OPOWIEŚĆ 16 - Oko Władcy Bram

MISJA FABULARNA 16: Oko Władcy Bram

Zalecany poziom: 13

Cel: Przeskanuj sieć Vex

Czas na kolejną podróż po całym świecie (Super Mario Bros. po świecie, życzę sobie). Ta misja skupia się wyłącznie na vexach, więc przygotuj się na zabicie wielu z nich w trakcie tej misji. Duży kontyngent vexów zostanie rozciągnięty wzdłuż podejścia do zlewu (świecący biały biegun energii). Siły te obejmują mnóstwo goblinów, kilka harpii, kilka hobgoblinów, a w pobliżu samego konfluksu są żółte minotaury zdrowia.

Nie spiesz się, przebijaj się przez wrogów i celuj w rdzeń lub oko, aby skutecznie ich wyeliminować. Jedynym prawdziwym niebezpieczeństwem jest zbytnie pośpiech i wywołanie żółtych minotaurów zdrowia (dzięki teleportacji na krótki dystans, których czasami używają) i roje. Gdy w okolicy znów zapanuje spokój, wejdź w interakcję ze strumieniem, aby uzyskać nowy cel.

Cel: Znajdź niekończące się kroki

Podążając za nowym znacznikiem, wejdziesz w strefę ciemności. Grupa vexów (goblinów) będzie czekała, aby się przywitać, gdy wejdziesz na obszar kampusu 9. Po rozprawieniu się z tą grupą natkniesz się na prawdziwe zagrożenie poziomu. Bramy odradzania. Te metalowe kręgi gwiezdnych wrót generują co kilka sekund siły irytacji i nie zatrzymują się, dopóki nie zostaną zniszczone.

Więc twoim głównym celem powinno być jak najszybsze ich zniszczenie. Ze względu na „tworzenie” wrogów niemożliwe jest dokładne określenie, z czym będziesz musiał się zmierzyć, podążając za znacznikiem, niszcząc bramy po drodze. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​natkniesz się na gobliny, kilka snajperskich hobgoblinów, minotaury, harpie i na koniec swoją pierwszą hydrę.

Nowy wróg: Hydra (Vex)

Słaby punkt: rdzeń/oko

Hydry to duże, metaliczne stworzenia przypominające owady z obrotową tarczą, która je chroni. Ta tarcza jest niewrażliwa na wszelkie obrażenia, ale nieustannie obraca się wokół hydry, pozostawiając ją podatną na ataki przez około połowę czasu. Strzały w jarzący się rdzeń/oko działają całkiem nieźle w szybkim sprowadzaniu go. Często mają też bardzo zadający obrażenia atak wręcz, jeśli są sklasyfikowani jako „boss”, więc generalnie unikaj zbytniego zbliżania się. Ataki wręcz zadają minimalne obrażenia i często są przechwytywane przez tarczę, więc nie przejmuj się.

Ich fioletowe wybuchy plazmy są dość niszczące i szybkie, więc trzymanie się w ukryciu jest całkiem dobrym pomysłem. Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie tych wrogów jest strzelanie z dużej odległości za pomocą karabinu snajperskiego (poza zasięgiem ich wybuchów plazmy). Manewrowanie między osłoną a strzelaniem, kiedy możesz, również działa, ale jest bardziej niebezpieczne. I nie, nie mają nic wspólnego z G.I Joe (chociaż byłoby ciekawie, gdyby brzmiały jak Cobra).

Po zniszczeniu hydry i ostatniej małej bramy pojawi się nowy cel.

Cel: Wspinaj się po schodach

Udaj się do pobliskiego zaznaczonego obszaru, aby znaleźć (och, szczęśliwa, szczęśliwa radość radości) gigantyczną bramę. Jestem pewien, że nic złego z tego nie wyjdzie. Celem jest tutaj podejść do podstawy dużej bramy i aktywować ją, aby przywołać władcę bramy. Oznacza to zniszczenie wszystkich sił Vex między tobą a bramą (wierz mi, nie chcesz mieć żadnych dodatkowych wrogów w pobliżu, kiedy przyzywasz władcę bramy). Rozpraw się z goblinami, harpiami, hobgoblinami i minotaurami na swojej drodze, aż dotrzesz na miejsce.

Cel: Wezwij Władcę Bram

Gdy zbliżysz się do bramy, na ziemi przed nią pojawi się świecący krąg. Wejdź do środka, a władca bramy będzie w drodze.

Cel: Zabij władcę bramy

Pomimo tego, że nazywa się go „władcą bramy”, tak naprawdę jest tylko dużym minotaurem. Niestety, przyzywa też roje sługusów vex, porusza się szybko i zadaje spore obrażenia. Tak więc wycofywanie się i strzelanie, kiedy tylko możesz, jest najlepszą metodą radzenia sobie z tym facetem.

Nie bój się cofnąć, pamiętaj, że to strefa ciemności. Nie chcesz zaczynać tej walki od nowa. Graj defensywnie, użyj swoich umiejętności, aby szybko zniszczyć rojące się stwory, a następnie wróć do strzelania do władcy bramy. Po wystarczającej liczbie strzałów władca bramy w końcu opadnie i misja dobiegnie końca.