Gry Mass Effect w kolejności

Oto wszystkie gry Mass Effect, w tym nadchodzące gry Mass Effect, wymienione w porządku chronologicznym i z unikalnym opisem każdej gry.

Za pomocąSamuel Stewart 29 czerwca 2021 Gry Mass Effect w kolejności

Istnieje długa lista ponadczasowych, niesamowitych gier RPG, które przez lata osiągnęły status kultowego klasyka, a Mass Effect jest zdecydowanie jednym z takich RPGów.

Ta epopeja science fiction jest jednym z klejnotów koronnych BioWare i jest powszechnie uważana za jedną z ich najlepszych (jeśli nie ten najlepsze) gry. Tak więc, jeśli nie próbowałeś wypróbować Mass Effect, teraz jest dobry moment, aby to zrobić, zwłaszcza że zremasterowany Edycja legendarna został wydany, przenosząc oryginalną trylogię na współczesne platformy.

Jeśli jednak zastanawiasz się nad wszystkimi grami, które obecnie składają się na tę serię, wymienimy je w porządku chronologicznym, wraz z krótkim przeglądem każdej z nich.

Związane z: Najlepsze gry, takie jak efekt masowy

Spis treściPokazywać

Efekt masowy

Efekt masowy

Data wydania: 20 listopada 2007 r.
Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

Pierwotnie wydany jako ekskluzywny Xbox 360, pierwszy Efekt masowy Gra była początkiem jednej z najlepszych franczyz BioWare i była kolejnym wpisem w serii doskonałych gier, które studio wydało w 2000 roku, wraz z takimi jak Star Wars: Knights of the Old Republic, Neverwinter Nights, Dragon Age: Początki i Jadeitowe Imperium.

Pierwsza gra przedstawia bohatera trylogii, komandora Sheparda, którego imię, płeć, wygląd i pochodzenie można dostosować.

Położyła również podwaliny pod system walki, który później zmodyfikowano później: strzelanka trzecioosobowa z systemem osłon i wyborem kilku klas, które specjalizują się w walce, technologii i zdolności biotycznych lub balansują między nimi. przez maksymalnie dwóch towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Była to również pierwsza gra, w której wprowadzono koło dialogowe, które później okazało się nieco kontrowersyjną funkcją w innych grach RPG, ponieważ wielu uważało, że zbytnio uprościło to rozgrywkę i odebrało różnorodność opcji dialogowych powszechnie spotykanych w starszych Gry RPG.

Ogólnie rzecz biorąc, Mass Effect było wszechstronnym doświadczeniem i chociaż zapewniało bardzo efektywną i dobrze wykonaną historię, druga gra ostatecznie przyćmiła ją na kilka sposobów, głównie w dziale narracyjnym.

Galaktyka masowego efektu

Galaktyka masowego efektu

Data wydania: 23 czerwca 2009 r.
Platformy: iOS

Drugą grą Mass Effect, która została wydana, była Efekt masowy: Galaktyka , gra akcji z widokiem z góry wydana wyłącznie na iOS. Było to preludium do Mass Effect 2, które przedstawiało dwóch towarzyszy, z którymi gracz miał do czynienia jako pierwszy w sequelu, Jacoba Taylora i Mirandę Lawson.

Jednak Galaxy nie spotkał się z dużym uznaniem i został wycofany z App Store kilka lat później, w 2012 roku.

Efekt masowy 2

Efekt masowy 2

Data wydania: 26 stycznia 2010 r.
Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

Kontynuacja Mass Effect, Efekt masowy 2 , pojawił się w 2010 roku i jest uważany przez wielu za szczyt tej serii z wielu powodów.

Chociaż nie wszystkim podobał się uproszczony system walki, który skłaniał się bardziej w stronę zwykłego TPS niż RPG, nie można zaprzeczyć, że Mass Effect 2 był wyraźnie wyższy od oryginału, jeśli chodzi o projektowanie poziomów, dostarczanie historii i charakteryzację.

Gra miała dwa razy więcej towarzyszy niż oryginał, a ilość zdecydowanie nie odbyła się kosztem jakości, ponieważ wszyscy towarzysze czuli się bardzo wyjątkowi i mieli ciekawe historie.

Ogólnie rzecz biorąc, Mass Effect 2 wyeliminował wiele wad oryginału i zapewnił znacznie płynniejsze wrażenia, wraz z dłuższą kampanią i bardziej angażującymi zadaniami pobocznymi.

Niestety jedyną rzeczą, która go powstrzymywała, był system walki, który nie był tak złożony jak w oryginale, ani nie był tak szybki i płynny, jak powinno być bardziej zorientowane na akcję doświadczenie.

Efekt masowy 3

Efekt masowy 3

Data wydania: 6 marca 2012 r.
Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U

Trzecia i ostatnia część oryginalnej trylogii Mass Effect, Efekt masowy 3 , był wpisem dość kontrowersyjnym, choć nie obyło się bez zasług.

Przede wszystkim Mass Effect 3 wykonał świetną robotę, jeśli chodzi o walkę, ponieważ wydawał się zauważalnie płynniejszy niż to, co wcześniej widziano w Mass Effect 2, co czyniło go znacznie bardziej wciągającym doświadczeniem, jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki.

W porównaniu z poprzedniczką grze brakowało jednak wielu innych działów. Środowiska nie były tak zapadające w pamięć, system dialogów był bardzo płytki, a co najważniejsze, historia i zakończenie były po prostu pospieszne i niekompletne.

Prawie wszyscy słyszeli o niesławnym zakończeniu Mass Effect 3, które zignorowało wszystkie wybory dokonane w trylogii i po prostu pozwoliło graczowi wybrać między trzema zakończeniami, które prawie się nie różniły, zanim zostały rozszerzone za pomocą bezpłatnego DLC. I chociaż powiedział, że DLC wykonał przyzwoitą robotę, aby zakończenia były sprawne, wielu fanów nadal uważa, że ​​epicka saga po prostu nie dostała zakończenia, na które zasługiwała.

Mając to wszystko na uwadze, Mass Effect 3 nie jest złą grą i łatwo dostrzec potencjał, że musiała stać się bardzo silną grą RPG samą w sobie.

Jednak wszystko to pozostaje w cieniu kontrowersji, które otaczały go po wydaniu i do dziś pozostaje nieco niepełnym zakończeniem wspaniałej historii.

Infiltrator Mass Effect

Mass Effect: Infiltrator

Data wydania: 6 marca 2012 r.
Platformy: iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry

Mass Effect: Infiltrator pojawił się wraz z Mass Effect 3 i został wydany na kilka platform mobilnych. Była to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, która była zauważalnie bardziej złożona i dopracowana niż poprzednia gra mobilna Mass Effect, Mass Effect: Galaxy.

Jednak, podobnie jak Galaxy, Infiltrator został wycofany z App Store około trzech lat po wydaniu i nie jest już dostępny do pobrania.

Mass Effect Andromeda

Mass Effect: Andromeda

Data wydania: 21 marca 2017 r.
Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Mass Effect 3 przez dobre pięć lat utrzymywało tytuł najbardziej kontrowersyjnej gry Mass Effect. Jednak w 2017 roku tytuł ten odebrał mu Mass Effect: Andromeda .

Jak sama nazwa wskazuje, gra toczy się w galaktyce Andromedy, dystansując się od wydarzeń z oryginalnej trylogii. Pozwoliło to twórcom na utrzymanie niejednoznacznego zakończenia Mass Effect 3 i zapewniło bardzo potrzebne miejsce do stworzenia nowej, świeżej scenerii dla przyszłych gier Mass Effect.

Niestety, Andromeda nie zrobiła wiele ze swoją pustą tablicą, ponieważ była wypełniona nudnymi zadaniami pobocznymi, rozczarowującymi nowymi postaciami i zawierała nieinspirowaną historię, która wydawała się bardzo pochodną oryginalnej trylogii.

Dodaj do tego mnóstwo absurdalnych błędów, które nękały grę w momencie premiery, i jest oczywiste, dlaczego fani Mass Effect byli rozczarowani Andromedą i dlaczego ostatecznie spadła.

To prawda, że ​​gra też nie jest bezwartościowa. Zawierała kilka niesamowitych środowisk, a system walki miał duży potencjał dzięki dodatkowej mobilności i wertykalności, które wprowadził.

Jednak wszystko to zostało przyćmione licznymi wadami gry, a dziś wydaje się, że jest to niewiele więcej niż przypis w historii serii.

Legendarna edycja Mass Effect

Mass Effect: Legendarna Edycja

Data wydania: 14 maja 2021 r.
Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Dla fanów Mass Effect może się wydawać, że pierwszy Mass Effect i jego sequele wyszły dopiero wczoraj. Jednak minęła prawie dekada od zakończenia oryginalnej trylogii w 2012 roku i nie można zaprzeczyć, że te wspaniałe gry wyglądają teraz na bardzo przestarzałe w porównaniu z nowymi tytułami, które wychodzą dzisiaj.

Na szczęście EA zdecydowało, że teraz byłby świetny czas, aby w końcu zremasterować oryginalną trylogię Mass Effect i wydać ją na nowszych platformach – łatwo zrozumieć, dlaczego, widząc, jak oficjalnie rozpoczęła się nowa generacja konsol.

Mass Effect: Legendarna Edycja zawiera pierwsze trzy gry Mass Effect, zoptymalizowane pod kątem działania w wyższych rozdzielczościach i przy wyższej liczbie klatek na sekundę, wraz ze zaktualizowanymi teksturami, modelami, shaderami i efektami.

Należy jednak zauważyć, że Legendary Edition to zremasterować , a nie remake, więc poza zmianami jakości życia i pewnymi drobnymi ulepszeniami – szczególnie jeśli chodzi o pierwszą grę – nie dodaje żadnej nowej zawartości ani nie zmienia w żaden drastyczny sposób starej zawartości.

Edycja Legendarna została wydana na Windows, a także na Xbox One i PlayStation 4. Wbrew pierwotnym założeniom, remaster nie zostanie wydany na konsolach obecnej generacji, ale nadal będzie można go odtwarzać dzięki wstecznej kompatybilności.

Nadchodząca gra Mass Effect

Gra bez tytułu Mass Effect

Data wydania: do ustalenia
Platformy: TBD

Zremasterowana trylogia Mass Effect nie była jedyną dobrą wiadomością ogłoszoną podczas N7 Day 2020, ponieważ BioWare oficjalnie potwierdziło, że nowa gra Mass Effect jest obecnie w fazie rozwoju.

Niewiele zostało pierwotnie ujawnionych, poza jedną grafiką koncepcyjną i faktem, że nad projektem ciężko pracował zespół weteranów. Jednak z Casey Hudson nagły wyjazd z BioWare i z osiągnięciami EA, przyszłość serii Mass Effect pozostaje w tej chwili raczej wątpliwa.

Coś jeszcze, na co warto zwrócić uwagę, to to, że nowy zwiastun zwiastuna została ujawniona w grudniu i pokazała bardzo znajomą twarz, co sugeruje, że franczyza powróci na Drogę Mleczną i prawdopodobnie odbędzie się po wydarzeniach z Mass Effect 3, chociaż nie jest jeszcze jasne, tylko Jak długo po.

W każdym razie najlepiej jest zachować ostrożność i zachować ostrożny optymizm, dopóki nie zostaną ujawnione dalsze szczegóły dotyczące nowej gry, ale można śmiało założyć, że prawdopodobnie przez jakiś czas nie będziemy otrzymywać więcej wiadomości.

Wniosek

To byłaby pełna lista wszystkich wydanych do tej pory gier z serii Mass Effect.

Na szczęście, ku uciesze fanów na całym świecie, Andromedzie nie udało się zabić serii, jak pierwotnie sądzono, a jedna z naszych ulubionych sag o grach sci-fi jest daleka od zakończenia. Bądź na bieżąco z przyszłymi aktualizacjami!

Też możesz polubić