OPOWIEŚĆ 14 - Najważniejsza jest sztuka

OPOWIEŚĆ 14 — Najważniejsza jest sztuka

Zalecany poziom: 11

Cel: Powiedz Priscilli, czego dowiedziałeś się o Dudu

W zależności od tego, które zadanie fabularne ukończyłeś jako ostatnie, możesz mieć objazd, aby spotkać się z królem Radowidem, aby zainicjować zadanie poboczne, zanim spotkasz Priscilla w gospodzie. Tak czy inaczej, następnie podążaj za mini-mapą do karczmy i poinformuj ją o tym, co stało się z Dudu. Geralt i Priscilla opracują plan wywabienia Dudu z ukrycia.

Jak? Wykonując sztukę, w której wiedźmin ratuje dopplera przed niebezpieczeństwem. Priscilla zacznie pisać sztukę, twoje wybory w tej scenie będą miały wpływ tylko na ilość pieniędzy, które zarobi sztuka (z których otrzymujesz procent po zakończeniu sztuki). Ogólna kwota jest dość niewielka (około 20 koron), więc to ma niewielkie znaczenie.

Cel: Zanieś scenariusz Irinie Renarde

Po napisaniu scenariusza będziesz musiał udać się do miejsca, w którym aktorzy/aktorki odbywają próby. Przy wejściu musisz kupić bilet od mężczyzny przy biurku, aby uzyskać wejście. Gdy znajdziesz się w środku, porozmawiaj z Iriną (stojącą bezpośrednio przed sceną). Wejdź do jej pokoju z tyłu sceny, aby opowiedzieć jej o planie. Zasugeruje ci zatrudnienie kilku bileterów, jeśli tłum zacznie się awanturować, i kilku żonglerów, aby reklamowali sztukę. Z tymi zadaniami ustawionymi przed tobą, wyjdź z kina i idź, ty producent (będę producentem... z moim nazwiskiem w świetle).

Uwaga: Możesz wykonać jeden lub oba z poniższych celów przed rozpoczęciem gry, wykonanie tylko jednego wpłynie na grę - brak woźnych oznacza trudniejszą walkę pod koniec zadania, a niezatrudnienie maskonurów zmniejszy ilość zabawy sprawia, że ​​cięcie jest mniejsze.

Cel: Udaj się do doków, aby zatrudnić bileterów do przedstawienia

W zależności od Twojego podejścia może to być rekrutacja bezpłatna, tania lub dość droga. Istnieją trzy metody zatrudniania bileterów. Gdy porozmawiasz z przywódcą, zaoferuje on pracę za 70 sztuk złota lub możesz wyzwać go (i jego brata) na pojedynek na pięści. Jeśli uda ci się ich pokonać, będą dla ciebie pracować za darmo (za darmo), natomiast jeśli przegrasz, będziesz musiał zapłacić podwójną opłatę (140 złota), aby ich zatrudnić.

Walka na pięści jest dość trudna (chociaż jeśli jesteś na wyższym poziomie niż zadanie i dobrze wyposażony, całkiem możliwe jest zwycięstwo), nie będziesz mieć dostępu do rzutów, mikstur ani znaków, więc będziesz musiał być bardzo biegły w unikaniu unikaj przyjmowania zbyt dużych obrażeń. Niezależnie od wybranej ścieżki, zapłać (lub nie) opłatę i idź dalej.

Cel: Zrekrutuj żonglerów z trupy teatralnej zwanej Maskonurami

Po drugiej stronie miasta znajdziesz miejsce zamieszkania maskonurów. Najwyraźniej grozili im jacyś święci niż ty bandyci za komiczne słowa na temat religii wiecznego ognia. Chyba czas rozwalić kilka czaszek.

Cel: Pozbądź się zbirów czających się przed domem maskonurów

Wyjdź drzwiami domostwa maskonurów i zejdź po schodach w alejce na zewnątrz, aby dotrzeć do zbirów. Pomimo ich wyglądu są znacznie łatwiejsze do pokonania niż pracownicy doków, czeka cię walka z trzema bandytami, ale gdy tylko zadasz wystarczające obrażenia lub zrzucisz jeden z ich pasków zdrowia do zera, uciekną. Kiedy to zrobią, maskonury podziękują ci i zaczną informować ludzi o grze za darmo.

Cel: Porozmawiaj z Ireną Renarde i rozpocznij zabawę

Teraz, gdy masz już wszystkich, wróć na scenę i porozmawiaj z Ireną. Otrzymasz szansę na obsadzenie księcia i księżniczki do gry:

  • Priscilla czy Irena? Irene daje solidną grę, bez problemów z linią.
  • Abelard czy Maxim? Maxim pojawia się na scenie pijany i psuje swoje kwestie, zmniejszając dochody spektaklu.

Po rozpoczęciu gry obserwuj postęp sceny. Tak jak to się dzieje, będziesz musiał dokonać kilku wyborów w kwestiach Geralta, ale poza tym samo powinno się dobrze rozegrać. Pod koniec bandyci, których wcześniej wypędziłeś z maskonurów, pobudzą część motłochu na siedzeniach do ataku na aktorów / aktorki i scenę.

Cel: Pomóż Zoltanowi uspokoić wściekły tłum

Jeśli zatrudniłeś bileterów, jesteś tutaj na łatwej ulicy. Będą rozpraszać prawie wszystkich atakujących wrogów, pozwalając ci poruszać się i zabijać uczestników mafii jeden po drugim. Używaj quen i igni do obrony i ataku. Jeśli nie zatrudniłeś woźnych, wraz z Zoltanem będziesz musiał sam uporać się z większością wrogów. Trzymaj się zwykłej taktyki zarządzania grupami i staraj się wykorzystywać wąskie gardła w okolicy, aby rozprawić się z jednym wrogiem na raz.

Cel: Porozmawiaj z Dudu w pokoju Iriny Renarde

Cokolwiek wydarzyło się po zakończeniu spektaklu, plan się powiódł. Porozmawiaj z Dudu o tym, co stało się z Ciri i o tym, jak może pomóc w uratowaniu Jaskra. Następnie otrzymasz od Iriny część zysków ze spektaklu. Wygląda na to, że kolejna praca została wykonana, a zadanie zakończone.