Uncharted 3: Oszustwo Drake'a Recenzja

Uncharted 3: Drake
System: PS3
Twórca: Niegrzeczny Pies
Pub: Sony
Wydanie: 1 listopada 2011 r.
Gracze: 1 (2+ Online)
Rozdzielczość ekranu: 480p-1080p Krew, język, przemoc
Pytania i Odpowiedzi
autorstwa Matta Walkera

Aż trudno uwierzyć, że od debiutu Uncharted: Drake's Fortune minęły zaledwie cztery lata. Łatwiej jednak uwierzyć, że serial stał się jednym z najlepszych – jeśli nie ten najlepsze — franczyzy tego pokolenia. Osobiście powiedziałbym, że wraz z Gears of War, Uncharted jest jedną z dwóch serii, z których ludzie będą pamiętać to pokolenie. W końcu w przypadku Uncharted byliśmy wielokrotnie zachwyceni możliwościami graficznymi, interakcją z fabułą i sposobem, w jaki ogólne wrażenia rzucały nas podkręconą kulą za podkręconą.

Od zakończenia Uncharted 2: Among Thieves fani domagają się kolejnego tytułu. Oczywiście trzecia iteracja była nieunikniona, ale żądanie było znacznie więcej niż zwykłe nastawienie „Chcemy kontynuacji”. To było jak oglądanie świetnego filmu, w którym ujawniono tylko kilka rzeczy, które chciałeś wiedzieć, a zadano tylko więcej pytań. To było prawie jak widzenie Imperium kontratakuje pierwszy raz i nie mogę oglądać Powrót Jedi zaraz po. (Być może to nie jest najlepsze porównanie.) W każdym razie zapotrzebowanie na najnowszą przygodę Nathana Drake'a i jego firmy jest duże. Zadaliśmy kilka pytań, ale ilość odpowiedzi, które otrzymasz w Uncharted 3, zaskoczy Cię.

Uncharted 3: Drake

Zanim jednak przejdę dalej, muszę podkreślić, że jest to recenzja bez spoilerów. Osobiście nie chciałbym znać drobniejszych szczegółów gry przed przystąpieniem do gry i, na szczęście, wiemy już wystarczająco dużo, nie psując ogólnego przepływu historii. A co to za epicka historia!

Najgorętsze rzeczy na CheatCC!

Drake jest na tropie, by znaleźć Atlantydę w Piaskach, zaginione miasto Ubar, Iram z Filarów. Oczywiście nie byłaby to naprawdę gra Uncharted, gdyby Drake nie zabrał ze sobą na przejażdżkę kogoś diabolicznego, nawet jeśli tylko przypadkowo; tym razem mamy Katherine Marlowe. Interesuje się i historią zarówno z Drake'iem, jak i pierścieniem, który nosił na szyi podczas ostatnich dwóch przygód (która była tematem naszej własnej konspiracji). przyczep, można śmiało powiedzieć, że Nate przechodzi przez a działka w tej przygodzie.

Uncharted 3: Drake

Teraz, gdy Nathan Drake jest stale porównywany do Indiany Jonesa, jedno pytanie, które należy zadać, brzmi: czy Uncharted 3 jest bardziej podobny Poszukiwacze zaginionej Arki lub Królestwo Kryształowej Czaszki . Na pewno tak nie jest Królestwo Kryształowej Czaszki , ale nie jest Poszukiwacze zaginionej Arki albo. Zamiast tego Oszustwo Drake'a wyprowadza Nate'a poza porównania z Indianą Jonesem. Nate jest bardziej dojrzały – pomimo swoich działań w kilku miejscach – a historia ma skalę, która nawet… Poszukiwacze miałby kłopoty z walką. Oczywiście nadal robi to jedna rzecz, której winne są wszystkie filmy Indiany Jonesa – stawianie cię na krawędzi siedzenia z oczekiwaniem, podekscytowaniem lub frustracją. Bez względu na to, co się dzieje, z zapartym tchem czekasz na następną chwilę spokoju, aby zatrzymać się i zastanowić nad tym, co się właśnie wydarzyło.

Podczas gdy tempo gry nie słabnie ani nie utrudnia rozgrywki, Drake's Deception pada ofiarą tego samego syndromu wrogów z późniejszego etapu, co w poprzednich dwóch pozycjach. Zasadniczo wrogowie na początku mają dobre tempo i są wyrównani, ale gdzieś pod koniec jest zmiana, gdy liczba wrogów przeskakuje z około dziesięciu na raz do około trzydziestu. Oprócz wzrostu liczby typy wrogów rozciągają również granice praktyczności.

Uncharted 3: Drake

To chyba mój największy problem z całą serią. Zbyt często wydaje mi się, że fale wrogów nigdy się nie skończą, a po kilku rozdziałach luźnej zabawy z amunicją i walką zawsze mnie rzucają gwałtowne zmiany. Mówiąc o systemie walki, Naughty Dog jeszcze raz udoskonaliło walkę w zwarciu, aby zapewnić niesamowicie przyjemne wrażenia. Podczas gdy wielu uważało, że system walki wręcz z pierwszych dwóch gier był nieco zawiły, wszystko w Oszustwie Drake'a przebiega niemal idealnie, od walki jeden na jednego po wielu wrogów naraz, a także specjalne eliminacje, eliminacje środowiskowe. i kontrowanie. Wszystkie te elementy sprawiają, że akcja jest świeża, a rozgrywka zbliżona do kinowej. Cechą charakterystyczną serii Uncharted jest to, że jej gry przypominają filmy akcji, a Naughty Dog po raz kolejny udowadnia, jak dobrze zna wyjątkowe możliwości PS3 w zapewnianiu takich wrażeń.

Filmy / zwiastuny gier Uncharted 3: Drake
Zwiastun debiutu Uncharted 3: Drake
Rozszerzona rozgrywka w zamku, część 1 Uncharted 3: Drake
Rozszerzona rozgrywka w zamku, część 2 Uncharted 3: Drake
Katherine Marlowe Przerywnik filmowy Uncharted 3: Drake
Zwiastun rozgrywki wieloosobowej
Więcej zrzutów ekranu wideo / obrazów Uncharted 3: Drake Uncharted 3: Drake Uncharted 3: Drake Uncharted 3: Drake Pokaz slajdów