OPOWIEŚĆ 23 - Braterstwo broni: Novigrad

OPOWIEŚĆ 23 - Braterstwo broni: Novigrad

Zalecany poziom: 22

Cel: Porozmawiaj z Zoltan

Udaj się szybko do Novigradu, aby znaleźć krasnoluda otoczonego przez bandę bandytów przed jego tawerną.

Niebezpieczna gra
Zalecany poziom: 12
Lokalizacja/ Pozyskane od: Zoltan, przed jego tawerną w Novigradzie

Cel: Zdobądź karty Fringilla Vigo, Isengrim i Natalis dla Zoltana

Po obejrzeniu sceny i wyjściu bandytów Zoltan opowie ci o swoim nowym planie sprzedaży swojej kolekcji kart. Oczywiście potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu niektórych pozostałych rzadkich kart, których potrzebuje, więc czas zacząć zbierać (jeśli jeszcze tego nie robiłeś).

Twoim pierwszym przystankiem jest kolekcjoner o imieniu Zed, który może mieć brakujące karty w swoim posiadaniu, więc udaj się za róg do jego domu. Gdy zapukasz do drzwi, Geralt usłyszy odgłosy szamotaniny po drugiej stronie zamkniętych drzwi. Wygląda na to, że będziemy musieli wybrać malowniczą trasę.

Cel: Znajdź drogę do domu Zeda

U podstawy schodów prowadzących do drzwi Zeda poszukaj drabiny prowadzącej w górę na jakieś rusztowanie, która zaprowadzi cię na wyższe poziomy domu Zeda (aby do niego dotrzeć, będziesz musiał przeskoczyć przez szczelinę w przejściu). Otwórz drzwi, by wejść na strych Zeda.

Cel: Przeszukaj dom Zeda za pomocą wiedźmińskich zmysłów

Zejdź po drabinie, by znaleźć ciało Zeda piętro niżej. Wygląda na to, że ktoś zamienił z nim dość gwałtowne słowo. Zejdź na parter, aby wywołać scenę z zabójcami.

Cel: Znajdź księgę Zeda za pomocą wiedźmińskich zmysłów

Pomimo celu musisz najpierw rozprawić się z dwoma zbirami. Powinny szybko spaść, jeśli po kilku trafieniach stalowym mieczem. Po walce użyj zmysłów, aby zlokalizować zadrapania na podłodze pod schodami. Chrzanić się subtelnie i użyć swojego znaku aard, aby wysadzić deski z drogi, a znajdziesz księgę.

Cel: Znajdź kartę Isengrim

Przeszukuj ciała bandytów, aby znaleźć jedną z trzech kart, których potrzebujesz dla Zoltana.

Cel: Zanieś kartę i księgę Zeda do Zoltan

Opuść dom Zeda i wyjdź za róg do miejsca, gdzie czeka na ciebie Zoltan. Kiedy oddasz księgę, Zoltan opowie ci trochę o ludziach, którzy kupili karty i wymyśli plan odebrania jednej karty od jednego z nich.

Cel: Spotkaj się z Zoltanem przed domem Cezara Bilzena

Uwaga: To i cel Ravik można wykonać w dowolnej kolejności.

Z boku głównego placu znajdziesz Zoltara czekającego obok domu Caesera. Porozmawiaj z nim, aby rozpocząć infiltrację i poznać plan Zoltana. Podczas rozmowy Zoltana i Cezara wybieraj odpowiedzi, dopóki Zoltan nie wyśle ​​cię po więcej wina z góry (mrugnięcie, szturchnięcie szturchnięciem).

Cel: Przeszukaj piętro w domu Caesera Bilzena za pomocą wiedźmińskich zmysłów

Wyjdź z pokoju i wejdź po schodach na wyższy poziom domu. Na szafce zobaczysz czerwony zarys noża. Zbadaj go, aby otworzyć zamknięty zamek w szafce. Przeszukaj otwartą teraz szufladę, aby zdobyć trójkątny klucz. Hmmm, gdzie to może pójść? Odwróć się i zbadaj trójkątną dziurę w półce za tobą, aby otworzyć ukryte przejście do kolekcji Caesera. Zbadaj i przeszukaj przedmioty, które lubisz, zanim podejdziesz do karty na stojaku z tyłu i ją złapiesz.

Uwaga: Możesz wziąć białą figurkę/posąg z szafki tutaj, by aktywować poboczne zadanie - Statuetka żołnierza

Cel: Poinformuj Zoltana, że ​​znalazłeś kartę

Teraz, gdy już masz to, po co przyszedłeś, wycofaj się z powrotem na dół, aby poinformować Zoltana, że ​​czas iść. Gdy odejdziesz, przybędzie kilku zbirów Tasaka i zaatakuje Caesera, możesz pomóc lub po prostu zignorować walkę. Tak czy inaczej, na nic to nie wpływa. Wyjdź z domu z Zoltanem.

Cel: Zdobądź kartę John Natalis od Ravik

Podążaj za znacznikiem na minimapie przez miasto do niższego poziomu tawerny Golden Sturgeon. Gdzie znajdziesz Radvika grającego w dość nieprzyjazną grę w Gwinta. Podczas sceny możesz grać o karty i życie Ravik lub po prostu spróbować je od nich odebrać. Dopóki masz przyzwoitą talię, zbir nie powinien być zbyt trudny do pokonania, tak czy inaczej zmierzysz się z ludźmi księcia w bitwie.

Jak zwykle w przypadku ludzkich przeciwników, korzystaj z kontrataków i znaku quen, krojąc ich na wstążki. Gdy drugie ciało spadnie na podłogę, zabierz kartę od Radvika i opuść tawernę, aby wrócić do Zoltana.

Cel: Zanieś karty Zoltan

W tawernie Zoltana Zoltan umówi się na spotkanie z nabywcą kart.

Cel: Idź na spotkanie z kupcem Zoltana

Idź za Zoltanem na miejsce spotkania i zaskocz niespodziankę, ludzie Duke'a czekają na ciebie. Nigdy tego nie widziałem. Jednak w przeciwieństwie do zwykle, Zoltan odpędzi zbirów, a pościg za Duke'em pozostawi tobie.

Cel: Ścigaj księcia

Pomimo tego, że jest to „pościg”, nie ma ograniczeń czasowych i nie ma znaczenia, czy Duke znajdzie się poza twoim zasięgiem wzroku (misje śledzenia Grand Theft Auto i Assassin's Creed mogą to zauważyć). Po prostu podążaj szlakiem w górę iw dół po drabinach, aż w końcu wejdziesz do kanałów.

Tutaj będziesz musiał rozprawić się z kilkoma utopcami, zanim w końcu dotrzesz do rannego księcia. Zabij go lub nie (bez wpływu na fabułę) i cofnij się do Zoltana, aby dokończyć sprawę. Zoltan zaoferuje Ci monetę lub trzy rzadkie karty. Ponieważ karty są jedyne w swoim rodzaju, a pieniędzy i tak jest mnóstwo, nie jest to naprawdę trudny wybór, prawda? Gdy sprawa się skończy, quest też.

Zakończ zadanie poboczne

Po zakończeniu zadania poproś Zoltana, aby dołączył do twoich sił w Kaer Morhen, a on chętnie pójdzie.

Cel: Porozmawiaj z Triss

Jej kwaterę znajdziesz na najwyższym poziomie pochylonego domu. Zapukaj do drzwi, aby porozmawiać z właścicielem, a następnie udaj się na górę, aby się z nią spotkać.

Sprawa życia i śmierci
Zalecany poziom: 12
Lokalizacja/ Pozyskane od: Triss, w jej kryjówce w Novigradzie

Cel: Spotkaj się ze sługą Vegelbuda na targu rybnym. Ma na sobie niebieską koszulę i ma klucze zwisające z paska

Po usłyszeniu o sytuacji od Triss będziesz musiał zbadać ludzi ubranych na niebiesko na pobliskim targu. Na rynku jest sporo osób ubranych na niebiesko, ale jeśli przyjrzysz się ich pasom w poszukiwaniu kluczy, znajdziesz jednego na południowej krawędzi kółka wyszukiwania obok mostu, który pasuje do opisu (klucze zostaną podświetlone na czerwono z wiedźmińskim zmysłem). Porozmawiaj z nim, aby uruchomić scenę.

Cel: Podążaj za sługą Vegelbuda

A ty jesteś wyłączony. Ślad za sługą po przejściu przez most... i natychmiast zostaje namierzony przez trzech łotrów (podobno zatrudnionych przez łowców czarownic).

Cel: Pomóż słudze w walce z bandytami

Dźg, cięcie, kontratak, blerg, martwy. W tym momencie gry radzenie sobie z podstawowymi ludzkimi wrogami powinno być drugą naturą. Po bójce służący przedstawi ci wszystkie szczegóły, a Triss zgodzi się pomóc synowi pani (niezależnie od osiemdziesięciu pięciu deserów). Jak zwykle w przypadku czarodziejek, Geralt od razu zgodzi się realizować jej plany. Ale ponieważ jest to maskarada, Triss zaleca, aby nie pojawiał się w swojej zwykłej zakrwawionej, postrzępionej zbroi.

Cel: Kup maskę do noszenia na bal maskowy

Cel: Kup maskę lisa dla Triss Merigold

Cel opcjonalny: Kup nowy strój. Dublet, spodnie i buty

Czas na kolejną wizytę u Elihala (przebierającego się krzyżowo elfickiego krawca na przedmieściach Novigradu), we wszystkich tych celach. Kup potrzebne przedmioty (i nowe elementy stroju, jeśli chcesz - lub próbujesz romansować z Triss),

Cel: Przynieś Triss maskę lisa

Wyposaż nowe ubrania w ekwipunek, wróć do mieszkania Triss, uzupełnij Triss w jej sukience i wyjdź na maskaradę.

Cel: Poznaj Ingrid Vegelbud

Po dotarciu na teren posiadłości idź głównym chodnikiem po schodach, aż dotrzesz do strażników zagradzających drogę na dziedziniec. Po rozprawieniu się ze znajomym Triss i pijakiem poznasz Lady Vegelbud.

— To ja, kupiec pstrąga. (Klasyczna linia wprowadzająca, gdy po raz pierwszy spotykasz damę dworu. Gładka Triss )

Po zorganizowaniu wszystkiego nadal musisz znaleźć zbłąkanego syna, więc zostaw Lady Vegelbud, aby go poszukała.

Cel: Znajdź Alberta Vegelbuda. Ma na sobie maskę pantery.

Młodego Vegelbuda można znaleźć flirtującego z kilkoma paniami w najbardziej wysuniętym na południe rejonie poszukiwań. Porozmawiaj z nim, aby poinformować go o swoich zamiarach. Potem będziesz miał trochę wolnego czasu (podczas gdy wszyscy szlachcice będą coraz bardziej pijani), zanim będziesz musiał wyjść.

Cel: Poczekaj na ławce z Triss Merigold

Cel: Znajdź Triss Merigold w labiryncie

Podejdź do oznaczonej ławki i obserwuj, jak rozgrywa się scena, odnajdując ją w labiryncie i całując Triss lub nie, w zależności od tego, do którego romantycznego partnera dążysz.

Cel: Wyjdź z labiryntu

Podążaj szlakiem na minimapie, aby dotrzeć do wyjścia z labiryntu. Gdy się zbliżysz zostaniesz zatrzymany przez jedną z pań z wcześniejszego spotkania. I cue goons (jak w ogóle udało im się ominąć strażników?).

Cel: Pokonaj łowców czarownic

Zaangażujesz grupę w męskie bójki, ale w przeciwieństwie do niektórych innych walk na pięści, nadal będziesz mieć dostęp do swoich znaków i eliksirów. Wykorzystaj więc quen lub igni, aby znacznie ułatwić walkę i wyleczyć się, jeśli zajdzie taka potrzeba. Gdy ostatni łowca trafi na pokład, wyjdź z labiryntu, prostując tunikę z godną miną.

Cel: Spotkaj się z Triss i Albertem w stajni

Udaj się do pobliskich stajni, podążając oznaczonym szlakiem, aby zobaczyć, jak Triss wyprowadza młodego mężczyznę z posiadłości, gdy nad głową wybuchają fajerwerki. I misja jest zakończona.

Zakończ zadanie poboczne

Cel: Porozmawiaj z Roche

Musisz udać się do jaskini, w której ukrywał się opór Temarów podczas zadania fabularnego 13 - Skarb hrabiego Reuvena. Omiń strażnika i porozmawiaj z nim, by rozpocząć zadanie poboczne.

Oko za oko
Zalecany poziom: 12
Lokalizacja/uzyskane od: Rozmawiając z Rochem w Temerian Partyzian Hideout (miejsce odkryte podczas zadania fabularnego 13 - Skarb hrabiego Reuvena, gdy musisz porozmawiać z Rochem, ale można uzyskać do niego wcześniejszy dostęp)

Cel: Poznaj Roche'a przy Drzewie Wisielców

Wyjdź z jaskini i użyj znaku szybkiej podróży, aby teleportować się do Drzewa Wisielców (masz gwarancję, że masz ten znak, ponieważ jest to miejsce, w którym po raz pierwszy wszedłeś do Velen). Podjedź, by spotkać się z Rochem u podstawy drzewa.

Cel: Zabij wszystkich Nilfgaardczyków

Cel: Uratuj Ves

Cóż, czas upiec dwie pieczenie na jednym ogniu (albo zabić jedną i uratować drugą). Po rozmowie z Roche'em biegnij wraz z nim do wioski i zacznij okładać Nilfgaardczyków. Jest kilka, z którymi trzeba sobie poradzić, ale nie powinny stanowić dużego zagrożenia. Skorzystaj z kontrataków, znaku quen i innych technik, których chcesz użyć, aby je wyciąć i uratować Ves.

Po uratowaniu Ves zadecydujesz o losie ostatniego żołnierza w scenie, ale i tak nie ma to żadnego znaczenia. Roche podziękuje ci za pomoc i zabierze Vesa z powrotem do jaskini (przypomina mi ojca i córkę z filmu Krudowie).

Zakończ zadanie poboczne

Wróć do jaskini i poproś Roche'a o pomoc w dołączeniu do twoich sił.

Teraz albo nigdy
Zalecany poziom: 14
Lokalizacja/ Pozyskane od: Triss, po wykonaniu zadania pobocznego - Sprawa życia i śmierci

Cel: Poznaj Triss

Kiedy dotrzesz na najwyższy poziom mieszkania, w którym przebywa Triss, zobaczysz, że kłóci się z właścicielem o zapłatę. Podczas sceny możesz pozwolić jej oddać naszyjnik lub zmienić zdanie. Tak czy inaczej, w krótkim czasie będziesz przedzierał się przez kanały. Ale najpierw musimy sprawdzić jednego z pozostałych magów w mieście.

Cel: Podążaj za Triss do kryjówki Bertholda i Anisse

Opuść kwaterę i od razu daj się zaatakować strażników miejskich. Triss pomoże ci w tym pobocznym zadaniu z zaklęciami ognia i ogólnym odwróceniem uwagi. Potrząśnij i upiecz strażników z kontratakami i znakiem quen. Gdy wybrzeże będzie czyste, Geralt będzie kontynuował podążanie za Triss. Zrób to ostrożnie, a kiedy zatrzyma się i przykucnie, upewnij się, że jesteś za nią i nie możesz jej zobaczyć, aby uniknąć wędrujących patroli. Jeśli będziesz wystarczająco szybki, możesz uniknąć każdej walki i bez przeszkód dotrzeć do kryjówki.

Po przybyciu wejdź po schodach na wyższe piętra. Kiedy dotrzesz na najwyższe piętro, przekonasz się, że ludzie chroniący magów zdradzili ich łowcom czarownic. Wskaż muzykę fatality, gdy Geralt odmalowuje ściany na czerwono. Następnie uratowana para magów zgodzi się podążać za Triss.

Cel: Podążaj za Triss

Wycofaj się po schodach z domu, powtarzając ostrożną metodę wychodzenia z domu. Powinieneś być w stanie ominąć łowców czarownic i bez przeszkód dotrzeć do tawerny. Kiedy jednak przyjedziesz, to już inna historia.

Cel: Zabij łowców czarownic

Cel: Wejdź do kryjówki maga i podążaj za Triss

Szybko rozpraw się z trójką łowców czarownic, aby wywołać scenę i spotkać się z resztą uciekających magów. Obejrzyj długą scenę i porozmawiaj przez chwilę z Djikstrą, zanim wysłuchasz planu Triss. Ugh, kanalizacja.

Cel: Znajdź ścieżkę przez kanały

Zejdź po schodach (upewniając się, że Triss podąża za tobą). Podczas wędrówki kanałami Triss będzie z tobą rozmawiać i wołać, gdy tylko znajdzie ślepy zaułek. Zwykle wskazówka, aby znaleźć alternatywną ścieżkę. Na drugim rogu spotkasz parę utopców. Powal ich zwykłą kombinacją ataków Igni i światła (w kanałach jest ich sporo, więc spodziewaj się, że powtórzysz to kilka razy). Po wykończeniu samotnego utopca w sąsiednim pomieszczeniu Triss zacznie narzekać na ślepy zaułek. Przewróć oczami i użyj znaku aard, aby wysadzić osłabioną ścianę obok ciebie, odsłaniając ukrytą bibliotekę i nową ścieżkę do przodu.

Możesz przeszukać bibliotekę w poszukiwaniu książek, jeśli chcesz, a Triss porozmawia o powrocie i odzyskaniu tomów w późniejszym terminie. Musisz jednak naciskać. Wysadź kolejną ścianę z tyłu biblioteki, aby kontynuować ceglanymi przejściami. Po drugiej stronie czeka na ciebie kolejna para utopców. Idź dalej w dół, a wyjdziesz na półkę z widokiem na pomieszczenie, w którym na dole czeka horda szczurów.

Cel: Znajdź sposób na przejście przez żerowisko szczurów

Cóż, wypchaj skomplikowaną taktykę i po prostu zbiegnij po schodach i zacznij machać szczurami. Triss podąży za tobą i zacznie zalewać teren w płomieniach. Gdy wszystkie szczury zginą, możesz kontynuować eksplorację.

Po pokoju szczurów idź dalej schodami i pomieszczeniami głębiej, znajdując ciała pozbawione krwi i ślady pazurów wzdłuż ścian. Prawdopodobnie możesz się domyślić, co za chwilę napotkasz. Tak, Katakan (wampir). Ten wróg ma wiele słabości, które można wykorzystać. Bomby z pyłem księżycowym i purchawka diabła dobrze się na to sprawdzają. Olej na wampiry zwiększy twoje obrażenia. Jeśli chodzi o znaki, powinieneś użyć yrden, aby ujawnić go, gdy stanie się niewidzialny i zapalić za obrażenia podczas walki.

Wampir użyje niewidzialności, by zaatakować cię od tyłu, a także zamachnie się ostrymi pazurami. Triss będzie cię wspierać w walce, więc wykorzystuj jej rozproszenie uwagi podczas ataku. Tak długo, jak dobrze zsynchronizujesz ataki, wampir nie powinien zająć dużo czasu. Przed wyjściem z pokoju koniecznie splądruj tu skrzynie. Trekking przez kilka kolejnych pokoi zaprowadzi cię ponownie na świeże powietrze, aby znaleźć się w dokach.

Cel: Spotkaj się z Djikstrą w dokach

Podejdź do doków, by spotkać się z Djikstrą, by obejrzeć scenę. Kilka sekund później zostaniesz zaatakowany przez łowców czarownic (ilu z tych facetów zabiliśmy do tego momentu?). Wykończ grupę, aby uruchomić scenę i obserwuj, jak magowie uciekają z Novigradu, kończąc zadanie poboczne.

Rezultat: Magowie bezpiecznie uciekają z miasta, ale w rezultacie łowcy czarownic zaczynają atakować rasy nieludzkie i inne „inne” osoby.

Zakończ zadanie poboczne

Triss pojawi się w Kaer Morhen na prośbę Yennefer po wykonaniu tego zadania pobocznego.