika magazynowego do wykorzystania w przyszłości.

Mając taki system, wystarczy wypełnić początkową jednostkę magazynową odpowiednimi materiałami i pozwolić maszynom wykonać resztę pracy.

Korzystanie z MAM i Power Slugs

Zadowalająca moc ślimaka

Po skonfigurowaniu fabryki z automatycznymi maszynami i uporządkowaniu sytuacji w zakresie zasilania, powinieneś skupić się na dwóch obszarach: prowadzeniu badań i zbieraniu pocisków energetycznych. Badania przeprowadza się za pomocą MAM, czyli maszyny do analizy molekularnej.

Wprowadzanie materiału do MAM pozwoli na jego analizę w czasie, odblokowując nowe technologie w postaci narzędzi lub sprzętu, które można wytworzyć. Jednym z najważniejszych okazów do badań są ślimaki energetyczne, które emitują zielony lub żółty odcień i pojawiają się na całym świecie.

Badanie pocisków mocy zapewnia dostęp do przetaktowanej produkcji wraz z możliwością tworzenia odłamków mocy przy użyciu materiału z pocisków. Po odblokowaniu obu, będziesz mógł zmusić swoje maszyny do cięższej pracy lub odwrotnie, zmniejszyć ich tempo produkcji, aby oszczędzać paliwo.

Skoncentruj się na badaniach i realizacji kamieni milowych

Podstawowym sposobem na postęp w Satisfactory jest wykonywanie kamieni milowych i prowadzenie badań. Ponieważ już omówiliśmy, jak działają badania z MAM, skupmy się na Terminalu HUB. Jest to jedna z pierwszych stacji roboczych, które stworzysz w grze i działa jako rodzaj łącznika między tobą a kwaterą główną FICSIT.

W Terminalu HUB możesz przeglądać i wybierać spośród wszystkich dostępnych Kamieni milowych, a także dostarczać dowolne materiały potrzebne do spełnienia jego wymagań. W zależności od wybranego kamienia milowego, spełnienie jego wymagań ujawni nowy sprzęt, budynki, narzędzia, emotki i nie tylko.

Ogólne wskazówki dotyczące zwiększania wydajności

Zadowalające wskazówki

Tutaj przedstawimy kilka ogólnych wskazówek, które mogą przyspieszyć produkcję, eksplorację i ogólnie ułatwić życie inżyniera. Sprawdź więcej wskazówek w przyszłości!

Wskazówki dotyczące produkcji

 • Przytrzymaj spację zamiast lewego przycisku myszy, aby przyspieszyć ręczne tworzenie.
 • Przytrzymaj Shift i kliknij, aby wziąć lub dodać cały stos przedmiotów z/do ekwipunku.
 • Naciśnij klawisz Shift przed dodaniem elementu do listy rzeczy do zrobienia, aby dodać +10 zamiast +1.
 • Wiele przedmiotów można wytworzyć za pomocą pojazdów, eliminując potrzebę tworzenia wielu ławek rzemieślniczych.
 • Odblokuj i stwórz piłę łańcuchową na wczesnym etapie, aby przyspieszyć zbieranie biomasy.
 • Podczas ręcznego zbierania materiału za pomocą E, naciśnij zakładkę, aby otworzyć swój ekwipunek, a Inżynier będzie kontynuował zbieranie samodzielnie.

Wskazówki dotyczące eksploracji

 • Możesz dwukrotnie kliknąć narzędzia w ekwipunku, aby natychmiast je wyposażyć lub usunąć z Inżyniera.
 • Po upadku ze znacznej wysokości wejdź do pobliskiego pojazdu przed lądowaniem, aby zniwelować wszelkie uszkodzenia spowodowane upadkiem
 • Umieść na ziemi surowce, takie jak wapień, aby stworzyć prowizoryczne schody i drabiny.
 • Rozdzielacze/połączenia przenośników to kolejna tania alternatywa do wykonywania schodów w locie.
 • Wraz z pociskami mocy dyski twarde można badać w MAM, aby odblokować dodatkowe przepisy.
 • Najlepszą porą dnia na znalezienie ślimaków energetycznych jest zmierzch i noc, kiedy ich blask jest najbardziej widoczny.

Też możesz polubić