Seks nie sprzedaje efektu Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda

Mam wołowinę z Mass Effect: Andromeda , więc przygotuj się. Nie ma to nic wspólnego z błędami, usterkami, problemami z animacją, słabym pisaniem, a nawet sporadycznymi problemami z rozgrywką. Tu chodzi o romans. ten Efekt masowy serie i ogólnie gry BioWare zawsze były dość seksowne. Relacje między postaciami były chyba moimi ulubionymi częściami gier. Problem z Mass Effect: Andromeda to znaczy, że nie każda postać otrzymuje ten sam poziom uwagi. Są tu zdecydowani faworyci, w wyniku czego cierpi ogólna jakość.

Niektóre z Mass Effect: Andromeda” romanse są doskonałe. Są parne. Nagromadzenie od sojusznika, przyjaciela, kochanka ma sens. Istnieje połączenie i sprytne pisanie, które sprawia, że ​​rzeczy wydają się wiarygodne. Cora stopniowo otwiera przed tobą swoje serce i staje się całkiem zabawna i sprytna w romansie, który jest bardzo ładnie animowany. Peebee jest w porządku z czymś lekkim lub poważnym, flirtuje z Ryderem od samego początku i ma romans z rozgałęzionymi ścieżkami. Jaal nieustannie nosi serce na rękawie i jest jednym z pierwszych męskich kosmitów, których widzieliśmy bez ubrania. Ekscytujące czasy dla wszystkich trzech postaci.

Z wyjątkiem tego, że idziemy do innych romansów, które po prostu zawodzą w porównaniu. Nie mówię o romansach NPC z postaciami takimi jak Suvi, Keri, Gil i Reyes. Oczekujesz, że te romanse zaoferują mniej niż te z prawdziwymi towarzyszami. Mówię o Liamie i Vetrze. Podczas gdy ta pierwsza jest ogólnie nudna i wygląda jak Kaiden of Mass Effect: Andromeda , Vetra była poza tym tą niesamowitą kobietą. Jednak w obu przypadkach nie otrzymujemy tego samego romantycznego popu, jak w przypadku postaci takich jak Jaal i Cora. Nie ma tego samego poziomu intymności i szczegółowości, co oznacza, że ​​nie otrzymamy takiej samej zapłaty, gdy nadejdzie ostatnia chwila.

To jak faworyzowanie. BioWare wyraźnie faworyzuje niektóre ze swoich postaci. Co nie jest niezwykłe. Mam na myśli, że Liara była wyraźnie Efekt masowy zwierzak nauczyciela trylogii. Różnica polega na tym, że nie oznaczało to, że inne postacie zostały wykluczone w Efekt masowy 1, 2, lub 3. Ich romanse były równie znaczące i przepełnione staranną obsługą fanów. Jeszcze tutaj, w Mass Effect: Andromeda , to prawie tak, jakby każdy, kto nie jest Corą, Peebee lub Jaalem, został na boku. Nie przywiązują takiej samej uwagi do szczegółów. Nie ma takiej samej troski ani związku. To nie jest tak romantyczne. I oczywiście nie ma tak dużo skóry.

Mass Effect: Andromeda

To nieoczekiwane w przypadku gry BioWare. W końcu firma spędziła kilka ostatnich gier pokazując, ile wysiłku jest w stanie włożyć w poprzednie gry. w Dragon Age: Inkwizycja , Iron Bull był jednym z najbardziej zawiłych i odkrywczych romansów, mimo że absolutnie nie był kanonikiem. w Efekt masowy 3 , każdy przeszły romans był dość starannie związany. Mieliśmy nawet drażnić Sheparda z akcji Javik, ponieważ firma rozumiała, jak ważne było to dla nas. Ale tutaj ta dobra wola jest nieobecna.

Oprócz wszystkich innych problemów z Mass Effect: Andromeda , można się zastanawiać, co dokładnie dzieje się z BioWare. Dobra, animacje są kiepskie. Firma nigdy nie była z tego dobrze znana. Ale zawsze dobrze było opowiadać historie. Jeśli nie może uzyskać odpowiedniego wyglądu, rozgrywki lub fabuły, co jeszcze pozostaje? Co wyróżni tego programistę i sprawi, że będziemy podekscytowani przyszłymi grami?