Shin Megami Tensei: Przegląd Persona 3 FES

Shin Megami Tensei: Grafika pudełkowa Persona 3 FES
System: PS2 Legenda ocen recenzji
Twórca: Atlus 1,0 - 1,9 = Unikaj 4,0 - 4,4 = świetnie
Pub: Atlus 2,0 - 2,4 = słaba 4,5 - 4,9 = Musisz kupić
Wydanie: 22.04.2008 2,5 - 2,9 = Średnia 5.0 = Najlepszy
Gracze: 1 3,0 - 3,4 = Dostateczne
Ocena ESRB: Dojrzały 3,5 - 3,9 = dobry
Nie przegap tego drugiego
Czas wokół

autor: Jason Lauritzen

Seria Megami Tensei (znana przez fanów jako MegaTen) istnieje od dawna. Megami Tensei (dosłownie tłumaczone jako „Reinkarnacja Bogini”) pojawiło się w formie książki w latach 80-tych. Napisane przez Ayę Nishitani książki skupiały się na wkraczaniu do świata demonów za pomocą komputerów i nosiły podtytuł „Cyfrowa historia diabła”. Począwszy od MSX, stworzono serię gier, a na przełomie ery 16-bitowej słowo „Shin” zostało dodane na początku znanej frazy, zmieniając pełny tytuł na „Reinkarnację Prawdziwej Bogini”. '

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu

Seria ewoluowała z czasem, eksperymentując z różnymi mechanikami i estetyką gier. W przypadku serii Megami Tensei wątek ciągłości miał mniej wspólnego z konkretnymi postaciami, a więcej z grą między dwoma światami – jednym, cienistym światem zamieszkałym przez demony, a drugim przedstawieniem współczesnej Japonii. Odgałęzienie serii Persona ma własną listę składników: weź jedną część demonów, drugą część symulatora szkoły średniej i połącz je ze sobą.

Persona 3 FES składa się z dwóch części: „Podróż” i „Odpowiedź”. Pierwsza z nich jest powtórzeniem zeszłorocznej Persony 3 (z kilkoma poprawkami), a druga to zupełnie nowy rozdział skupiający się na późniejszych wydarzeniach. W The Journey wcielasz się w rolę przeniesionego ucznia liceum Gekkoukan. Szybko odkrywasz, że o północy nadchodzi „Godzina ciemności” – mieszkańcy stają się trumnami, a z Tartaru (przekształconej wersji szkoły) wylewają się cienie, które sprawiają kłopoty. Wybrana grupa uczniów wydaje się być odporna na skutki tej magicznej godziny, a ty po prostu jesteś jednym z nich. Szybka rekrutacja, ta grupa wprowadza cię do Specialized Extracurricular Execution Squad (SEES). Twoja praca? Pomóż im wytępić cienie podczas Czarnej Godziny.

Do walki z cieniami potrzebne są persony. Gra opisuje je jako „manifestacje psychiki” i przypominają mityczne stworzenia. Bardziej sensacyjnym aspektem jest to, jak je przyzywasz. Używając narzędzia zwanego przywoływaczem (magiczny pistolet), postacie strzelają sobie w głowę, aby uwolnić tych sojuszników. Jasne, to trochę przesadzone, ale nie tak graficzne, jak się wydaje. Po wezwaniu persony mogą wykonywać specjalne zdolności i pomagać odwrócić losy bitwy.

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu

Kiedy nadejdzie Czarna Godzina, masz możliwość wyruszenia do Tartaru ze swoimi partnerami SEES. Po złożeniu drużyny eksplorujesz losowo wygenerowany loch jedno piętro po piętrze z perspektywy izometrycznej. Nie musisz się martwić losowymi bitwami. Na ekranie pojawiają się cienie i możesz je zaatakować, aby zyskać przewagę na początku bitwy lub spróbować je ominąć. Ponieważ lochy są generowane za każdym razem losowo, wrogowie, klatki schodowe i lokalizacje łupów są zawsze inne. Aby pomóc w ogromnej skali lochu, wokół rozmieszczono losowe punkty kontrolne, które umożliwiają powrót do początku; co kilka poziomów znajdują się również punkty warp, które pozwalają szybko wspiąć się lub zejść do Tartaru.

Bitwy to wyjątkowa sprawa. Zamiast przejąć kontrolę nad całą drużyną, gra oferuje jedynie pełną kontrolę nad głównym bohaterem. Wszyscy pozostali członkowie SEES to AI. kontrolowane, a jedyne, co możesz zrobić, to zmienić ich taktykę walki. Ten brak pełnej kontroli może zniechęcić niektórych graczy, ale ponieważ jest połączony z przyzwoitą sztuczną inteligencją. to nie kończy się zerwaniem umowy. Jasne, możesz zadawać normalne ataki w walce wręcz, ale gra dotyczy postaci i skutecznego ich wykorzystywania przeciwko wrogom. Mechanika ta sprawdza się w systemie eksploatacji - ogień działa dobrze przeciwko przeciwnikom na lodzie, lód na ogień itp. Jedyny problem to konwencje nazewnictwa i ogromny zapas postaci. Na przykład atak oparty na ogniu nie jest nazywany „ogniem” lub „płomieniem”, ale raczej „agi”. Połącz to z faktem, że zaklęcia są powiązane z konkretnymi postaciami i możesz przywołać tylko jedną postać na turę, a szybko okaże się, że możesz potrzebować mieć pod ręką ołówek i papier.

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu

Po niektórych bitwach otrzymasz nagrodę w postaci przetasowania karty tarota. Nagroda zawsze jest skorelowana z rodzajem wybranej karty: niektóre nagradzają Cię pieniędzmi, inne zwiększają doświadczenie, niektórzy leczą członków drużyny; możesz nawet zdobyć nową broń. Ale największym losowaniem shuffle jest szansa na zdobycie nowych person. Po wybraniu karty postaci dane stworzenie zostanie dodane do twojej bazy danych i od razu możesz uzyskać dostęp do ich domyślnych umiejętności. Masz również możliwość przeniesienia person do Velvet Room i połączenia ich w dwie kombinacje: normalną i trójkątną. Normalny reprezentuje połączenie dwóch person; trójkąt oznacza kombinację trzech. Łączenie jest niezbędne, ponieważ tworzy nowe persony, które można dodać do swojego arsenału.

Zrzuty ekranu / obrazy Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Shin Megami Tensei: Persona 3 FES zrzut ekranu --kliknij, aby powiększyć Pokaz slajdów