Szósty Wielki Mistrz Tetris został koronowany

Tetris Wielki Mistrz 3: Instynkt Grozy

Zdobywanie Arcymistrz ranking w grze zręcznościowej z 2005 roku Tetris Wielki Mistrz 3 Instynkt Grozy to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić w grach. W rzeczywistości jest to tak trudne, że tylko pięć osób na świecie osiągnęło ranking, aż do niedawna, kiedy szósty, Kevin Birrell, osiągnął swój Arcymistrz Odznaka Honorowa.

Może pamiętasz Kevina z jego Tetris prezentacja Grand Master 3 Terror Instinct na AGDQ w tym roku. Kevin jest pierwszym graczem z USA, który osiągnął Arcymistrz rankingu i nie było to łatwe zadanie. W rzeczywistości jest pierwszą osobą poza Japonią, która w ogóle zdobyła tę ocenę, chociaż powiedział, że nie lubi dzielić osiągnięć według lokalizacji i nie lubi być nazywany pierwszym człowiekiem z Zachodu Arcymistrz .

Gra w trybie mistrzowskim, w którym zasadniczo zaczynasz od natychmiastowego upuszczania elementów i zwiększa prędkość za każdym razem, gdy upuszczasz element, jest wystarczająco trudna. W końcu czas, jaki masz, zanim kawałek zablokuje się na miejscu, staje się coraz krótszy. Gra oczekuje, że popełnisz bardzo mało błędów i oczyścisz linie głównie za pomocą Tetryzy , czyli długie bloki, które usuwają cztery linie naraz. Absolutnie MUSISZ dostać Tetryzy co 100 poziomów prędkości, aby zakwalifikować się do poniższej rangi Arcymistrz , MM. Musisz uzyskać kilka rankingów MM z rzędu podczas wykonywania do oceny GM, aby móc uzyskać jakość za Egzamin promocyjny na arcymistrza . Następnie na egzaminie promocyjnym GM musisz grać prawie perfekcyjnie, zdobywając głównie Tetryzy , aby odblokować etap toczenia tajnego personelu, gdzie blok jest niewidoczny, a NASTĘPNIE musisz zdobyć kilka Tetryzy bez umierania. Jeśli uda ci się to zrobić, jednocześnie wyczerpując wszystkie możliwości dla wszystkich stopni pod tobą, WTEDY możesz zostać Arcymistrz .

Więc… tak… to trudne.

Tetris Wielki Mistrz 3: Instynkt Grozy

Biorąc to pod uwagę, Kevinowi udało się to zrobić i faktycznie udało mu się uchwycić go w kamerze za pośrednictwem jego strumienia na drugi dzień. Grał w tę grę od momentu jej premiery, a mimo to zdołał nawet rozegrać egzamin promocyjny tylko sześć razy. Po zdaniu egzaminu zaprosił każdego, kto oglądał egzamin w swoim strumieniu, aby wyszedł z nim, napił się i świętował. Naprawdę doniosłe wydarzenie.

Więc, co dalej? Cóż, jest jeszcze trudniejszy tryb w TGM3, zwany trybem Shirase, który jest prawie niemożliwy i niewiele osób kiedykolwiek go wyczyściło, więc zawsze może przejść do tego. Kevin osiągnął już najwyższy stopień S13, ale są wyższe poziomy do zbadania, z jeszcze bardziej absurdalnymi prędkościami. Mówił także o możliwych obecnie szybkich szeregach GMów, co może być czymś, co zobaczymy na następnym AGDQ. Ale być może najbardziej niebezpieczne jest groźba degradacji. W TGM3 zawsze istnieje ryzyko, że zostaniesz zdegradowany, jeśli nie będziesz konsekwentnie osiągał swoje wyniki. Więc każdy bieg, który wykonuje od tego momentu, jest polem minowym, które może pozbawić go pożądanej rangi GM.

To jednak niesamowita okazja dla Kevina i Tetris graczy na całym świecie. Pytanie, oczywiście, co może przebić to? Myślę, że będziemy musieli poczekać na następną dużą wersję arcade Tetris, aby zobaczyć.